Anasayfa / Genel / Responsive Duyarlı Adsense Reklamı Oluşturma

Responsive Duyarlı Adsense Reklamı Oluşturma

Artık kazandığımız internet alışkanlıklarımız değişiyor. Masaüstü bilgisayarların yerini dizüstü bilgisayarlardan sonra tabletler ve hemen hemen herkesin cebinde bulunan telefonlar yer almaya başladı. Haliyle bizlerde web sitelerimizi sitemizi ziyaret edenlerin isteklerine cevap verecek şekilde tasarlamamız gerekiyor. Çağımızın yeni tasarım modeli responsive (tarayıcı uyumlu) tasarımlar yapılmaya başlandı. Peki sitemizden gelir sağlıyorak ve bu geliri en üst seviyelere taşımak için kullandığımız reklam birimlerinide tarayıcı duyarlı yapmanın zamanı gelmiştir.

Adsense reklamı koyduğumuz web sitesi telefondan tabletten yada dizüstü bilgisayardan girildiğinde hep aynı reklam birimi görünüyorsa web sitemizde bu bizim gelirimizi olumsuz yönde etkileyeceğinden artık reklam birimlerimizi tarayıcı uyumlu yapmanın zamanı gelmiştir. Hemen işe koyulacak olursak en popüler kullanılan wordpress siteler için ve bu sitelerde kullanılan çeşitli adsense reklam eklentilerimiz mevcut. Yapmamız gereken “new adman” eklentisini web sitemize kurmak ve googleden aldığımız kodu kendimize göre düzenleyip istediğimiz reklam alanına yerleştirmek olacak. Yazı içinde ortasında altında hatta yazının istediğiniz yerinde reklam kodunu gösterebilirsiniz.

Yukarıdaki kodlarda data ad client ve data ad format kısmını kendi reklam biriminize göre düzenlediğinizde artık reklamlarınız tarayıcı uyumlu bir hal alıyor. Gerekli dökümanı Adsense yardım sayfasında bulabilirsiniz.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Zorunlu Mali Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Mali Trafik Sigortası Nedir? Zorunlu mali trafik sigortası; Bir kaza sonucunda zarar verilen diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir