Responsive Duyarlı Adsense Reklamı Oluşturma

Artık kazandığımız internet alışkanlıklarımız değişiyor. Masaüstü bilgisayarların yerini dizüstü bilgisayarlardan sonra tabletler ve hemen hemen herkesin cebinde bulunan telefonlar yer almaya başladı. Haliyle bizlerde web sitelerimizi sitemizi ziyaret edenlerin isteklerine cevap verecek şekilde tasarlamamız gerekiyor. Çağımızın yeni tasarım modeli responsive (tarayıcı uyumlu) tasarımlar yapılmaya başlandı. Peki sitemizden gelir sağlıyorak ve bu geliri en üst seviyelere taşımak için kullandığımız reklam birimlerinide tarayıcı duyarlı yapmanın zamanı gelmiştir.

Adsense reklamı koyduğumuz web sitesi telefondan tabletten yada dizüstü bilgisayardan girildiğinde hep aynı reklam birimi görünüyorsa web sitemizde bu bizim gelirimizi olumsuz yönde etkileyeceğinden artık reklam birimlerimizi tarayıcı uyumlu yapmanın zamanı gelmiştir. Hemen işe koyulacak olursak en popüler kullanılan wordpress siteler için ve bu sitelerde kullanılan çeşitli adsense reklam eklentilerimiz mevcut. Yapmamız gereken “new adman” eklentisini web sitemize kurmak ve googleden aldığımız kodu kendimize göre düzenleyip istediğimiz reklam alanına yerleştirmek olacak. Yazı içinde ortasında altında hatta yazının istediğiniz yerinde reklam kodunu gösterebilirsiniz.

Yukarıdaki kodlarda data ad client ve data ad format kısmını kendi reklam biriminize göre düzenlediğinizde artık reklamlarınız tarayıcı uyumlu bir hal alıyor. Gerekli dökümanı Adsense yardım sayfasında bulabilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.