Oda Termostat Arızaları

Oda termostatlarında karşılaştığınız arızları oda termostat modelini belirterek bizimle paylaşabilirsiniz. Oda termostatları genelde dijital modeller olduğu için termostat içinde bulunan pillerde zayıflama olmaktadır. Bu durumda oda termostatının pilini değiştirmeniz gerekmektedir.

Oda termostatının pilinin zayıfladığını ekrandaki derecenin okunamaması durumunda, kombinin devreye girmemesi gibi durumlarda pillini değiştirmelisiniz. Aynı zamanda her kış girişindede dijital oda termostatınızın pilini değiştirmeniz arıza oluşumunu minimuma indirecektir.

Kablolu oda termostatlarında ise kablo bağlantısındaki kopukluklardan kaynaklı arızalar oluşmaktadır. Bu durumlarda ise kombinin hiç devreye girmez ve petekleriniz ısınmaz. Kablonun sağlamlık tespitini dijital ölçü aleti ile yapabilirsiniz. Bunun için aşağıda paylaştığımız videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Oda termostatlarında karşılaştığınız bir diğer arıza ise dereceyi doğru göstermemesi. Örneğin oda termostat 23 derece gösteriyor ama oda sıcaklığı daha düşük. Bu durumda oda termostatınızın kalibrasyon yapılması gerekiyor. Kullanıdınız oda termostatının kullanma klavuzunu veya internette nasıl kalibrasyon yapıldığını inceleyebilirsiniz. Kalibrasyonu yapmak için oda termostatınızın yanına ayrı bir derece getirmeniz gerekiyor. İkinci dereceye göre oda termostatınızın kalibrasyonunu ayarlayarak daha doğru sıcaklık ölçümü yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kablosuz oda termostatlarında ise karşılaşılan arıza bağlantı kopukluğudur. Bilindiği gibi kablosuz oda termostatları iki parçadan oluşmaktadır. Bunlardan birisi oda içeridinde bulunan oda termostatı diğeri ise kombiye bağlanan alıcı. Kablosuz oda termostatları radyo frekansı, Wireless yada bluetooth bağlantısı ile birbirleri ile haberleşmektedir. Bu haberleşme koptuğunda kombiniz çalışmamaktadır.

Kablosuz oda termostatlarının bağlantısı genelde tv uydu alıcı, internet modemi, oyuncak araba kumandası gibi frekans ile çalışan cihazlardan etkilenmektedir. Bu gibi arızalar ile karşılaşmamak için oda termostatlarını bu cihazlardan uzak tutmalısınız.

Oda termostatım arızalı nasıl devre dışı bırakabilirim?

Oda termostatınız arızalandı ve kombiniz devreye girmiyorsa oda termostatını iptal ederek kombiyi gecici olarak devreye alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kablolu oda termostatlarında oda termostatına iki kablo gelmektedir. Bu kabloları oda termostatından söküp uçlarını birbirine bağlamalısınız. Kombi direk devreye girip çalışacaktır.

Kablosuz oda termostatlarında kombi yanındaki cihaza 4 kablo gelmektedir bu kablolardan iki tanesi şebeke kablosudur. Bu kabloda eletrik vardır. Diğer 2 kablo sökülüp uçları birbirine bağlanmalıdır. Bunu bilinçli yapmalısınız. Eğer hangi kabloda eletrik olduğunu bilmiyorsanız teknik destek almalısınız.

Yorum bırakarak karşılaştığınız arızaları bizimle paylaşabilirsiniz. Çözüm tekniklerini sizlerle paylaşırız.

Tavsiye ettiğimiz oda termostatları için makalemizi inceleyiniz.

Hasan Ali

Hasan Ali
Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Doğalgaz Nedir?

