Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme

Windows 7’den sonra deneme sürümü olan window 8’i kullananlar yada kullanmaya başlayanlar windows 8 de alıştığımız o başlat menüsünün olmadığını görmüşüzdür. Windows 8’e küçük bir program kurarak hem başlat menüsüne sahip oluyoruz hemde bazen sıkıcı bil hal alan windows 8 metro arayüzünü kapatabiliyoruz.

Bu uygulamayla bilgisayarınızı alıştığınız başlat menüsüne sahip olacak ve alışamadığınız windows 8 arayüzüne elveda diyeceksiniz. İnternette bu konuyla ilgili bir çok uygulama ve program mevcut. Biz bu uygulamayı uygulamanın yapımcı sitesinden indirip kullanacağız.

Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme

Metroyla kolayca ve Masaüstü Arayüz arasında geçiş

Programlar ve Dosyalar hızlı erişim

Özelleştirilebilir Kolay ve Kullanımı Ücretsiz

Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme için uygulamayı indirin.

Uygulama ile artık windowsunuza başlat menüsü ekleyerek keyifli kullanım sağlayabilirsiniz. Alıştığımız eski windows sürümlerinden yeni windows 8’e geçen kullanıcılar için hazırlanan başlat menüsünü yazılımını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bir çok uygulamada bilgisayarınızı tehdit eden yazılımlar olsada bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Windows mühendislerininde bu işi bir güncelleme ile düzeltmeleri beklentisine kapıldımsada windows tarafında bir çalışma haberi almadım. İlerleyen zamanlarda yada yeni windows sürümlerinde başlat menüsü eklenir inşallah.

Bugün 27 kasım ve bu yazıyı günceleyeyim dedim. Bende şuan windows 8 kullanıyorum ama boş bir vaktimde windows 10 deneyeceğim. Şuan  benim için en ideal windows 7 sürümüydü. Ama Windows 10 da ssd hdd kullanan bilgisayarlarda hızlı açıldığından falan bahsediliyor. Dediğim gibi windows 10’nu deneyeceğim eğer işlerimi daha hızlı halledersem devam ederim ama durum istediğim gibi olmazsa yeni bir bilgisayar almayı da düşünmüyor değilim.

windows da bazen internet yavaşlıyor ve çok gıcık bir hal alıyor bunun için dns değiştirerek internetinizi hızlandırmayı sağlayabilirsiniz.

Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme
Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme

Bu konuda söyleyecek çok şey olabilir ama biz burada noktalamayı uygun buluyoruz. Sorularınız ve söyleyecekleriniz için iletişim formunu kullanabilirsiniz. Elimizden geldiği ölçüde cevaplamak ve yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.