Demirdöküm Nitromix Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm Nitromix Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm Nitromix
Demirdöküm Nitromix

Merhaba bugün demirdöküm nitromix kombimizde karşılaşabileceğimiz hataları ve çözümlerini sizlerle paylaşacağım. Aynı zamanda burada yer almayan arızalarınızı yorum alanına yada iletişim sayfasından bizlere ileterek sizin yapabileceğiniz çözüm önerilerinde bulunacağız.

Demirdöküm Nitromix Kullanım Videosu

 

Demirdöküm Nitromix (F28) Gaz Yok Hatası ve Çözümü

F28 hatası gazın olmadığını gösteren bir hata kodudur. Çözüm olarak ise daire girişindeki ve kombinin yanındaki gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Ardından kombiniz üzerinde bulunan reset düğmesine basarak kombiye reset atınız.

Reset attığınızda yine sorun devam ediyorise yetkili servisten servis kaydı oluşturun.

Demirdöküm Nitromix (F29) Gaz yok , Gaz Kesildi Hatası

F28 hatası ile yakın olsalarda çözüm olarak reset atmalısınız ama sorun düzelip bir müddet sonra tekrarlıyor veya hiç çalışmadan yine F29 hatası veriyorsa yetkili servisinize bilgi verin kombinizin bakım yapılması gerekiyor.

Demirdöküm Nitromix Kombi Su Akıtıyor

Demirdöküm nitromix kombi kullanıyorsanız ve altından su akıtıyorsa bunun bir çok nedeni ve çözümü var. Hemen neden ve çözüm şeklinde gidelim.

Yoğuşmalı kombimiz altında bulunan yoğuşma kabından su akıtıyorsa yoğuşma gideriniz tıkanmıştır. Siz veya tesisatçınız yoğuşma gideri tıkanıklığı gidererek sorunu düzeltebilirsiniz.

Kombinin altından sağından solundan su akıtıyor ise kombinizin içinde bir su kaçağı var demektir. Bu durumda ise kombiye gelen şebeke  suyu basıncının 4-5 bar seviyesinde olmalı.

KOMBİNİN SU BASINCI SÜREKLİ DEĞİŞİYOR BU BİR SORUNMU?

Kombinin su basıncının 1 – 2 bar arasında değişmesi normal bir durumdur bunun sebebi ısınan suyun hacminin genleşmesi sebebi ile su basıncıda petekleriniz ısındıkça yükselir ve soğudukça su basıncı düşer.

Su basıncının sürekli değişmesi uzun süre bakım yapılmayan kombilerde sorun teşkil etmektedir, sorunu ise şöyle anlayabiliriz: su basıncı 1.5 bardan petekler ısındığında 2.7 bar ve üzerine çıkıyorsa kombinizin bakımının yapılması gereklidir.

KOMBİYİ KAÇ DERECEDE KULLANMALIYIZ?

Kombinin radyatör petek sıcaklık ayarı 10-75 derece arasında değişmektedir. 35  ve üzeri derecelerde radyatör petekleriniz ısınmaya başlar.

Kombiyi kullandığınız ortam kaç derecede ısınıyıyorsa o derecede kombiyi kullanabilirsiniz. Kombiyi sürekli kış modunda açık bırakıyoranız oda termostatı ile beraber kulanmanız tasarruf sağlayacaktır.

F73 ve F74 Hatası ve Çözümü

Kombiniz f73 ve f74 hatası veriyorsa su basın sensörünüz kablosu çıkmış olabilir. Bu durumda Su basınç sensörü kablosunu yerine takarak sorunu giderebilirsiniz. Kombideki f73 veya f74 uyarısı basınç sensörünün arızalı olduğunu göstermektedir. Yetkili servislerden arıza kaydı oluşturak sorunu giderebilirsiniz.

Diğer karşılaştığınız uyarı ve arızaları yorum alanından veya iletişim sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

 

Yorum yapın