Doğal gaz metan, etan, propan gibi hafif moleküler ağırlıklı hidrokarbonlardan oluşan renksiz, kokusuz ve havadan …

126 YORUMLAR

 1. Avatar

  Merhaba benim kombim demirdokum nitromix ve kablosuz oda termostadi olan rf 6001 kullaniyorum benim sikintim oda termostatında alev işareti yanıyor ama kombi devreye girmiyor ısıtmıyor alıcıda kırmızı ışık yanmıyor sarı ışıkta yanıp sönüyor

 2. Avatar

  Merhaba
  immergas kombi ve immergas kablosuz kombi kullanıyorum. kablosuz termostatın kombinin yanındaki parçada yeşil ışık yanıyordu. o ışık şimdi yanmıyor. kombinin yanındaki parça tamir edilebilir mi??

 3. Avatar

  hocam anlatımınız için teşekkürler sayenizde oda termostatını söktüm kombiden. teşekkürler .

 4. Avatar
  hasan küçük

  hasan ali bey merhba. genaral ht kablosuz termostatım var aydır kullanıyordum bugun sorun yaptı sorun şu yeşil ışık sabit ama gösterge ateşle ısaretı olsada kombi devreye girmiyor ne yapmalıyım?

 5. Avatar

  İYİ GÜNLER VİESMAN ODA TERMOSTATI KULLANIYORUM 1 KERE YERE DÜŞTÜ ONDAN SONRA EKRAN GİTTİ EKRANI GÖREMİYORUM NASIL YAPMAM LAZIM TŞKLER

 6. Avatar

  merhaba..bizde vaiilant vrt 370 f oda termostatı var. dün birden bişey oldu. mesela istenilen sıcaklık 20 derecedeydi.. pat diye ekranda 20.5 oldu ve haliyle petekler sönmeye başladı.bende 21 yaptım pat 21.5 oldu.. en son 23 yaptım o zaman yükselmedi. bu neden kaynaklanır. bide vaiilant servis gönderiyormuş gelenler yenisini alın diyolarmış hep tamir edilemz oda termostatları diyolarmış. doğru mu acaba..
  tesekkürler

  • Hasan Ali

   Oda termostatı sıcaklığı göstermektedir. 20 dereceden 20,5 derece olması normal bir durum. Arıza olması için dereceyi yanlış göstermesi lazım ev sıcakken düşük derece veya ev soğukken yüksek derece göstermedi arızadır. Anlattığınız durum bence bir arıza değil. Ama termostat derecesinin yinede yanlış gösterdiğini düşünüyorsanız. Termostat arızalıdır ve doğru yenisi veya bir başka modeli ile değişmesi gerekmektedir. Tamiratı söz konusu değil.

 7. Avatar

  Merhaba, kolay gelsin.
  baymak eco 280fi kombiye eca ert 176rf termostat bağladım. Kombi ateşleme yapıyor, 3-4 saniye sonra sönüyor. 2-3 defa aynı şekilde ateşleme yapıyor sönüyor ve arızaya geçiyor. Sorun ne olabilir? Bu arada alıcı üstündeki ışık hep yeşil yanmakta.
  İyi çalışmalar.

 8. Avatar
  Yalçın ÖZYİĞİT

  Merhaba hocam ht 250 kablosuz termostat 1 günde 3-4 defe kırmızı ışık yanıyor termostat üzerinden sıcaklık değerini 1,2 derece değiştirdiğimizde düzeliyor

 9. Avatar

  west tern marka temostat Lb arızası veriyor neden acaba kombi çalışmıyor saygılar teşekkürler

 10. Avatar

  Merhabalar Hasan ustam
  Buderus kombim var kendi kumandalı termostatını kullanılıyorum Modulink rf 250. Sorunum su ki çok cabuk pil bitiriyor kullanım klavuzunda 2 yıl gitmesi gerektiği yazıyor fakat 1 hafta anca gidiyor. 7 sene once almıştım aldığımdan buyana hep bu sekilde kullanım ile ilgili olabilir mi acaba yada cihaz arızalı olbilir mi
  Şimdiden çok tesekkur ederim

  • Hasan Ali

   Oda kumandası alıcı ünüteye yakın olduğunda da piliniz erken bitiyor ise oda termostatının arızalı olması kuvvetle muhtemeldir. Kullandığınız pil şarzlı pil ise pillerin arızalı olabilir. Varta marka pil ile deneyiniz imkanınız var ise.

