Oda Termostat Arızaları

Oda termostatlarında karşılaştığınız arızları oda termostat modelini belirterek bizimle paylaşabilirsiniz. Oda termostatları genelde dijital modeller olduğu için termostat içinde bulunan pillerde zayıflama olmaktadır. Bu durumda oda termostatının pilini değiştirmeniz gerekmektedir.

Oda termostatının pilinin zayıfladığını ekrandaki derecenin okunamaması durumunda, kombinin devreye girmemesi gibi durumlarda pillini değiştirmelisiniz. Aynı zamanda her kış girişindede dijital oda termostatınızın pilini değiştirmeniz arıza oluşumunu minimuma indirecektir.

Kablolu oda termostatlarında ise kablo bağlantısındaki kopukluklardan kaynaklı arızalar oluşmaktadır. Bu durumlarda ise kombinin hiç devreye girmez ve petekleriniz ısınmaz. Kablonun sağlamlık tespitini dijital ölçü aleti ile yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda paylaştığımız videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Oda termostatlarında karşılaştığınız bir diğer arıza ise dereceyi doğru göstermemesi. Örneğin oda termostat 23 derece gösteriyor ama oda sıcaklığı daha düşük. Bu durumda oda termostatınızın kalibrasyon yapılması gerekiyor. Kullanıdınız oda termostatının kullanma klavuzunu veya internette nasıl kalibrasyon yapıldığını inceleyebilirsiniz. Kalibrasyonu yapmak için oda termostatınızın yanına ayrı bir derece getirmeniz gerekiyor. İkinci dereceye göre oda termostatınızın kalibrasyonunu ayarlayarak daha doğru sıcaklık ölçümü yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz oda termostatlarında ise karşılaşılan arıza bağlantı kopukluğudur. Bilindiği gibi kablosuz oda termostatları iki parçadan oluşmaktadır. Bunlardan birisi oda içeridinde bulunan oda termostatı diğeri ise kombiye bağlanan alıcı. Kablosuz oda termostatları radyo frekansı, Wireless yada bluetooth bağlantısı ile birbirleri ile haberleşmektedir. Bu haberleşme koptuğunda kombiniz çalışmamaktadır.

Kablosuz oda termostatlarının bağlantısı genelde tv uydu alıcı, internet modemi, oyuncak araba kumandası gibi frekans ile çalışan cihazlardan etkilenmektedir. Bu gibi arızalar ile karşılaşmamak için oda termostatlarını bu cihazlardan uzak tutmalısınız.

Oda termostatım arızalı nasıl devre dışı bırakabilirim?

Oda termostatınız arızalandı ve kombiniz devreye girmiyorsa oda termostatını iptal ederek kombiyi gecici olarak devreye alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kablolu oda termostatlarında oda termostatına iki kablo gelmektedir. Bu kabloları oda termostatından söküp uçlarını birbirine bağlamalısınız. Kombi direk devreye girip çalışacaktır.

Kablosuz oda termostatlarında kombi yanındaki cihaza 4 kablo gelmektedir bu kablolardan iki tanesi şebeke kablosudur. Bu kabloda eletrik vardır. Diğer 2 kablo sökülüp uçları birbirine bağlanmalıdır. Bunu bilinçli yapmalısınız. Eğer hangi kabloda eletrik olduğunu bilmiyorsanız teknik destek almalısınız.

Yorum bırakarak karşılaştığınız arızaları bizimle paylaşabilirsiniz. Çözüm tekniklerini sizlerle paylaşırız.

Tavsiye ettiğimiz oda termostatları için makalemizi inceleyiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Modülasyonlu Oda Termostatları Hakkında

Bugün modülasyonlu oda termostatları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Modülasyonlu Oda Termostatlarının Çalışma Mantığı? Modülasyonlu Oda …

198 YORUMLAR

 1. İyi günler, kombi markası eca, termostat markası mars s15, bir kaç gündür termostatın derecesini düşürdüğümüz halde kendiliğinden 22 dereceye geliyor sebebi ne olabilir acaba, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 2. Merhabalar benim kombim Bosch, oda termostatimda bosch fr10 termostat arızalandı kombiyi Devredışı bırakıyor o yüzden şimdilik termostati iptal etmek zorunda kaldım. Bu termostatin tamiri mumkunmudur acaba?

 3. Merhaba benim oda termostatım Vaillant Vrt 35 kablolu dün gece ekranda oda ısısını göstermesi gereken yerde LO yazmaya başladı ve devreden çıkmıyor pilleri değiştirip reset attım ama değişen bir şey yok teşekkürler.

 4. Merhaba benim oda termostatım Vaillant Vrt 35 kablolu dün gece ekranda oda ısısını göstermesi gereken yerde LO yazıyor ve devreden çıkmıyor.
  Pillerini değiştirdim resetledim ama çözüm bulamadım her resetlediğimde 2 saniye kadar derece görünüyor sonra tekrar LO yazıyor teşekkürler.

 5. Ustam ben general ht 250 set koblosuz oda termostat ı aldım bağlantı yaptım 1 ay sorunsuz çalışıdi elektrik kesintisi oldu modemle termostat bağlantı koptu tekrar eşleşme yaptım sıcak su var ama kalorifer için termostat devreye girmiyor kombi çalışmıyor manuel e alınca normal çalışıyor sorunu nasıl çözebilirim teşekkür ederim kombi Demirdöküm altron

 6. Cemal Topaloğlu

  Hasan Ali Bey Merhabalar, 2010 yılından beri Viessmann WH1D Kombi buna bağlı General HT 150 kablolu oda termostadı kullanıyorum. Düne kadar hiçbir sorun yoktu. Dün istediğim oda sıcaklığına geline her zaman “tık” diye ses çıkartarak duran termostat, dün birkaç defa “tık”,”tık” sesi gelmesine rağmen kombiyi kapatmadı, bende müdahale ederek ısısı düşürdüm be ses kesildi kombi durdu. Bu sorun neden kaynaklanıyor? Teşekkür ederim.

 7. Cemal Topaloğlu

  Merhabalar, Viessmann WH1D kombiyi 2010 yılından beri General HT 300 kablolu oda termostatı ile kullanıyorum. Bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Önceki gün istediğim oda sıcaklığına gelince “tık”diye ses çıkartarak durması gerekirken ardı ardına “tık” sesi gelmeye devam etti, bende pillerini duracell pil ile değiştirdim. Ama arıza devam etti. Bende ısı derecesini düşürdüm ancak o zaman durdu. Sizce sorun nedir? Teşekkürler

 8. ‎RDE100/SI model Simens marka oda termostatımda ekran yanıp sönüyor ve tuşlar işlemiyor. Nasıl düzeltebilirim?

 9. Merhaba Hasan Ali Bey Buderus marka kombi ve aynı marka kablolu oda termostatı var Geçen gün 24 saat süreyle elektrik kesintisi oldu 1 gün sonra eve geldiğimizde Kombi çalışır durumda Ama bar basıncı sıfırdı bu şekiller kaç saat çalıştı bilmiyorum Barın derecesini Yükselttim olayın üzerinden 5 gün geçti kombi devamlı 55-60 derecede çalışıyor ancak oda termostatı 22.1 in üzerine çıkmıyor Ayrıca evde ısınmıyor ama kombi devamlı çalışıyor termostattaki dereceye 21 yapınca kombi duruyor ona 23 ayarlıyorum 3 gün veya 4 gün çalışıyor Bir türlü 23 dereceyi bulmuyor

  • kombinin petek derecesini yükseltin. Havalar soğudu ve muhtemelen alt veya üst katınızda kombi kullanılmıyor.

   • Merhabalar benim buderus marka kombjm var petekler icin 50 de calıstiriyorum general ht 100 rf termostat kullaniyorum gostergeli degil cevirmeli termostat 25 te devreye giriyor 25 altinda hic bir sekilde devreye girmiyor sorun nedir aldigimoz gunden bu yana bu sekilde kullaniyoruz sicak havalarda termostat dan kisin diyorsunuz fakat bende öylr bir durum yok malesef neden se 25 c altinda dvreye girmiyor petekler ne yapmamız lazım bu durum normal mi

  • Merhaba oda termostadım kapalı manuel termostat dijital değil kapatıyorum ama petekler Gine’de ısınıyor kapalı olduğu halde sebebi nedir acaba iyi akşamlar dilerim teşekkür ederim

  • Merhaba oda termostadım kapalı manuel termostat dijital değil kapatıyorum ama petekler Gine’de ısınıyor kapalı olduğu halde sebebi nedir acaba iyi akşamlar dilerim teşekkür ederim

 10. durmuş aktaş

  merhaba hocam general ht 150 aç kapa yapıyorsun ama aç kapa komutunu aldığı halde ( biip diye ses geliyor ) kombi komutlara uymuyor . 5 yıldır kullanıyorum.

  • Kombi bağlantısı yanlış yapılmış olabilir hocam. Daha önce sorunsuz çalışıyorsa Oda termostatınızda arıza oluşmuştur.

   • Merhaba şişman oda termostadı evde yüksek ısıda bile yanıyor.Ben 16 ya bile düşünsem.24 derecede bile kombi yanıyor

 11. Mrh intherm Mrl 300 kablosuz modem devamlı olarak aç kapa yanıyor aralıksız ve kombi nerede yakaladiysa ya devamlı çalışıyor yada kapalı kalıyor termostat neden böyle yapar

 12. Şevket Dursun

  Selam Hocam brötje baymak star kombim var oda termostatı sürekli power yanıp sönüyor kendi kendine devreye giriyor 1 derece falan yükseldikten sonra tekrardan power yanıp sönüyor bu arada musluklardan sıcak su geliyor anlamsızca sizce ne yapmalıyım.İyi GÜNLER.

 13. mahir demir göktaş

  Merhaba, kombi Buderus GB012 , oda termostatlı OTM-P , orada derecesini doğru ölçüyor, musluk işareti yanıp sönüyor. Oda ısısını termostatdan arttırdığımda kombiyi devreye almıyor, termostatı söküp gelen kabloları birbirine bağladığımda kombi devreye giriyor.

 14. Merhaba , e.c.a markalı termostatım yer düştü. Şuan R1 hatası alıyorum.ne yapabılırım

  • ECA termostat hakkında bilgi sahibi değilim. Servisten bilgi almanızı rica ederim.

  • Hocam merhaba buderus marka kombiye General ht 150 set kablosuz termostat bağlantısı yaptım ısıtma da bi problem yok ama kombi 8 9 köprü arızası veriyor ve ayrıca petek ısıtması devreye girmeden sıcak su alamıyorum yardımcı olabilir misiniz.?

 15. merhaba. bende buderus marka termostat var. Termostat 25 derecede tık sesi gelince kombi çalşıyor. mesala ben 20 ye çekince kombi hiç çalışmıor ve petekler buz oluyor. 25 tede sıcaktan oturulmuyor odada. ne yapabilirim

 16. Özkan Özgür

  Merhabalar, oda termostatı ayarladığım değerde kalmıyor. Örneğin 23 dereceye ayarlıyorum ve kombi çalışıyor. Bir müddet sonra 8 derece gösteriyor haliyle kombide kapanmış oluyor. Termostat üzerinde ki ekranda pil sembolü çıkınca pilini değiştirdim. Ancak değişen bir şey olmadı. Pil sembolü şuan yok ama sorun devam ediyor.

 17. Merhaba hasan ali bey ht 250 kablolu termostat kullanıyorum. Normalde kombiyi açıp kapatıyor ama termostat İn ekranı sık sık tamamen kapanmaya başladı. Tekrar açınca sıcaklığı kendisi 22 dereceye alıyor. Ekranın hiç kapanmaması için ne yapabilirim

 18. cemil şentürk

  Merhabalar benim sorum bosch condens 200wi combime boşch trz200 kablolu modülilasyonlu termostat bağlamak istedim termostatı bağladım fakat termostat ta pil yok termosta hiç bir ışık rakam felan yanmadı acaba yanlış mı bağladım termostat mı bozuk pil de yok bu termostat enerjiyi nereden aalacak yardım cı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 19. Hocam merhaba güzel havalarda petekleri kapattığınız da kombiyi mi kapatmak gerek yoksa oda termostatindan dereceyi mi düşürelim

 20. Merhaba benim kombim demirdokum nitromix ve kablosuz oda termostadi olan rf 6001 kullaniyorum benim sikintim oda termostatında alev işareti yanıyor ama kombi devreye girmiyor ısıtmıyor alıcıda kırmızı ışık yanmıyor sarı ışıkta yanıp sönüyor

 21. Merhaba
  immergas kombi ve immergas kablosuz kombi kullanıyorum. kablosuz termostatın kombinin yanındaki parçada yeşil ışık yanıyordu. o ışık şimdi yanmıyor. kombinin yanındaki parça tamir edilebilir mi??

 22. hocam anlatımınız için teşekkürler sayenizde oda termostatını söktüm kombiden. teşekkürler .

 23. hasan küçük

  hasan ali bey merhba. genaral ht kablosuz termostatım var aydır kullanıyordum bugun sorun yaptı sorun şu yeşil ışık sabit ama gösterge ateşle ısaretı olsada kombi devreye girmiyor ne yapmalıyım?

 24. İYİ GÜNLER VİESMAN ODA TERMOSTATI KULLANIYORUM 1 KERE YERE DÜŞTÜ ONDAN SONRA EKRAN GİTTİ EKRANI GÖREMİYORUM NASIL YAPMAM LAZIM TŞKLER

 25. merhaba..bizde vaiilant vrt 370 f oda termostatı var. dün birden bişey oldu. mesela istenilen sıcaklık 20 derecedeydi.. pat diye ekranda 20.5 oldu ve haliyle petekler sönmeye başladı.bende 21 yaptım pat 21.5 oldu.. en son 23 yaptım o zaman yükselmedi. bu neden kaynaklanır. bide vaiilant servis gönderiyormuş gelenler yenisini alın diyolarmış hep tamir edilemz oda termostatları diyolarmış. doğru mu acaba..
  tesekkürler

  • Oda termostatı sıcaklığı göstermektedir. 20 dereceden 20,5 derece olması normal bir durum. Arıza olması için dereceyi yanlış göstermesi lazım ev sıcakken düşük derece veya ev soğukken yüksek derece göstermedi arızadır. Anlattığınız durum bence bir arıza değil. Ama termostat derecesinin yinede yanlış gösterdiğini düşünüyorsanız. Termostat arızalıdır ve doğru yenisi veya bir başka modeli ile değişmesi gerekmektedir. Tamiratı söz konusu değil.

  • Merhaba General ht 250 termostat aldım bir türlü randıman alamıyorum sorunum şu devreye aldığımda komedi çalışıyor oda sıcaklığı istedim dereceye gelince ekrandan alev işareti sönüyor kombi durması gerekirken yanmaya devam ediyor

 26. Merhaba, kolay gelsin.
  baymak eco 280fi kombiye eca ert 176rf termostat bağladım. Kombi ateşleme yapıyor, 3-4 saniye sonra sönüyor. 2-3 defa aynı şekilde ateşleme yapıyor sönüyor ve arızaya geçiyor. Sorun ne olabilir? Bu arada alıcı üstündeki ışık hep yeşil yanmakta.
  İyi çalışmalar.

 27. Yalçın ÖZYİĞİT

  Merhaba hocam ht 250 kablosuz termostat 1 günde 3-4 defe kırmızı ışık yanıyor termostat üzerinden sıcaklık değerini 1,2 derece değiştirdiğimizde düzeliyor

 28. west tern marka temostat Lb arızası veriyor neden acaba kombi çalışmıyor saygılar teşekkürler

 29. Merhabalar Hasan ustam
  Buderus kombim var kendi kumandalı termostatını kullanılıyorum Modulink rf 250. Sorunum su ki çok cabuk pil bitiriyor kullanım klavuzunda 2 yıl gitmesi gerektiği yazıyor fakat 1 hafta anca gidiyor. 7 sene once almıştım aldığımdan buyana hep bu sekilde kullanım ile ilgili olabilir mi acaba yada cihaz arızalı olbilir mi
  Şimdiden çok tesekkur ederim

  • Oda kumandası alıcı ünüteye yakın olduğunda da piliniz erken bitiyor ise oda termostatının arızalı olması kuvvetle muhtemeldir. Kullandığınız pil şarzlı pil ise pillerin arızalı olabilir. Varta marka pil ile deneyiniz imkanınız var ise.

 30. H.Aydın Pakar

  Merhaba, Kullandığım, LANDİS&GYR CHRONOGYR REV 10 Termostatın dikey sürgülü switch i arızalı. Bu swithc ön kapağa monteli.. Butermostatın ön paneli eliinizde varmı? Varsa onarabilirmisiniz?
  Saygılarımla,

 31. selamlar,

  demırdokum nepto kombıme general ht250set kablosuz oda termostatını bagladım
  modem termostat baglantısınıda yaptım
  modemde baglantının saglıklı oldugunu gosteren yesıl ısıkta yanıyor
  kombının yanması ıcın kablosuz termostattan dereceyı yukselttıgımde modemden bıp sesı gelıyor komutu alıyor,termostatta yanıyor gosterıyor fakat kombı calısmıyor
  ne yapabılırım nasıl cozulur yardımınızı rıca ederım

 32. hasan bey

  kullanmış olduğum kombi demirdöküm nitromix yoğuşmalı kombi termostat ise demirdöküm Exacontrol 7R
  oda sıcaklığı ayarlanan derecenin üstünde olmasına rağmen kombi devreye giriyor
  normal şartlar da sıcaklık istenen derecenin altına geldiği zaman termostatın ekranın da alev işareti çıkıp kombi devreye giriyordu
  şuan hiçbir işaret çıkmadan kombi devreye girip kısa süre sonra devreden çıkıyor

 33. Mrb lar oda Termostatimiz arızalandı bi anda oda sıcaklığı 0 derece düşüyor ve sürekli yanmaya başlıyor pilleri takip Çıkardığımizda ise icerisi 20 derece falan olduğu halde 20 gösteriyor sizce ne arızası olabilir şimdiden teşekkür ederm

 34. AHMET TOKGÖZ

  Mars kablosuz termostatin ekranı kırıldı degistirebilirmiyiz

 35. AHMET TOKGÖZ

  S,a termostatin ekrani kırıldı degistire bilirmiyiz

 36. Selam hocam Eca rf 176 kablosuz oda termostatımın ekranında R1 yazmaya başladı kombi devamlı devrede çalışıyor ne yapabilirim.

 37. Termostat bağlantısında bir problem yok sanırım kombide bir problem var termostat köprüsü takılıda olsa çıkarılmışta olsa kombi çalışıyor.

 38. merhaba hocam eca kablosuz oda termostatımız mevcut. Oda sıcaklığı termostattan ayarladığımız dereceye ulaştığında alıcıya komut gönderiyor ve kapatıyor fakat alıcı kombiye komutu göndermiyor kombi çalışmaya devam ediyor. Bağlantılarında vs herhangi bir problem yok başka termostat taktım oda aynı hatayı veriyor acaba kombi üzerindeki termostat kısmında bir problem olabilirmi? Kombimiz Eca proteuspremix. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar

 39. Hüsamettin GÖKER

  Merhaba, Schnell marka kablolu oda termostatı kullanıyorum. Göstergede sürekli oda sıcaklığı 19,5 derece gösteriyor. Hiç değişmiyor. Hep sabit 19,5 derece. Kombi sıcaklığı 21 dereceye ayarlı olduğu için de kombi bu yüzden sürekli çalışıyor. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

 40. Ömer yurdagül

  Hocam kombi baymak duotech 28 kw bundandan 1 ay once genaral 220 s set kablosuz oa termostati takdirdim cihaz oturma odasinda duruyor 1 ayda 3 kez cihaz ile modem baglanti kuramadi hatasi verdi modemde normalde yesil isik yanarken bu hatada kirmizi isik yanip sönüyor termostati elime alinca kirmizi isik sonuyo yesil yaniyo ve kombi calismaya basliyor bunu neden yapiyor.? Termostatla modem arasi uzak desem hic calismamasi lazim diye dusunuyorum .pili dolu gorunuyo kutudan cikan genaral marka pil.televizyon veya uydududan etkilense hep ayni yerde duruyo.servis binada baska cihaz varsa sinyal karisiyodur felan deyip gecistiriyo lutfen yardim ederseniz sevinirim

 41. Hasan ustam general ht 250 kablolu oda termostatim var yanıyo ama kombi devreye girmiyo yani komut almiyo derece düşürüyom yukseltiyom tik sesi yaparsa devreye aliyo yapmazsa gene devreye almiyo ama o alevi her türlü yakıyo

 42. Hasan ustam iyi günler wiesmann witodents 50 kombi kullanıyorum 1 ay önce aynı marka kablosuz oda termostatı taktırdım ve kullanmaya başladım ev kerpiç bina benim sorunum termostat la kombi uyumlu çalışmadı alev işareti olmadan kombiyi sürekli çalıştırıyor servis gerekli herşeyi yaptığını söylüyor pillerini değiştirdi tanıtımını yaptı sürekli yeşil ışık yanıp sönüyor sorun hakkında Bi bilgi verebilirmisiniz

  • Oda termostatını modem tv ve benzeri eletrikli cihazlardan uzakta kullanın sorun devam ederse oda termotatının modelini resmini mail atarsınız bir incelerim.

 43. Merhaba. Buderus kombime general ht 400 termostat bağladım. Güzel çalışıyor. Fakat oda sıcaklığı ayarlanan dereceye gelip kombi çalışması durduğunda kombi de 8y hatası yanım sönüyor. Bu durumda sıcak suyu kullanamıyorum. Oda sıcaklığı düştüğünde kombi tekrar çalışıyor sıcak suyu ancak kombi çalıştığında kullanabiliyorum. Öneriniz nedir. Teşekkürler

 44. Usta Merhaba. General abr 300 set kablosuz programlanabilir Termostat kullanıyorum. Kombi baymak 240 fi. Termostat 4.sene. Bugüne kadar hem programda kullandım ama bir kaç gündür bazen Termostatin ateşle yada ateş kes emirlerini alıcı almıyor. Mesela saat 18 de ateşle emri verdi ama 20 dk sonra kombi atesledi. Bu sabah da ateş kes dedi ama kombi yanmaya devam etti. Termostati manuel olarak dereceyi artırıp yada azalttigimda ateşleme yada ateş kesmede problem yok. Pil doluluk ekranda sadece biraz azalmış gozukuyordu yine de yeni pil taktım. General teknik servisi aradım görmeden bilemem dedi. Zaten garantisi de bitti. Fikriniz nedir

 45. Hasan bey iyi gunler kablololu oda termostasi kulllaniyorum bu 3.4 gundur derecd 0 oldugu halde petekler isiniyor kendi kendine calisiyor buna nasil çozum bulabilirim iyi günler

 46. Merhaba Warmhaus marka oda termostat kablosuz sürekli ekranda f 84 hatası var kambiyi o yazı çıkınca kombiyi kumanda etmiyor ikincisi sıcaklık termometre 21 gösterirken termostat 21.5 gosteriyor ne yapmam lazım tşk

  • Kombi arızası için yetkili servisinize arıza kaydı oluşturmalısınız. Termostat ile derecenizin bir olması için termostatınızı yani derecenizin kalibrasyon yapılması gerekiyor. Kullanma klavuzuna yada internetten modelini aratarak teknik dökümanlarına ulaşabilirseniz ve varsa kalibrasyon özelliği o şekilde derece ve termostatınıza göre aynı sıcaklığı göstermesini sağlayabilirsiniz.

