Google Forma Gelen Yanıt Olduğunda Mail Adresine Bildirim Gelsin

Google Form, İster büyük ister küçük işleriniz için kullandığınız Google form aracı bir çok işimizi basit, kolay ve anlaşılır hale getiriyor. Bir web sitesinin iletişim bölümünde, bir otelin rezervasyon sayfasında, yada bir araştırma projesinde verileri işlemek ve incelemek için artık google form kullanılıyor.

Google form ile kamp gezinizi planlayabilir, etkinlik kayıtlarını yönetebilir, kısa bir anket hazırlayabilir, bülten için e-posta adresleri toplayabilir, habersiz yapacağınız bir test oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.
Google form kullananlarımız ve web sitelerinde google form kullananlar gün geçtikçe artmakta. Peki hiç düşündünüzmü?

Google formdan gelen yanıtlar olduğunda sizin bilginiz oluyormu?

Bir iletişim sayfasını google form ile oluşturdunuz ve web sitenize eklediniz. Peki sitenizi ziyaret eden ziyaretçi iletişim sayfasından sizinle iletişim kurmak istediğinde google yanıtlara gelen iletişim verilerinden sizin haberiniz varmı? Eğer ayarlarınızı yapmadıysanız haberiniz olmayacak ve iletşim formundan gelen mailleri ancak siz Google form yanıtlarını görüntülediğinizde görebileceksiniz.

Google form ile gelen yanıtlardan haberdar olmak için

Yapmanız gerekenler oldukça basit aslında. Hemen Google formda oluşturduğunuz formun yanıtlar tablosunu açın ve araçlardan bildirim ayarlarını değiştirerek bu işlemi yapabilirsiniz. Artık her gelen bir yanıt için mail adresinize bildirim gelecek.

Bizlere iletmek istediğiniz istek öneri ve şikayetlerinizi iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.Dilerdeniz google formlu ne amaçla kullandığınızı yorum yazarakbizimle paylaşabilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.