 11. Avatar
  H.Aydın Pakar

  Merhaba, Kullandığım, LANDİS&GYR CHRONOGYR REV 10 Termostatın dikey sürgülü switch i arızalı. Bu swithc ön kapağa monteli.. Butermostatın ön paneli eliinizde varmı? Varsa onarabilirmisiniz?
  Saygılarımla,

 12. Avatar

  selamlar,

  demırdokum nepto kombıme general ht250set kablosuz oda termostatını bagladım
  modem termostat baglantısınıda yaptım
  modemde baglantının saglıklı oldugunu gosteren yesıl ısıkta yanıyor
  kombının yanması ıcın kablosuz termostattan dereceyı yukselttıgımde modemden bıp sesı gelıyor komutu alıyor,termostatta yanıyor gosterıyor fakat kombı calısmıyor
  ne yapabılırım nasıl cozulur yardımınızı rıca ederım

 13. Avatar

  hasan bey

  kullanmış olduğum kombi demirdöküm nitromix yoğuşmalı kombi termostat ise demirdöküm Exacontrol 7R
  oda sıcaklığı ayarlanan derecenin üstünde olmasına rağmen kombi devreye giriyor
  normal şartlar da sıcaklık istenen derecenin altına geldiği zaman termostatın ekranın da alev işareti çıkıp kombi devreye giriyordu
  şuan hiçbir işaret çıkmadan kombi devreye girip kısa süre sonra devreden çıkıyor

 14. Avatar

  Mrb lar oda Termostatimiz arızalandı bi anda oda sıcaklığı 0 derece düşüyor ve sürekli yanmaya başlıyor pilleri takip Çıkardığımizda ise icerisi 20 derece falan olduğu halde 20 gösteriyor sizce ne arızası olabilir şimdiden teşekkür ederm

 15. Avatar
  AHMET TOKGÖZ

  Mars kablosuz termostatin ekranı kırıldı degistirebilirmiyiz

 16. Avatar
  AHMET TOKGÖZ

  S,a termostatin ekrani kırıldı degistire bilirmiyiz

 17. Avatar

  Selam hocam Eca rf 176 kablosuz oda termostatımın ekranında R1 yazmaya başladı kombi devamlı devrede çalışıyor ne yapabilirim.

 18. Avatar

  Termostat bağlantısında bir problem yok sanırım kombide bir problem var termostat köprüsü takılıda olsa çıkarılmışta olsa kombi çalışıyor.

 19. Avatar

  merhaba hocam eca kablosuz oda termostatımız mevcut. Oda sıcaklığı termostattan ayarladığımız dereceye ulaştığında alıcıya komut gönderiyor ve kapatıyor fakat alıcı kombiye komutu göndermiyor kombi çalışmaya devam ediyor. Bağlantılarında vs herhangi bir problem yok başka termostat taktım oda aynı hatayı veriyor acaba kombi üzerindeki termostat kısmında bir problem olabilirmi? Kombimiz Eca proteuspremix. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar

 20. Avatar
  Hüsamettin GÖKER

  Merhaba, Schnell marka kablolu oda termostatı kullanıyorum. Göstergede sürekli oda sıcaklığı 19,5 derece gösteriyor. Hiç değişmiyor. Hep sabit 19,5 derece. Kombi sıcaklığı 21 dereceye ayarlı olduğu için de kombi bu yüzden sürekli çalışıyor. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

 21. Avatar
  Ömer yurdagül

  Hocam kombi baymak duotech 28 kw bundandan 1 ay once genaral 220 s set kablosuz oa termostati takdirdim cihaz oturma odasinda duruyor 1 ayda 3 kez cihaz ile modem baglanti kuramadi hatasi verdi modemde normalde yesil isik yanarken bu hatada kirmizi isik yanip sönüyor termostati elime alinca kirmizi isik sonuyo yesil yaniyo ve kombi calismaya basliyor bunu neden yapiyor.? Termostatla modem arasi uzak desem hic calismamasi lazim diye dusunuyorum .pili dolu gorunuyo kutudan cikan genaral marka pil.televizyon veya uydududan etkilense hep ayni yerde duruyo.servis binada baska cihaz varsa sinyal karisiyodur felan deyip gecistiriyo lutfen yardim ederseniz sevinirim

 22. Avatar

  Hasan ustam general ht 250 kablolu oda termostatim var yanıyo ama kombi devreye girmiyo yani komut almiyo derece düşürüyom yukseltiyom tik sesi yaparsa devreye aliyo yapmazsa gene devreye almiyo ama o alevi her türlü yakıyo

 23. Avatar

  Hasan ustam iyi günler wiesmann witodents 50 kombi kullanıyorum 1 ay önce aynı marka kablosuz oda termostatı taktırdım ve kullanmaya başladım ev kerpiç bina benim sorunum termostat la kombi uyumlu çalışmadı alev işareti olmadan kombiyi sürekli çalıştırıyor servis gerekli herşeyi yaptığını söylüyor pillerini değiştirdi tanıtımını yaptı sürekli yeşil ışık yanıp sönüyor sorun hakkında Bi bilgi verebilirmisiniz

  • Hasan Ali

   Oda termostatını modem tv ve benzeri eletrikli cihazlardan uzakta kullanın sorun devam ederse oda termotatının modelini resmini mail atarsınız bir incelerim.

 24. Avatar

  Merhaba. Buderus kombime general ht 400 termostat bağladım. Güzel çalışıyor. Fakat oda sıcaklığı ayarlanan dereceye gelip kombi çalışması durduğunda kombi de 8y hatası yanım sönüyor. Bu durumda sıcak suyu kullanamıyorum. Oda sıcaklığı düştüğünde kombi tekrar çalışıyor sıcak suyu ancak kombi çalıştığında kullanabiliyorum. Öneriniz nedir. Teşekkürler

 25. Avatar

  Usta Merhaba. General abr 300 set kablosuz programlanabilir Termostat kullanıyorum. Kombi baymak 240 fi. Termostat 4.sene. Bugüne kadar hem programda kullandım ama bir kaç gündür bazen Termostatin ateşle yada ateş kes emirlerini alıcı almıyor. Mesela saat 18 de ateşle emri verdi ama 20 dk sonra kombi atesledi. Bu sabah da ateş kes dedi ama kombi yanmaya devam etti. Termostati manuel olarak dereceyi artırıp yada azalttigimda ateşleme yada ateş kesmede problem yok. Pil doluluk ekranda sadece biraz azalmış gozukuyordu yine de yeni pil taktım. General teknik servisi aradım görmeden bilemem dedi. Zaten garantisi de bitti. Fikriniz nedir

 26. Avatar

  Hasan bey iyi gunler kablololu oda termostasi kulllaniyorum bu 3.4 gundur derecd 0 oldugu halde petekler isiniyor kendi kendine calisiyor buna nasil çozum bulabilirim iyi günler

 27. Avatar

  Merhaba Warmhaus marka oda termostat kablosuz sürekli ekranda f 84 hatası var kambiyi o yazı çıkınca kombiyi kumanda etmiyor ikincisi sıcaklık termometre 21 gösterirken termostat 21.5 gosteriyor ne yapmam lazım tşk

  • Hasan Ali

   Kombi arızası için yetkili servisinize arıza kaydı oluşturmalısınız. Termostat ile derecenizin bir olması için termostatınızı yani derecenizin kalibrasyon yapılması gerekiyor. Kullanma klavuzuna yada internetten modelini aratarak teknik dökümanlarına ulaşabilirseniz ve varsa kalibrasyon özelliği o şekilde derece ve termostatınıza göre aynı sıcaklığı göstermesini sağlayabilirsiniz.

 28. Avatar

  İyi günler Hasan bey biz bu sene doğalgaz bağlattık kombimiz airfel. Kombi 50 derecede oda termostadı kablolu 23 dereceye getiriyoruz ama bir türlü istenilen sıcaklığa ulaşmıyor eşim 60 dereceye çıkardı 3 saat sonra kontrol ettik fazla21 22 derecede bu şekilde oluncada petekler sürekli sıcak kombi sürekli çalışıyor sizde neden yapıyordur bunu

 29. Avatar

  Merhaba benim kombim demirdokum nitromix ve kablosuz oda termostadi olan rf 6001 kullaniyorum benim sikintim odanin sicakligi 23 dereceye ulastiginda oda termostadimin ekran goruntusu gidiyor pilleri duracel taktim yine ayni derece dusunce geri geliyor ne gibi sorun ola bilir.

 30. Avatar
  Tahsin Karagüven

  Merhaba hasan usta benim evimde bosch marka kombi ve bosch trz125 oda termostatı var termostat 20 derece gösteriyor ama devreye girmiyor. Termostat 24 derecede ayarlı ama bir türlü devreye alamıyorum kombiyi sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler.

 31. Avatar

  Merhaba Hasan usta. Buderus kombiye General ht250set kablosuz oda termostatı aldım 2 haftadır kullanıyorum. Oda sıcaklığını 22 dereceye ayarladım termostat bu dereceye gelince kombiyi durduruyor fakat oda soğuduğu zaman mesela 21,5° ye düşüyor tekrar kombiyi aktif etmiyor petekler buz gibi kalıyor. Bazen düzgün çalışıyo bazen deiğim gibi termostat uyuya kalıyo heralde oda 21 ° ye düşsede kombiyi açmıyo ben termostatın üstünden ayar düğmesini ileri geri çevirdiğimde hemen kombiyi devreye alıyo. Bunun yokmu bir çaresi ?

 32. Avatar
  Müzeyyen bulut

  General ht 250 termostat kullanıyorum.ekranı sürekli yanıp sönüyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.

 33. Avatar

  Hasan bey merhaba general ht 250set oda termostatı kullanıyorum. Montajını yapan usta evdeki bütün peteklerin açık olması gerektiğini söyledi. Kullanmadığım odaların peteklerini kapatsam bu bana yakıt tasarrufu sağlarmı? Ustanın dediği gibi hepsini açmam mı gerekiyor. Ustanın söylediği (3 petek de açsan hepsinide açsan aynı tüketim gerçekleşir. Çünkü termostat bulunduğum ortamın hava sıcaklığını algılar o yüzden hepsini açman daha mantıklı diye söyledi.) Kombi eca proteus premix 24kw yoğuşmalı yardımcı olurmusunuz. Hayırlı günler..

  • Hasan Ali

   Kombi derecesi 60 derece ayarlayın. Kullanmadığınız petekleri kapatabilirsiniz geriye en az 3 petek açık kalmalıdır. Dikkat etmeniz gereken oda termostat olan oda ve ara koridorlardaki peteklerin açık olmasına ozen gösterin. Tasarruflu kullanım için evde olduğunuz zamanlarda gündüz 20 derece akşam 22-23 derece gece 19 derece ve evde olmadığınız zamanlarda ise 15-17 derecelerde kullanabilirsiniz. Petek kapatmanız tasarruf sağlayabilir ama pek tavsiye edilmez.

 34. Avatar

  Merhaba 7 yıldır buderus kombi kullanıyorum oda termostat ıının kumandasından 24 derece olarak ayarlıyorum hep fakat aradan zaman geçince derece kendiliğinden 18e 15e düşüyor neden olabilir bu yıl ilkkez karşılaştım bu sorunla kumanda pilsiz

  • Hasan Ali

   Kombiniz kapalı oluyor yada kombi üzerinden yaz konumuna almış olablirsiniz. Oda termostatınız kablolu ise kablosunda bir temasızlıkda olma olasılığı var. Servisinize baktırmanızda fayda var.