 47. İyi günler Hasan bey biz bu sene doğalgaz bağlattık kombimiz airfel. Kombi 50 derecede oda termostadı kablolu 23 dereceye getiriyoruz ama bir türlü istenilen sıcaklığa ulaşmıyor eşim 60 dereceye çıkardı 3 saat sonra kontrol ettik fazla21 22 derecede bu şekilde oluncada petekler sürekli sıcak kombi sürekli çalışıyor sizde neden yapıyordur bunu

 48. Merhaba benim kombim demirdokum nitromix ve kablosuz oda termostadi olan rf 6001 kullaniyorum benim sikintim odanin sicakligi 23 dereceye ulastiginda oda termostadimin ekran goruntusu gidiyor pilleri duracel taktim yine ayni derece dusunce geri geliyor ne gibi sorun ola bilir.

 49. Tahsin Karagüven

  Merhaba hasan usta benim evimde bosch marka kombi ve bosch trz125 oda termostatı var termostat 20 derece gösteriyor ama devreye girmiyor. Termostat 24 derecede ayarlı ama bir türlü devreye alamıyorum kombiyi sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler.

 50. Merhaba Hasan usta. Buderus kombiye General ht250set kablosuz oda termostatı aldım 2 haftadır kullanıyorum. Oda sıcaklığını 22 dereceye ayarladım termostat bu dereceye gelince kombiyi durduruyor fakat oda soğuduğu zaman mesela 21,5° ye düşüyor tekrar kombiyi aktif etmiyor petekler buz gibi kalıyor. Bazen düzgün çalışıyo bazen deiğim gibi termostat uyuya kalıyo heralde oda 21 ° ye düşsede kombiyi açmıyo ben termostatın üstünden ayar düğmesini ileri geri çevirdiğimde hemen kombiyi devreye alıyo. Bunun yokmu bir çaresi ?

 51. Müzeyyen bulut

  General ht 250 termostat kullanıyorum.ekranı sürekli yanıp sönüyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.

 52. Hasan bey merhaba general ht 250set oda termostatı kullanıyorum. Montajını yapan usta evdeki bütün peteklerin açık olması gerektiğini söyledi. Kullanmadığım odaların peteklerini kapatsam bu bana yakıt tasarrufu sağlarmı? Ustanın dediği gibi hepsini açmam mı gerekiyor. Ustanın söylediği (3 petek de açsan hepsinide açsan aynı tüketim gerçekleşir. Çünkü termostat bulunduğum ortamın hava sıcaklığını algılar o yüzden hepsini açman daha mantıklı diye söyledi.) Kombi eca proteus premix 24kw yoğuşmalı yardımcı olurmusunuz. Hayırlı günler..

  • Kombi derecesi 60 derece ayarlayın. Kullanmadığınız petekleri kapatabilirsiniz geriye en az 3 petek açık kalmalıdır. Dikkat etmeniz gereken oda termostat olan oda ve ara koridorlardaki peteklerin açık olmasına ozen gösterin. Tasarruflu kullanım için evde olduğunuz zamanlarda gündüz 20 derece akşam 22-23 derece gece 19 derece ve evde olmadığınız zamanlarda ise 15-17 derecelerde kullanabilirsiniz. Petek kapatmanız tasarruf sağlayabilir ama pek tavsiye edilmez.

 53. Merhaba 7 yıldır buderus kombi kullanıyorum oda termostat ıının kumandasından 24 derece olarak ayarlıyorum hep fakat aradan zaman geçince derece kendiliğinden 18e 15e düşüyor neden olabilir bu yıl ilkkez karşılaştım bu sorunla kumanda pilsiz

  • Kombiniz kapalı oluyor yada kombi üzerinden yaz konumuna almış olablirsiniz. Oda termostatınız kablolu ise kablosunda bir temasızlıkda olma olasılığı var. Servisinize baktırmanızda fayda var.

 54. Merhaba termodinamik marka kombiye bağlı alıcının üzerinde aralıklarla kırmızı ışık yanıyor, termostatın üzerinde ise iletişim arızası diyor, termostatın pillerini değiştirdim alıcısına reset attım ama yinede bağlantı sağlanmıyor iletişim arızası yazıyor.. Yardımcı olursanız sevinirim…

 55. Hocam eca kablosuz oda termostatı kullanıyorum, alıcıyı devreye sokuyorum, 5-10 saniye içinde tekrar kendiliğinden kırmızı yanıyor; devre dışı kalıyor?

  • Pillerini değiştirin kaliteli piller kullanın. termostat ile alıcı arasında modem vs cihaz var ise onların yerini değiştirin. Termostat televizyon vb cihaz yanında ise başka yerde termostatı kullanın.

 56. slm ht 150 kablosuz oda termestat bagladim kombime kombi demirdöküm nitron yogusmasız termostat kombiyi harekete geçirmiyor modem üzerinden manuele geçiş yapıyor tekrardan otamatike geçirdigimde yeşil direkt yanıyor ama kombi calışmıyor sebebi ne olabilir tesekkürler

  • Oda termostatı kullanma ve montaj klavuzunda yer alan kablosuz bağlantıyı yenileme ayarını yeniden yapın. Tahminim alıcı sinyal almıyor termostatdan.

