Exacontrol E

Exacontrol E Oda Termostatı

Demirdöküm Exacontrol E Modülasyonlu oda termostatımız Demirdöküm Nitromix ve Atromix modelleri ile uyumlu çalışmaktadır.

Kablolu modülasyonlu oda termostatımızın özelliklerini inceleyelim.

Kablolu Bağlantı: Exacontrol e termostatı kablolu modülasyonlu bir oda termostatıdır.

Modülasyonlu:Sıcaklık ihtiyacına göre kombinin sıcaklık ayarını ayarlamaktadır.

Kolay Kullanım: Dijital ekranı ve çevirmeli düğmesi ile tüm kullanıcılar için oldukça kullanışlı oda termostatı.

Exacontrol E Modülasyonlu Oda Termostat Montajı

Oda termostatını oturma odasında veya istediğiniz bir yere kombiden kablo çekilmiş olması şartı ile montajı yapılabilmektedir. 2 x 0,75 kablo ile termostatın kablosunu kombinize bağlayabilirsiniz.

Duvara montajı iki vida ile yapabilirsiniz. Montajı yapabilmek için termostat kapağını açtıktan sonra vida yerlerini işaretleyip matkap ile deliyoruz. Ardından deliklere uygun dübel ile vidalıyoruz. Kombimizden gelen kablomuzu oda termostatındaki klemense bağlıyoruz.

Kombide oda termostat bağlantısı Bus+ ve Bus- yerine bağlamalı ve oda termostat köprüsünü yerinden çıkarmamalısınız.

Exacontrol E Modülasyonlu Oda Kullanımı

Exacontrol E
Exacontrol E

Oda termostatı kullanımı oldukça basit.Odada istediğiniz Sıcaklık ayarını yapmak için termostat üzerindeki çevirmeli düğmeyi çevirerek istediğiniz dereceye ayarlama işlemi yapabiliyorsunuz.

Sıcak su ayarını ise çevirmeli ayar düğmesine bir defa bastıktan sonra ekrana musluk simgesi geldikten sonra ayarlayıp onay vermek için tekrar çevirmeli düğmeye basarak sıcak su sıcaklık ayarını kaydedebilirsiniz.

Exacontrol e oda termostatı bağlı olan kombilerde kombi üzerinden sıcaklık ayarı ve sıcak su sıcaklık ayarı yapılamamaktadır. Oda termostatınız ihtiyaca göre kombinin sıcaklığını modülasyon yaparak ayarlamaktadır.

Exacontrol E Oda termostat Modülasyonlu Çalışma ve Normal Çalışma

Oda termostatı fabrikasyon olarak normal çalışmaya ayarlanmış. Ayarladığınız oda sıcaklığına ulaştığında kombinizin sıcaklık ayarını 15 dereceye düşürmektedir.

Modülasyonlu çalışması için termostatta bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bunlar sırası ile

Çevirmeli ayar düğmesine 10 sn boyunca basılı tutulur, dijital ekrana 0 geldikten sonra çevirmeli ayar düğmesi ile ekrana 96 yazılır ve ayar düğmesine basıp bırakılarak menüye girilir,

1 değerinin karşısında 0 yazmaktadır. Normal Çalışma

1 değerinin karşılığını 1 yaparsanız oda termostatınız modülasyonlu çalışmaya başlayacaktır. Onaylamak için çevirmeli düğmeye 10 sn boyunca basılı tutulur ve ekrana derece geldiğinde bırakılır.

Termostat ile ilgili görüşlerinizi sorunlarınızı tecrübelerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

Bizlere sorularınızı dilerseniz sosyal medya hesaplarımızdan iletebilirsiniz. İsterseniz Demirdöküm Exacontrol 7r Oda Termostatını inceleyebilirsiniz.

Youtube Kanalımız: https://www.youtube.com/hasanalicolak

İnstegram Hesabımız: http://instagram.com/hasanalicolak.com.tr/

Demirdöküm Exa Control E Oda Termostat Satın Nasıl Alırım

Demirdöküm Exa Control E Modülasyonlu Oda Termostatı

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Doğalgaz Nedir?

Doğal gaz metan, etan, propan gibi hafif moleküler ağırlıklı hidrokarbonlardan oluşan renksiz, kokusuz ve havadan …

4 YORUMLAR

  1. Hocam merhaba, Exakontrol E alsak opentherm olan herhangi bir kombi ile çalıştırabilir miyiz? (Warmhaus Priwa24)

  2. hocam merhaba. bu termostatı almayı düşünüyorum. Atromix p28 kombi ile tam olarak uyumlu bir şekilde modülasyon yaparak çalışır mı? birde bağlantı videonuzu izledim. Atromix için demi aynı bağlantı yapılıyor? Köprüyü çıkarmayın demişsiniz. Kablo uçları da E BUS tarafına taktınız? durum aynı mıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.