 35. Avatar

  Merhaba termodinamik marka kombiye bağlı alıcının üzerinde aralıklarla kırmızı ışık yanıyor, termostatın üzerinde ise iletişim arızası diyor, termostatın pillerini değiştirdim alıcısına reset attım ama yinede bağlantı sağlanmıyor iletişim arızası yazıyor.. Yardımcı olursanız sevinirim…

 36. Avatar

  Hocam eca kablosuz oda termostatı kullanıyorum, alıcıyı devreye sokuyorum, 5-10 saniye içinde tekrar kendiliğinden kırmızı yanıyor; devre dışı kalıyor?

  • Hasan Ali

   Pillerini değiştirin kaliteli piller kullanın. termostat ile alıcı arasında modem vs cihaz var ise onların yerini değiştirin. Termostat televizyon vb cihaz yanında ise başka yerde termostatı kullanın.

 37. Avatar

  slm ht 150 kablosuz oda termestat bagladim kombime kombi demirdöküm nitron yogusmasız termostat kombiyi harekete geçirmiyor modem üzerinden manuele geçiş yapıyor tekrardan otamatike geçirdigimde yeşil direkt yanıyor ama kombi calışmıyor sebebi ne olabilir tesekkürler

  • Hasan Ali

   Oda termostatı kullanma ve montaj klavuzunda yer alan kablosuz bağlantıyı yenileme ayarını yeniden yapın. Tahminim alıcı sinyal almıyor termostatdan.

 38. Avatar

  Merhabalar hocam
  Bizde ht 250 kablolu seri var istelinen 21 dereceye ayarliyorum ekranin isigi sonuyor bir sure sonra bir kere tikladigimda hep istenilen sicaklik 22 ye cikiyor. Gece yatarken 19 dereceye aliyorum. Sabah kalkıyorum ekran sabah kalktigimda 22 dereceye geliyor disardaki kombimin derecesi 50 lutfen yardimci olur musunuz yenisiyle degistim ayni sorun var

  • Hasan Ali

   Oda sıcaklığı yükseliyor ise oda termostatını taktığınız yerde ısı vardır. Duvardan soba bacası vs geçiyor olabilir. Tv ünitesi modem vb ısı yayabilen eletronik cihazlardan uzak olmalı.
   Ama ayarladığınız oda derecesi değişiyor ise bir arıza söz konusu. Yenisinde de aynı arızanın olması ilginç.

 39. Avatar

  iyi günler benim oda termostatım modeli lexcia HT201 model kablolu oda termostatı kullanıyorum . fakat oda sıcaklığı 27 gösteriyor fakat başka termometrede 19,8 derece gösteriyor. oda termostaı oda sıcaklığı bazen değişik derece gösteriyor.29,5-29-27,5-27 ama başka termometre ise 19,8-20-19 dereceleri gösterirken 8 derece fark yapıyor. ne yapmam lazım. ekran da biraz sönük gibi pillerden yapramı öneriniz nedir saygılarımla.

 40. Avatar

  Merhaba eca confeo pluse kombi ve honeywell kablolu oda termostat ım var. Banyoya sıcak su geliyor ama petek ler yanmıyor. Oda termostat ında kombi yanıyor işareti var ama kombi çalışmıyor doğal olarak da petek ler yanmıyor. Kombi de hiç arıza işaret ve ikaz vermıyor. Kombi de petek işaretinin yanında sarı küçük bir ışık yanıyor devamlı

 41. Avatar

  Oda termostat general ht 150 kombi 25 derece ayarlıyorum oda sıcaklı düşüyor sebeb ne dir sizce bu arada pilleri değiştirdim kablosuz termostat

 42. Avatar

  Slm ustam Demirdöküm kablosuz termostat 2 derece oda sıcaklığını yüksek gösteriyor kalibrasyon yapiliyormu ilginize teşekkür ederim .