 57. Merhabalar hocam
  Bizde ht 250 kablolu seri var istelinen 21 dereceye ayarliyorum ekranin isigi sonuyor bir sure sonra bir kere tikladigimda hep istenilen sicaklik 22 ye cikiyor. Gece yatarken 19 dereceye aliyorum. Sabah kalkıyorum ekran sabah kalktigimda 22 dereceye geliyor disardaki kombimin derecesi 50 lutfen yardimci olur musunuz yenisiyle degistim ayni sorun var

  • Oda sıcaklığı yükseliyor ise oda termostatını taktığınız yerde ısı vardır. Duvardan soba bacası vs geçiyor olabilir. Tv ünitesi modem vb ısı yayabilen eletronik cihazlardan uzak olmalı.
   Ama ayarladığınız oda derecesi değişiyor ise bir arıza söz konusu. Yenisinde de aynı arızanın olması ilginç.

 58. iyi günler benim oda termostatım modeli lexcia HT201 model kablolu oda termostatı kullanıyorum . fakat oda sıcaklığı 27 gösteriyor fakat başka termometrede 19,8 derece gösteriyor. oda termostaı oda sıcaklığı bazen değişik derece gösteriyor.29,5-29-27,5-27 ama başka termometre ise 19,8-20-19 dereceleri gösterirken 8 derece fark yapıyor. ne yapmam lazım. ekran da biraz sönük gibi pillerden yapramı öneriniz nedir saygılarımla.

 59. Merhaba eca confeo pluse kombi ve honeywell kablolu oda termostat ım var. Banyoya sıcak su geliyor ama petek ler yanmıyor. Oda termostat ında kombi yanıyor işareti var ama kombi çalışmıyor doğal olarak da petek ler yanmıyor. Kombi de hiç arıza işaret ve ikaz vermıyor. Kombi de petek işaretinin yanında sarı küçük bir ışık yanıyor devamlı

 60. Oda termostat general ht 150 kombi 25 derece ayarlıyorum oda sıcaklı düşüyor sebeb ne dir sizce bu arada pilleri değiştirdim kablosuz termostat

 61. Slm ustam Demirdöküm kablosuz termostat 2 derece oda sıcaklığını yüksek gösteriyor kalibrasyon yapiliyormu ilginize teşekkür ederim .

 62. İyi günler general it 250 termostati kullanıyordum ekrani kırıldı napabilirim sadece ekran değişiyor mu ?

 63. Merhaba
  Her kış yaşadığım bir sorun var alıcı ile kablosuz kumanda her sene 1 kez kopuyor eşleştirmek için alıcı üzerinde olan tuş a 5 sn basılı tutmama Rağmen normal yanıp sönmesi gerekirken yanıp sönmüyor malesef sabit yaniyor ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz

  • Oda termostat modeliniz nedir? Pillerini yenileyin.

   • RF 6001 piller yeni kumanda çalışıyor onda sorun yokta dediğim gibi kombi ile bağlantısı olan alıcı daki ışık sabit yaniyor 5 sn basılı tutuyorum normalde yanıp sönmesi gerekirken o konuma geciremedim

 64. Alorko selana kombim general ht250 kablosuz aç dediğimiz zaman açmıyor kapat dediğimiz zaman kapatmıyor kombim termostat yokmuş gibi çalışıyor neden kaynaklanır acaba teşekkürler

 65. Merhaba general 250 kablosuz oda termostati kullaniyorum kombi baymak fi28 kombi 60 derece ayarli. Oda termostatini 22 ayarlıyoruz. Sık sık oda sıcaklığı 24-25 dereceye kadar cikiyor kombi durmuyor calismaya devam ediyor. Termostati 1 derece düşürünce kombi o zaman duruyor. Bu neden olabilir.

 66. Merhabalar

  Oda ht500 oda termostatı ile viesman 100 marka kombi kullanıyorum. Oda sıcaklığı 22 derece, termostatı 30 a alsak bile kombi ateşlenmiyor. Kablosuz modem ile bağlantı mevcut. Nedenini anlayamadık. Sanki kablosuz modem kombiye etki etmiyor gibi görünüyor. Manuel moda grçip tesisat suyunu 50 dereceye ayarlıyorum kombi çalışıyor. Daha sonra oda termostatına geçirdiğimde kontrolü kombi ateşleme duruyor devir daim devam ediyor. Nedeni ne olabilir?

