Anasayfa / Demirdöküm Kombi / Demirdöküm Nitromix Arıza ve Çözümleri
Demirdöküm Nitromix
Demirdöküm Nitromix

Demirdöküm Nitromix Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm Nitromix
Demirdöküm Nitromix

Merhaba bugün demirdöküm nitromix kombimizde karşılaşabileceğimiz hataları ve çözümlerini sizlerle paylaşacağım. Aynı zamanda burada yer almayan arızalarınızı yorum alanına yada iletişim sayfasından bizlere ileterek sizin yapabileceğiniz çözüm önerilerinde bulunacağız.

Demirdöküm Nitromix Kullanım Videosu

Demirdöküm Nitromix (F28) Gaz Yok Hatası ve Çözümü

F28 hatası gazın olmadığını gösteren bir hata kodudur. Çözüm olarak ise daire girişindeki ve kombinin yanındaki gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Ardından kombiniz üzerinde bulunan reset düğmesine basarak kombiye reset atınız.

Reset attığınızda yine sorun devam ediyorise yetkili servisten servis kaydı oluşturun.

Demirdöküm Nitromix (F29) Gaz yok , Gaz Kesildi Hatası

F28 hatası ile yakın olsalarda çözüm olarak reset atmalısınız ama sorun düzelip bir müddet sonra tekrarlıyor veya hiç çalışmadan yine F29 hatası veriyorsa yetkili servisinize bilgi verin kombinizin bakım yapılması gerekiyor.

Demirdöküm Nitromix Kombi Su Akıtıyor

Demirdöküm nitromix kombi kullanıyorsanız ve altından su akıtıyorsa bunun bir çok nedeni ve çözümü var. Hemen neden ve çözüm şeklinde gidelim.

Yoğuşmalı kombimiz altında bulunan yoğuşma kabından su akıtıyorsa yoğuşma gideriniz tıkanmıştır. Siz veya tesisatçınız yoğuşma gideri tıkanıklığı gidererek sorunu düzeltebilirsiniz.

Kombinin altından sağından solundan su akıtıyor ise kombinizin içinde bir su kaçağı var demektir. Bu durumda ise kombiye gelen şebeke  suyu basıncının 4-5 bar seviyesinde olmalı.

KOMBİNİN SU BASINCI SÜREKLİ DEĞİŞİYOR BU BİR SORUNMU?

Kombinin su basıncının 1 – 2 bar arasında değişmesi normal bir durumdur bunun sebebi ısınan suyun hacminin genleşmesi sebebi ile su basıncıda petekleriniz ısındıkça yükselir ve soğudukça su basıncı düşer.

Su basıncının sürekli değişmesi uzun süre bakım yapılmayan kombilerde sorun teşkil etmektedir, sorunu ise şöyle anlayabiliriz: su basıncı 1.5 bardan petekler ısındığında 2.7 bar ve üzerine çıkıyorsa kombinizin bakımının yapılması gereklidir.

KOMBİYİ KAÇ DERECEDE KULLANMALIYIZ?

Kombinin radyatör petek sıcaklık ayarı 10-75 derece arasında değişmektedir. 35  ve üzeri derecelerde radyatör petekleriniz ısınmaya başlar.

Kombiyi kullandığınız ortam kaç derecede ısınıyıyorsa o derecede kombiyi kullanabilirsiniz. Kombiyi sürekli kış modunda açık bırakıyoranız oda termostatı ile beraber kulanmanız tasarruf sağlayacaktır.

F73 ve F74 Hatası ve Çözümü

Kombiniz f73 ve f74 hatası veriyorsa su basın sensörünüz kablosu çıkmış olabilir. Bu durumda Su basınç sensörü kablosunu yerine takarak sorunu giderebilirsiniz. Kombideki f73 veya f74 uyarısı basınç sensörünün arızalı olduğunu göstermektedir. Yetkili servislerden arıza kaydı oluşturak sorunu giderebilirsiniz.

Diğer karşılaşacağınız arızaları yorumda bize yazabilirsiniz.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

20 YORUMLAR

 1. Demirdöküm bu kombiyi tavsiye eder misiniz Hasan bey. İyi yorumlar var çünkü. Yazı içinde ayrıca teşekkürler
  http://www.istanbulkombimarket.com/demirdokum-nitromix-p-24-yogusmali-kombi-20-000-kca-h

 2. Slm ben yeni kombi almak istiypeum bana tafsiyeni marka madel önernizi bekliyorum dairenin oturumu 135mm2

 3. Hasan bey nitromix kombimin kış modun da kalorifer kısmı çalışıyor petekler ısınıyor ama bugün birdenbire sıcak su akmaz oldu. Yaz modunda su ısıtmıyor. ekran hiçbir arıza kodu göstermiyor. sebebini ve çözümü hakkında bilginiz varmı?

  • Hasan Ali

   Su akış sensörü yada su akış sensörünün bağlı olduğu parça sorun oluşmuş olma ihtimali var. Servis kaydı oluşturmalısınız.

 4. Merhaba demirdöküm nitromixs kullanıcısıyım kombiyi çok beğendim komşum kullanıyor diye bende aldım fakat konbide bir sıkıntı var onu çözemedik soğuk suyu açıp ellerimi yıkayıp musluğu kapattıktan sonra konbide bir çalışma oluşuyor 15 saniye kadar bu sürekli oluyor klozetin sinfonunu çektiğim zamanda yapıyor bahçedeki musluğu açıp kapatınca da yapıyor bu konıda fikir ve yardımcı olabilecek veya başına böyle bir olay gelen varsa ne yapacağıma yardımcı olacak biri olursa çok sevinirim teşekkürler.

  • Hasan Ali

   Kombinin soğuk su şebeke girisine çek valf taktırmaniz gerekiyor. Su basınç dalgalanması oluşundan cihaz diğer muslukları acip kapattığınızda devreye giriyor gibi olur. Bir tesisatci ile irtibata geçin soyleyin onlar takarlar çek valf. İyi çalışmalar.

 5. Slmlar kombim demirdokum f28 f29 arızası vermektedir

 6. Burhan Akpınar

  Hasan bey Nitromix p24 kombi kendi kendini resetliyor ne yapmalıyım

 7. Kışın nitromix kombi petek ayar düğmesini hiç kapatmıyor hep açık bırakıyorum,hava ısısı iyi olduğunda ısı ayarını en düşük 10 derecede bırakıyorum kapatmıyorum, sıcak su ayarı da 45 de,doğru su bu mu? ,aydınlatabilirmisiniz tşkkrler.

 8. Sefer özdemir

  Demirdöküm nitromix de gece gündüz modu varmı nasıl ayarlanır

  • Hasan Ali

   Yaz ve kış modu var. Mode düğmesine basarak yaz moduna alabilir tekrar basarak kış modula alabilirsiniz. Bahsettiiniz gibi gece gündüz modu yok.

 9. Merhaba, Nitromix yoğuşmalı kombimiz var tüm arıza kodlarını ve çözüm yollarını biliyorum ama 2 gündür ekranda üst sol kısımda re alt sol kısımda set yazısı gibi birşey çıkıyor araştırıyorum ama bulamıyorum kombi bu arıza ile çalışmıyor tabiki. Ne olabilir fikriniz varmı ? iyi günler

 10. Merhaba kobim petekleri isitmiyor her hangi bi ariza koduda yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir