Demirdöküm Ademix Kombi Kullanımı

Demirdöküm Kombi Kullanımı
Ademix Kombi Kullanımı

Ademix Kombi Kullanımı

Isıtma Tesisatı Radyatör Sıcaklık Ayarlama

Petek sıcaklığını kombiden ayarlamak oldukça basit. Kullanıcı dostu panel sayesinde petek sıcaklığını ayarlamak için kombinin tesisat sıcaklığı ayar düğmesini çevirerek petek sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. İdeal petek sıcaklığı 45 derecedir. Oda termostatı kullanarak kombinizden daha yüksek verim alabilir ve yakıt maliyetlerini düşürebilirsiniz.

Kombiyi Yaz Moduna Ayarlama

Ademix kombiyi yaz moduna almak için yani sadece sıcak suyu kullanacağınız ve petek sıcaklığının kapalı olduğu konuma almak için kombinin tesisat sıcaklığı ayar düğmesini güneş işareti konumuna getirerek peteklerinizi kapatabilirsiniz.

Sıcak Su Sıcaklık Ayarlama

Kullanıcı dostu panelinde yer alan kombi ayar düğmelerinden sol tarafta kalan kullanım suyu ayar düğmesinden sıcak su sıcaklığınızı düğmeyi çevirerek ayarlayabilirsiniz. Sıcak su için 45 derece ideal sıcaklık derecesidir.

Kombi Su Basıncını Ayarlama

Kombinin su basıncının 1 – 2 bar arasında olması gerekmektedir. Su basıncı için ideal olan 1,5 bar seviyesine su basıncını ayarlamak için kullanım suyu ayar düğmesi ve tesisat sıcaklığı ayar düğmelerininde ikisini kapalı konuma getirdiğinizde kombinin dijital ekranında kombi su basıncını göstermektedir.

Kombi Su basıncınız 1 bar altına düşmüş ise kombinin altında yer alan su doldurma vanasını çevirerek açınız ve kombiye 1,5 bar su doldurunuz. Ardından su doldurma vanasını kapatınız.

Ademix Kombi Hata Kodları ve Çözüm Yolları

Ademix Kombi F22 Hatası

Kombinin su basıncının düşük olduğunu gösteriyor. Su Basıncını kontrol etmek için kullanım suyu ayar düğmesi ile tesisat ayar düğmesini kapalı konuma getirin. Su basıncını 1,5 bar ayarlayarak sorunu çözebilirsiniz.

Ademix Kombi F28 Hatası

Kombide gaz kesintisi olduğunu gösteren hata kodudur. Kombiye gelen gaz boruları üzerindeki gaz vanalarını açın. Gaz olup olmadığını doğalgaza bağlı ocağınız var ise ocağınızı yakarak anlayabilirsiniz. Eğer gaz kesintisi var ise gaz geldiktek sonra kombinin reset düğmesine 3 saniyeden fazla basılı tutarak kombiye reset atabilirsiniz. Ardından gaz var ise kombi devreye girecektir.

Ademix Kombi Ekranda No Yazıyor

Ademix kombilerde ekranda no yazmasının sebebi kombinin yaklaşık 15 dk boyunca yoğuşma suyu sifonunu doldurması için çalıştığını göstermektedir. Bir süre sonra bu uyarı ekrandan kaybolmaktadır.

Eğer Ademix Kombide Modülasyonlu termostat kullanıyorsanız kombi üzerinden sıcaklık ayarı değişikliği olmaz ve ekranında no yazmaktadır. Yapmak istediğiniz sıcaklık ayarını oda termostatı üzerinden yapabilirsiniz.

Ademix Kombi Oda Termostatları

Demirdöküm Ademix Kombi ile merak ettiklerinizi iletişim formundan bize gönderebilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Şofben almadan önce dikkat edilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.