 43. Avatar

  İyi günler general it 250 termostati kullanıyordum ekrani kırıldı napabilirim sadece ekran değişiyor mu ?

 44. Avatar

  Merhaba
  Her kış yaşadığım bir sorun var alıcı ile kablosuz kumanda her sene 1 kez kopuyor eşleştirmek için alıcı üzerinde olan tuş a 5 sn basılı tutmama Rağmen normal yanıp sönmesi gerekirken yanıp sönmüyor malesef sabit yaniyor ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz

  • Hasan Ali

   Oda termostat modeliniz nedir? Pillerini yenileyin.

   • Avatar

    RF 6001 piller yeni kumanda çalışıyor onda sorun yokta dediğim gibi kombi ile bağlantısı olan alıcı daki ışık sabit yaniyor 5 sn basılı tutuyorum normalde yanıp sönmesi gerekirken o konuma geciremedim

 45. Avatar

  Alorko selana kombim general ht250 kablosuz aç dediğimiz zaman açmıyor kapat dediğimiz zaman kapatmıyor kombim termostat yokmuş gibi çalışıyor neden kaynaklanır acaba teşekkürler

 46. Avatar

  Merhaba general 250 kablosuz oda termostati kullaniyorum kombi baymak fi28 kombi 60 derece ayarli. Oda termostatini 22 ayarlıyoruz. Sık sık oda sıcaklığı 24-25 dereceye kadar cikiyor kombi durmuyor calismaya devam ediyor. Termostati 1 derece düşürünce kombi o zaman duruyor. Bu neden olabilir.

 47. Avatar

  Merhabalar

  Oda ht500 oda termostatı ile viesman 100 marka kombi kullanıyorum. Oda sıcaklığı 22 derece, termostatı 30 a alsak bile kombi ateşlenmiyor. Kablosuz modem ile bağlantı mevcut. Nedenini anlayamadık. Sanki kablosuz modem kombiye etki etmiyor gibi görünüyor. Manuel moda grçip tesisat suyunu 50 dereceye ayarlıyorum kombi çalışıyor. Daha sonra oda termostatına geçirdiğimde kontrolü kombi ateşleme duruyor devir daim devam ediyor. Nedeni ne olabilir?

 48. Avatar

  General ht220 s set modeli termostat var baymak kombi kullanıyorum termostat oda sıcaklığını olduğundan yüksek gösteriyor kombi haliyle kapanıyor ne yapılabilir

  • Hasan Ali

   Yaşam alanınızda bulunan termometrelerdeki sıcaklığı baz almak istiyorsanız, oda termostatınızı kalibre etmeniz gerekir. Bunun için:Cihazınız kapalı iken butona 3 saniye basılı tutunuz.Karşınıza gelen kalibrasyon menüsünden istediğiniz sıcaklık farkını,butonu sağa veya sola çevirerek ayarlayınız. Bu değer “-8C” ile “+8C” arasında ayarlanabilir.Menüden çıkmak için yuvarlak butona 2 kez basınız.

 49. Avatar

  Simens rdd10.1 kablolu oda termostatın da oda sıcaklığını 22 derece gösteriyor, çslışması için 23 dereceye ayarlıyorum.ama bu defada 23 derecede kalıyor odanın sıcaklığı düşsede. Derecesini test etmek için altına sıcak buharlı su getirdim sıcaklık hemen yüjseliyor. Lakin 23 derece altına düşmüyor buz sarıp düşürmeye calıştım ama 23 derecede kalıyor. Pili değiştirdim kapatıp bekledim 20 dereceye düşmüş ama tekrar 23 e çıktı. Nasıl bir çözüm önerirsiniz

 50. Avatar

  İyi akşamlar oda termostatimiz Bosch kablolu tesmostat kombiyi 45 e iciriyi 22 dereceye ayarlıyorum ama 22 olmadan ateş işareti kayboluyor kombi duruyor tekrar çevirip oynayınca ateşliyor 5 dk geçmeden geri kapanıyor sorun ne olabilir

 51. Avatar

  general s 250 termostatta oda sicakligini 21 ayarlama ragmen oda isisi 20.8 de kaliyor petekler isinmiyor haliyle oda isini artirinca yaniyor ama istenilen dereceye gelmeden yine duruyor bazende istenilen sicagi geciyor nedendir

 52. Avatar

  Selamlar
  Kablolu Buderus RC10 termostat kombiyi devreye arasıra almıyor. Yerinden çıkarıp taktığımda devreye giriyor birde kombi termostat yokmuş gibi tepkş veriyor 50 dereceye ayarladığım kombi 55 derecede sönüp 45derecede ateşliyor. Ekranda herhangi bir hata yok yardımlarınızı rica ediyorum.

  • Hasan Ali

   Kombi çalışması normal fakat kullandığınız termostata pil var ise yeni pil takarak deneyiniz. Termostatdaki sorun devam ederse servisinize başvuruda bulunun.

   • Avatar

    Cevabınız için teşekkür ederim.

    Bugün termostat içini açtım sıcaklık ayar düğmesinin bakır ayaklarından şüphelendim onları biraz temizledim ve temas etmeleri için yukarı doğru kaldırdım bugün gözlemleyip dönüş yaparım. Selamlar…

 53. Avatar

  Slm baymak kombi general 150 oda termostati kullanıyorum bazen 23 derece ye ayarlıyoruz 27 28 oluyor kendini kapatıyor sorun ne olabilir

 54. Avatar
  Ayhan türker

  Eca marka kombim var ve general ht 250 kablolu oda termostatı kullanıyorum dün akşam odatermostatı üzerindeki oda sıcaklığı çok sık değişmeye başladı pilini değiştirdim, tekrar aynı sorun devam ediyor, sıkıntı ne olabilir acaba ? İlginize şimdiden teşekkürler

  • Hasan Ali

   Oda termostatı tv ünitesi yanında veya petek yanında ise derece değişebilir. Termostat sensörüde arızalanmış olma ihtimali var. birazdaha kullanın belli olur arızsı.

 55. Avatar

  Mrb kablolu oda termostati var evimizde pil bittiği için herhangi bir marka pil taktım ekranda derece yazmakta ayarladıgim derece sabah olduğunda kendiliğinden 15 e düşüyor bunun sebebi ne olabilir

 56. Avatar

  Merhaba baymak termostat kullanıyorum termostat sürekli 10 derece gösteriyor yukseltemiyorum. Sizce neyden kaynaklanır nasıl çözebilirim?

 57. Avatar

  Oda termostatını başka odaya ek yaparak taşıdım ama termostat devreye girmiyor sorun nerdedır

 58. Avatar
  Ali sürücü

  Selam hocam benim kombim bosch clasic oda termostatim tr15 kablolu termostatımın ayarı 0 derecede ancak kombi çalışıyor petekler ısınıyor kombiden petek su ısı ayarını 0 derece yapınca duruyor sadece

 59. Avatar

  Merhabalar in therm 200 mrl rf kablosuz oda termostatimin kombiye bağlanan kısmına su geldi ne yapabilirim

 60. Avatar

  S.a usta hastane tipi fancoil termostat elektrik kesmiyor off seçeneği basılı olduğu halde enerjiyi kesmiyor ve 1. Kademe de aşırı ses yapıyor?? Aırfell 226-E3 modeli

 61. Avatar

  Slm hocam kablosuz oda termostatım arızalandı.sizin tarif ettiğiniz gibi geçici olarak kombiyi çalıştırdım.1 Bu geçici olarak ne kadar kullanabilirim?2 Kabloluya çevirmek için nasıl bir bağlantı yapabilirim.? Teşekürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.