Piranha BUSİNESS 2 9.0 FORMAT NASIL ATILIR

Unutulan ekran kilidi desenini sıfırlamak için, tabletiniz yavaşlamaya başladıysa, tablete virüs girdiyse yapmamız gereken tabletimizi fabrikasyon ayarlarına geri göndürmek olacaktır. Fakat Piranha Business 2 9.0 tabletimizde bazı durumlarda fabrikasyon ayarlarına dönemiyoruz ve yapmamız gereken tablete yeni bir rom yüklememiz gerekiyor. Bunun çeşitli yolları internette anlatılmış ve bu anlatımlardan yola çıkarak bende kendi tabletime format atmaya çalıştım ama başarılı olamadım. Araştırmaya devam ettim ve farklı bir yöntem buldum. Bu yöntemle tabletime romu başarılı bir şekilde yükledim ve var olan sorunları giderdim.

Piranha BUSİNESS 2 9.0 FORMAT Atmadan Önce Bizde Olması Gerekenler

  • 1 gb veya üzeri microsd hafıza kartı
  • Hafıza kartını bilgisayara takmak için microsd kart okuyucu
  • PhoenixCard Programı
  • Tabletinize ait rom

Şimdi tabletimize format atmaya adım adım başlayalım. Öncelikle microsd hafıza kartınızı bilgisayarınıza takın.İçinde önemli şeyleriniz varsa bilgisayarınıza yedekleyin. ardından Phpenixcard programını çalıştırın. Format Normal düğmesine tıklayarak hafıza kartını formatlayalım ardından tabletimiz için indirdiğimiz romu img file güğmesinden seçelim ve ardından burn düğmesine tıklayalım. Program romu hafıza kartının içine yüklemesi bittikten sonra end burn yazısı çıkınca işlem tamamdır. Tabletinizin şarzının dolu olduğuna eminseniz yapmanız gereken. hafıza kartını kapalı olan tabletinize takın ardından güç açma düğmesine basılı tutun ve yükleme ekranı geldiğinde düğmeyi bırakın.

Yükleme bitince ekran kapanacaktır. Ekran kapandıktan sonra hafıza kartını tabletinizden çıkarın ve tabletinizi açın.İlk açılış biraz geç olacaktır ama hiç bir işlem yapmadan bekleyiniz. Ardından tabletiniz açılacaktır.

Format işlemi ile tabletimizdeki desen kilidi , yavaşlama gibi sorunlardan kurtulduk. Artık temiz bir tabletimiz var.

Karşılaştığınız problemleri ve sorunlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden tarafımıza iletebilirsiniz.

Piranha Business Format

Tablet modelinize göre romları indirip yukarıda anlattığım teknik ve yöntem ile tüm Piranha Business modellerine format atabilirsiniz.

Aynı zamanda general mobile tabletler için yaşadığınız proplemler için ise general mobile tablethttps://hasanalicolak.com.tr/general-mobile-tablet-ekran-kilidini-sifirlama/  yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.