Eca Proteus Premix ASE Uyarısı

Kış aylarının gelmesi ile havalar soğudu, ECA markalı kombi kullananlar özelikle bu zamanlarda ekranda ASE uyarısı ile karşılaşabilir. Peki ASE Uyarısı Nedir? Ase Uyarısı nasıl giderilir ? gelin hep beraber bu soruların cevabını makalemizin devamında okuyalım.

Eca Proteus Premix yoğuşmalı kombi kullananlar zaman zaman ekranda ASE uyarısı ile karşılaşmaktadırlar. bu uyarı cihazın bakım zamanının geldiğini gösteriyor ve yetkili servislere bakım için müşteriyi bilgilendiriyor. Çağrı merzkesini yada bölgenizdeki yetkili servisinize müracat ederek kombinizin bakımını yaptırmanız gerekmektedir.

Eca Proteus Premix Ase Uyarısı

Evlerimizde ısınma ve sıcak su ihtiyacı için doğalgazla çalışan kombide ECA proteus premix Ase uyarısı ile karşılaşabiliriz. Kullanmış olduğunuz kombi ECA proteus premix yoğuşmalı kombi modeli ise belirli dönemlerde cihaz ekranında Ase uyarısının verildiği görülebilir. Bu hata uyarısı, kombinin bakımının yapılması gerektiğini bildirmektedir. Kombi yetkili servisi ile iletişime geçerek, ekranda görülen Ase uyarısı bildirildiğinde, servis gelerek kombinin tüm bakımlarını yapmaktadır.

Kombi Bakımları

Ev ya da iş yerlerinde kullanılan kombiler mümkün olduğu kadar her yıl ya da en az 2 yılda bir genel bakımdan geçirilmelidir. ECA proteus premix ase uyarısı kombinizin bakım zamanının geldiğini sizlere bildirmektedir. ECA kombinin dijital ekranında Ase uyarısını gördüğünüz anda telaşlanmadan, servis çağırarak hemen bakımını yaptırmalısınız. Kombiler, doğalgaz, elektrik ve su üçlemesi ile birlikte çalışmaktadır. Bakımsız kombilerde bu üç enerji sarfiyatı daha fazla olacak ve sağlanacak olan verimde düşmüş olacaktır. Bunun için en az 2 yılda bir düzenli bakımlarının yapılması önemlidir.

ECA Kombi Arıza Kodları

Ace Proteus Premix kombiler, güvenli kullanım için cihaz içerisinde oluşan arızaları çeşitli kodla ile kullanıcıya göstermektedir. Kullanım kitapçığından hata kodlarına bakan kullanıcı arızanın ne olduğunu anlayabilir ve servise bilgi verebilir.

Arıza kodlarından bazıları şunlardır;

  • Ase uyarısı, kombi bakım zamanını,
  • E01 arıza kodu, ateşleme yapılamadığını
  • E02 arıza kodu, yanlış alev durumu
  • E03 arıza kodu, aşırı ısınma uyarısı
  • E09 arıza kodu, gaz armatörü sorunu

Tüm arıza bildirimleri bu şekilde farklı kodlarla bildirilmektedir. Servisler kullanıcıya telefonda ekran görülen arıza kodunu sorar ve ona göre hazırlıklarını yaparak gelirler.

Ase Uyarısının Silinmesi

ECA proteus premix ase uyarısı oluştuğunda kullanıcı önce yetkili servis ile görüşerek detay bilgi almalıdır. Daha sonra cihaz ekranından bu uyarı kodunun silinmesi için cihaz üzerindeki R düğmesine kısa süreli basıp bırakması uyarının ekrandan silinmesini sağlayacaktır. Bu uyarı ekranda sürekli göründüğünde kullanıcı olumsuz etkileyecektir. Bunun için R düğmesi ile kolaylıkla silinebilmektedir.

ECA Yetkili Servis

ECA proteus premix yoğuşmalı kombinizin her türlü periyodik ya da arıza bakımları için yetkili servisten hizmet almalısınız. Bunun için ECA çağrı merkezi numarası olan 444 03 22 numarasını arayarak servis kaydınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız kayıt sonrasında servis size dönüş yapacak randevü zamanında gelerek kombinizin bakımını yapacaktır. Servis kaydınızı oluştururken her hangi bir arıza kodu varsa onu bildirmeniz daha kaliteli hizmet almanızı sağlayacaktır.

Kombi bakımlarının en az 2 yılda bir yapılması gerekiyor. Bundan dolayı ECA Proteus Premix kombiniz bakım zamanı geldiğinde kullanıcısına bakım zamanını hatırlatmak için ekranında ASE uyarı kodu vermektedir.

Bakım yaptırmak için ECA çağrı merkezini 4440322 arayarak kombi bakım için servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Bakım yaptırmak istemiyorsanız Uyarının ekrandan silinmesi için R düğmesine bir kere basıp bırakarak bir süre daha uyarının ekranda görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Modülasyonlu Oda Termostatları Hakkında

Bugün modülasyonlu oda termostatları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Modülasyonlu Oda Termostatlarının Çalışma Mantığı? Modülasyonlu Oda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.