RF 6001 Oda Termostatı Kombiye Nasıl Bağlanır?

Nitromix Kombiye RF 6001 Oda Termostatı Bağlama

Demirdöküm nitromix modeli yoğuşmalı kombiniz var ve kombinize oda termostatı olarak RF 6001 Oda termostatı bağlamak istiyorsanız öncelikle yetkili servisinizden teknik destek almalısınız.

Bazen bu işlemi kendiniz yapmak isterseniz size bazı ekipmanlar lazım olacaktır. Bu ekipmanlar oda termostatında kullanacağınız pil, kombiye bağlamak için gerekli kablo ve kombinizin anakartına ulaşmak için gerekli tornavidalar olmalıdır.

Nitromix kombiye oda termostatı bağlamak için gerekli ekipmanlara sahipseniz ve bağlantıyı siz yapmak istiyorsanız ve elinizde RF 6001 Termostat için Nitromix Kombiye Bağlanmasında kullanılacak kablo elinizde yok ise buradan tedarik edebilirsiniz.

Tüm ekipmanlara sahip iseniz yapmanız gereken;

Atromix Kombiye RF 6001 Termostat Bağlanması

Demirdöküm Atromix Kombiye Oda termostat bağlamak istiyorsanız yapmanız gerekenler öncelikse servisten destek almalısınız. Yapacağınız yanlış bir uygulama veya işlem geri dönülemez sonuçlara neden olabilir.

Teknik bilgi ve beceriye sahip ve oda termostatını siz bağlamak istiyorsanız yapmanız gerekenler şu şekilde.

RF 6001 Oda Termostat Yorumları

ürünü alalı 1 ay oldu fakat hassasiyet 1 derece aşağı be yukarı olarak açıp kapaması gerçekten çok saçma , ya üşüyorsunuz yada sıcaktan bunalıyorsunız bu yüzden sorunlu bir ürün , tavsiye etmiyorum.

a. y. (41) – İstanbul – Türkiye


+1 veya -2 derece fark ile çalışıyor

arkadaşlar bu oda termostadı diğer yorum yapan arkadaşların söylediği gibi hiç hassas değil , 24 derece ye ayarladınız diyelim evin ısısı 25 derece olmadan kombiyi kapatmıyor veya oda sıcaklığı 23 derecenin altına inmeden tekrar çalışmıyor. Kalibrasyon ayarıda yok açıkçası ben de beğenmedim.

a. y. (41) – İstanbul – Türkiye


çok kötü şu yüzden kötü 2 derecelik fark ile çalışıyor termostadı 24 derece yaptınız diyelim kombiyi 26 derece olmadan yada 22 dereceye düşmeden açmıyor yani 2 derecelik fark ciddi kayıp ev için 22 derecede buz olur ev 26 derece de kışın ulaşması için çok yakar boşa para israfı


s. y. (33) MERKEZ – Çanakkale – Türkiye

RF 6001 Oda Termostat Hassasiyet Ayarı

RF 6001 oda termostatınızın derecesi evdeki diğer derecelerden farklı gösteriyorsa yada eviniz sıcakken düşük dereceler gösteriyorsa bunu ayarlayabilirsiniz. Oda termostatının hassasiyetini ayarlayabilmek için oda termostatı üzerinde bulunan sinyal ve derece düğmesine aynı anda basınız ardından derece yükseltmek için sinyal düğmesine düşürmek için derece düğmesine basınız hafızaya almak için tekrar sinyal ve derece düğmesine basınız.

RF 6001 Oda Termostat Uyumlu Kombiler

  • Demirdöküm Nitromix
  • Demirdöküm Atromix
  • Demirdöküm Neva
  • Demirdöküm Atron
  • Demirdöküm Nepto
  • Demirdöküm Nitron
  • Demirdöküm NitronPlus
  • Demirdöküm NitronCondanse
  • Protherm LYNX

ODA TERMOSTATI 2 DERECE HASSASİYET İLE ÇALIŞMAKTADIR.

Demirdöküm RF 6001 ve Protherm RF 6001 Termostat Frekans (Bağlantı) Eşleştirme

Öncelikle bağlantınız sürekli kopuyorsa oda termostatınızın pilini (DURACELL , VARTA , GP) gibi kaliteli piller ile kullanmalısınız. Oda termostatınızın pillerini yeniledikten sonra eşleştirme yapmanız gerekmektedir. Oda termostatını eşleştirmek için iki termostat ve alıcı üzerindeki düğmeler kullanılmaktadır.

İlk olarak alıcı üzerindeki düğmeye basılı tutulur ve turuncu ışık yanıp sönmeye başlayınca düşme bırakılır. Ardından termostat üzerinde yer alan sinyal düğmesine basılı tutulur ve ekrana frekank kodu gelinceye kadar düğmeye basılır. Ekrana frekans kodu geldikten sonra düğme bırakılır ve bastığınız düğmenin altında yer alan derece simgeli düğmeye bir kere basıp bıraklarak oda termostatının ekranına derece yazması sağlanır. Son olarak alıcı üzerindeki turuncu ışık sabit yanıyır veya sabit sönük olması gerekmektedir. Alıcı üzerindeki düğmeye bir defa basıp bırakılarak eşleştirme işlemi tanımlanır.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.