Anasayfa / Genel / General Mobile Tablet Ekran Kilidini Sıfırlama

General Mobile Tablet Ekran Kilidini Sıfırlama

General Mobile Tab 4 tabletinizin ve bir çok android tablette de karşılaştığımız ekran desen denemesi yada koyduğumuz şifreleri zaman zaman unutuyoruz. Şifreyi kaldırmak yada sıfırlamak için tabletimize format atmak gerekiyor. Tabletinizde unuttuğunuz şifreyi kaldırmak için formatlama işlemine gecelim. Öncelikle tabletinizin şarjının dolu olduğunu kontrol ediniz. Dolu değil ise tabletinizin şarjını tam doldurunuz ve sonra tabletinizi kapatınız. (Tuş kilidi düğmesine basılı tutarak kapatabilirsiniz. )

Daha sonra ilk olarak ses açma tuşuna basılı tutunuz ve elinizi bu tuştan çekmeden tabletinizi açma tuşuna basılı tutun. General mobile yazısı geldiğinde elinizi açma tuşundan çekin yalnız ses açma tuşuna elimiz hala basılı duruyor. Şimdi ekrana format ekranı gelicek bu ekranda yazılar yazıyor olucak aşağıda data factory reset yazıyor ses kısma tuşu ile bu yazının üzerine geliyoruz ve tableti kapama tuşuna bir kere basıyoruz.. Çıkan ekranda aşağıda yes all delete yazısı olucak bunun üzerine gelerek açma kapama tuşuna bir kere basıyoruz format işleminiz başlatıyoruz. İşlem bittiğinde complete yazısı yazıcak daha sonra system restart now yazısı olucak buna basıyoruz tabletimiz formatlanmış şekilde yeniden başlayacaktır.

Bu işlemde tabletinizdeki veriler silinmektedir.

Genaral Mobile Tablet Ekran Kilidini Sıfırlama

Milli eğitim bakanlığından aldığınız tabletlerde bu işlem işe sifre sıfırlamam mümkün değildir. Tabletinizin şifresini sıfırlamak için servis yada okul yetkililerinden bilgi alabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir