Klima Yaz Moduna Nasıl Alınır?

Klima Yaz moduna nasıl alınır? Klima kaç derecede kullanılmalıdır. Klima Bakımı ne zaman yapılmalıdır? Klima hakkında tüm merak edilenleri bu makalemizde yer veriyoruz. Peki ilk önce basitce klimadan bahsedelim. Klimalar elektrik enerjisini kullanarak içindeki kopmresör , evaparatör , fan , condenser , gibi parçalarını kullanarak içerisinde bulunan soğutucu gazı düşük basınç ve yüksek basınç bölgeleri oluşturarak ısıtma ve soğutma yapan cihazlardır.

Klima Yaz Modu

Klima Yaz Moduna Nasıl Alınır? Klima yaz modu , aynı zamanda soğutma modu olarak geçmektedir. Yaz aylarında sıcak havalarda en sık kullandığımız klimalarımızı yaz moduna almak için kumanda üzerinde bulunan mode veya görsel simgeler ile ayarlayarak klimanızı yaz moduna alabilirsiniz. Bazı klima kumandalarında resim ve simgeler yerine { cool} yazmaktadır. Örnek Yaz modu simge ve işaretleri

Klima Yazın Sıcaklık Derecesi Kaç Olmalı?

Klima yazın sıcaklık derecesi kaç olmalı? Yazın klimaları serinlemek için kullanmaktayız ama sağlığımızıda tehlikeye atmamamız gerekiyor. Bunun için dış ortam sıcaklığından -7 derece altına kadar sıcaklık ayarını düşürebilirsiniz. Ama oda sıcaklığınızı 19 dereceye ayarlamanız yeterli olacaktır. Daha düşük derecelere ayarlamanız klimanızın daha iyi soğutacağı anlamına gelmez, klimanın daha uzun süre çalışıp tüketim yapmasına sebeb vermektedir.

Bulunduğunuz bölgenin iklim şartlarını değerlendirerek klimanızın derecesini ayarlamanızı tavsiye eder ve çok fazla düşük derecelerde kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Klima Kış Modu

Klima kış modunu kışın odamızı iş yerimizi ısıtmak için kullanmaktayız. Peki klimamızı kış moduna nasıl alabiliriz? Klimanızı kış moduna almak için klima kumandasında bulunan heat moduna yani ısıtma moduna alabilirsiniz. Yeni model klimaların kumandalarında bulunan ısıtma modu simgesi ise işaretindedir. Isıtma simgesine kumanda ile alıp dereceyide 23-26 derece arasında ayarlayarak kullanabilirsiniz. Klimanızı çalıştırmadan önce odanızı iş yerinizi kısa bir süre havalandırmanızı tavsiye etmekteyim.

İklimlendirme ve soğutma ile ilgili diğer makalelerimizi okudunuz mu?

Klima ile ilgili merak etiklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Merak ettiğiniz konuları cevaplıyoruz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Modülasyonlu Oda Termostatları Hakkında

Bugün modülasyonlu oda termostatları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Modülasyonlu Oda Termostatlarının Çalışma Mantığı? Modülasyonlu Oda …

2 YORUMLAR

  1. Harika bir bilgi teşekkür ederim. Çok işime yaradı

  2. Harika bilgilendirici bir yazı teşekkür ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.