Google Neden Açılmıyor? Google Neden Yavaş?

Son günlerde facebbok’un gerekirse kapatılacağız idaası gündemde yerini korurken biz kullanıcıların internette arama yapmak istediğimizde ve arama motoru devi google’yi kullanıyoruz fakat son günlerde her ne hikmetse google açılmıyor yada uzun bir süre sonra açılıyor. Bunun nedenini bilgisayara, internete vs bağlıyoruz ama şimdilik nedenlerinin bunlar olmadığını düşünüyorum.

Google bu durum ile bir açıklama yapmaması beni farklı arama motorlarına yönlendiriyor ve bu durum googlenin itibarını sarsacağa benziyor. Ben internetten az çok anlıyorum ve googleye erişemediğim zaman farklı arama sağlayıcıları kullanarak içeriğime bir şekilde erişebiliyorum. Peki bugüne kadar zihnine mıh gibi google yerleşmiş olan kullanıcılar bilgisayarlarının hatta internetinin bozuk olduğunu düşünüyor. Ama sorun bu ikisindede değil google ile alakalı olduğu gündemde. Peki giriş seviyesi kullanıcılar googleye giremedikten sonra internette nasıl gezebilirlerki?

Yaşanan google sorununun en kısa sürede çözüleceğini ümit ediyorum. Geçiçi olarak soruna bizim çözüm getirebilmemiz açısından aşağıdaki adımları incelememiz gerekir. Öncelikle daha önce DNS Ayarları ile ilgili makalemi inceleyerek bir dns girişi yaptıysanız bu dnsleri otomatiğe dönüştürmeniz gerekiyor.

DNS Ayarı Nasıl Yapılır?

Windows DNS Değiştirme

Diğer bir yöntem ise adres çubuğuna https://www.google.com yerine https://www.google.com.tr yazarak googleye girmek mümkün.

Tüm bu yöntemlerden bir sonuç alamadıysanız farklı arama motorları kullanabilirsiniz. Başlıca arama motorları:

http://www.yandex.com.tr/
http://www.bing.com/?cc=tr

https://www.yahoo.com var ama türkçe değil. Neden hala türkçe değil anlamadım… Aslında paylaşmamak lazım ya neyse.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.