 67. General ht220 s set modeli termostat var baymak kombi kullanıyorum termostat oda sıcaklığını olduğundan yüksek gösteriyor kombi haliyle kapanıyor ne yapılabilir

  • Yaşam alanınızda bulunan termometrelerdeki sıcaklığı baz almak istiyorsanız, oda termostatınızı kalibre etmeniz gerekir. Bunun için:Cihazınız kapalı iken butona 3 saniye basılı tutunuz.Karşınıza gelen kalibrasyon menüsünden istediğiniz sıcaklık farkını,butonu sağa veya sola çevirerek ayarlayınız. Bu değer “-8C” ile “+8C” arasında ayarlanabilir.Menüden çıkmak için yuvarlak butona 2 kez basınız.

 68. Simens rdd10.1 kablolu oda termostatın da oda sıcaklığını 22 derece gösteriyor, çslışması için 23 dereceye ayarlıyorum.ama bu defada 23 derecede kalıyor odanın sıcaklığı düşsede. Derecesini test etmek için altına sıcak buharlı su getirdim sıcaklık hemen yüjseliyor. Lakin 23 derece altına düşmüyor buz sarıp düşürmeye calıştım ama 23 derecede kalıyor. Pili değiştirdim kapatıp bekledim 20 dereceye düşmüş ama tekrar 23 e çıktı. Nasıl bir çözüm önerirsiniz

 69. İyi akşamlar oda termostatimiz Bosch kablolu tesmostat kombiyi 45 e iciriyi 22 dereceye ayarlıyorum ama 22 olmadan ateş işareti kayboluyor kombi duruyor tekrar çevirip oynayınca ateşliyor 5 dk geçmeden geri kapanıyor sorun ne olabilir

 70. general s 250 termostatta oda sicakligini 21 ayarlama ragmen oda isisi 20.8 de kaliyor petekler isinmiyor haliyle oda isini artirinca yaniyor ama istenilen dereceye gelmeden yine duruyor bazende istenilen sicagi geciyor nedendir

 71. Selamlar
  Kablolu Buderus RC10 termostat kombiyi devreye arasıra almıyor. Yerinden çıkarıp taktığımda devreye giriyor birde kombi termostat yokmuş gibi tepkş veriyor 50 dereceye ayarladığım kombi 55 derecede sönüp 45derecede ateşliyor. Ekranda herhangi bir hata yok yardımlarınızı rica ediyorum.

  • Kombi çalışması normal fakat kullandığınız termostata pil var ise yeni pil takarak deneyiniz. Termostatdaki sorun devam ederse servisinize başvuruda bulunun.

   • Cevabınız için teşekkür ederim.

    Bugün termostat içini açtım sıcaklık ayar düğmesinin bakır ayaklarından şüphelendim onları biraz temizledim ve temas etmeleri için yukarı doğru kaldırdım bugün gözlemleyip dönüş yaparım. Selamlar…

 72. Slm baymak kombi general 150 oda termostati kullanıyorum bazen 23 derece ye ayarlıyoruz 27 28 oluyor kendini kapatıyor sorun ne olabilir

 73. Ayhan türker

  Eca marka kombim var ve general ht 250 kablolu oda termostatı kullanıyorum dün akşam odatermostatı üzerindeki oda sıcaklığı çok sık değişmeye başladı pilini değiştirdim, tekrar aynı sorun devam ediyor, sıkıntı ne olabilir acaba ? İlginize şimdiden teşekkürler

  • Oda termostatı tv ünitesi yanında veya petek yanında ise derece değişebilir. Termostat sensörüde arızalanmış olma ihtimali var. birazdaha kullanın belli olur arızsı.

 74. Mrb kablolu oda termostati var evimizde pil bittiği için herhangi bir marka pil taktım ekranda derece yazmakta ayarladıgim derece sabah olduğunda kendiliğinden 15 e düşüyor bunun sebebi ne olabilir

 75. Merhaba baymak termostat kullanıyorum termostat sürekli 10 derece gösteriyor yukseltemiyorum. Sizce neyden kaynaklanır nasıl çözebilirim?

 76. Oda termostatını başka odaya ek yaparak taşıdım ama termostat devreye girmiyor sorun nerdedır

 77. Ali sürücü

  Selam hocam benim kombim bosch clasic oda termostatim tr15 kablolu termostatımın ayarı 0 derecede ancak kombi çalışıyor petekler ısınıyor kombiden petek su ısı ayarını 0 derece yapınca duruyor sadece

 78. Merhabalar in therm 200 mrl rf kablosuz oda termostatimin kombiye bağlanan kısmına su geldi ne yapabilirim

 79. S.a usta hastane tipi fancoil termostat elektrik kesmiyor off seçeneği basılı olduğu halde enerjiyi kesmiyor ve 1. Kademe de aşırı ses yapıyor?? Aırfell 226-E3 modeli

 80. Slm hocam kablosuz oda termostatım arızalandı.sizin tarif ettiğiniz gibi geçici olarak kombiyi çalıştırdım.1 Bu geçici olarak ne kadar kullanabilirim?2 Kabloluya çevirmek için nasıl bir bağlantı yapabilirim.? Teşekürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.