Kombide Petek İşareti Yanıp Sönüyor

Kombide petek işareti yanıp sönüyor bu bir arıza mıdır?

Hayır kombinizin ekranında petek işaretinin yanıp sönmesi bir arıza değildir. Kombinizin kış modunda olduğunu göstermektedir.

Aynı zamanda sıcak suyu açtığınızda ekranda sıcak su simgesi yanıp sönmektedir.

Petek işareti sabit yanıyor ise ; oda termostatınız ısıtma için kombiyi durdurduğunu gösterir.

Kombinizde arıza olması durumunda kombi ekranda F ile başlayan hata kodları vermektedir. Bu hata kodları F22_ Su basıncı Düşük. F22 Uyarısı kombiniz veriyor ise su basıncını 1.5 Bar seviyesine ayarlamalısınız

F28 Uyarısı Gaz Yok Uyarısıdır. Bu uyarı ile karşılaşırsanız doğalgaz vanasının açık olduğundan ve gazın kesilmediğinden emin iseniz kombinize reset atarak kombinizi çalıştırabilirsiniz.

Demirdöküm Nepto Kombi Petek İşareti Yanıp Sönüyor

Nepto modeli kombidede petek işaretinin yanıp sönmesi arıza değildir. Peteklerinizi ısıttığını gösteriyor. Kombiyi yaz moduna almak için petek düğmesini güneş işaretine alarak petekleri kapatabilirsiniz. Kombiyi yaz moduna aldığınızda yani petekleri kapattığınızda ekrandaki petek simgesi kaybolacaktır.

Kombinizde karşılaştığınız proplemleri yorum alanından bizlere yazabilirsiniz. Aynı zamanda okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızdan memnun oluruz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.