Anasayfa / Demirdöküm Kombi / Demirdöküm Nitromix Arıza ve Çözümleri
Demirdöküm Nitromix
Demirdöküm Nitromix

Demirdöküm Nitromix Arıza ve Çözümleri

Demirdöküm Nitromix
Demirdöküm Nitromix

Merhaba bugün demirdöküm nitromix kombimizde karşılaşabileceğimiz hataları ve çözümlerini sizlerle paylaşacağım. Aynı zamanda burada yer almayan arızalarınızı yorum alanına yada iletişim sayfasından bizlere ileterek sizin yapabileceğiniz çözüm önerilerinde bulunacağız.

Demirdöküm Nitromix Kullanım Videosu

Demirdöküm Nitromix (F28) Gaz Yok Hatası ve Çözümü

F28 hatası gazın olmadığını gösteren bir hata kodudur. Çözüm olarak ise daire girişindeki ve kombinin yanındaki gaz vanalarının açık olduğundan emin olun. Ardından kombiniz üzerinde bulunan reset düğmesine basarak kombiye reset atınız.

Reset attığınızda yine sorun devam ediyorise yetkili servisten servis kaydı oluşturun.

Demirdöküm Nitromix (F29) Gaz yok , Gaz Kesildi Hatası

F28 hatası ile yakın olsalarda çözüm olarak reset atmalısınız ama sorun düzelip bir müddet sonra tekrarlıyor veya hiç çalışmadan yine F29 hatası veriyorsa yetkili servisinize bilgi verin kombinizin bakım yapılması gerekiyor.

Demirdöküm Nitromix Kombi Su Akıtıyor

Demirdöküm nitromix kombi kullanıyorsanız ve altından su akıtıyorsa bunun bir çok nedeni ve çözümü var. Hemen neden ve çözüm şeklinde gidelim.

Yoğuşmalı kombimiz altında bulunan yoğuşma kabından su akıtıyorsa yoğuşma gideriniz tıkanmıştır. Siz veya tesisatçınız yoğuşma gideri tıkanıklığı gidererek sorunu düzeltebilirsiniz.

Kombinin altından sağından solundan su akıtıyor ise kombinizin içinde bir su kaçağı var demektir. Bu durumda ise kombiye gelen şebeke  suyu basıncının 4-5 bar seviyesinde olmalı.

KOMBİNİN SU BASINCI SÜREKLİ DEĞİŞİYOR BU BİR SORUNMU?

Kombinin su basıncının 1 – 2 bar arasında değişmesi normal bir durumdur bunun sebebi ısınan suyun hacminin genleşmesi sebebi ile su basıncıda petekleriniz ısındıkça yükselir ve soğudukça su basıncı düşer.

Su basıncının sürekli değişmesi uzun süre bakım yapılmayan kombilerde sorun teşkil etmektedir, sorunu ise şöyle anlayabiliriz: su basıncı 1.5 bardan petekler ısındığında 2.7 bar ve üzerine çıkıyorsa kombinizin bakımının yapılması gereklidir.

KOMBİYİ KAÇ DERECEDE KULLANMALIYIZ?

Kombinin radyatör petek sıcaklık ayarı 10-75 derece arasında değişmektedir. 35  ve üzeri derecelerde radyatör petekleriniz ısınmaya başlar.

Kombiyi kullandığınız ortam kaç derecede ısınıyıyorsa o derecede kombiyi kullanabilirsiniz. Kombiyi sürekli kış modunda açık bırakıyoranız oda termostatı ile beraber kulanmanız tasarruf sağlayacaktır.

F73 ve F74 Hatası ve Çözümü

Kombiniz f73 ve f74 hatası veriyorsa su basın sensörünüz kablosu çıkmış olabilir. Bu durumda Su basınç sensörü kablosunu yerine takarak sorunu giderebilirsiniz. Kombideki f73 veya f74 uyarısı basınç sensörünün arızalı olduğunu göstermektedir. Yetkili servislerden arıza kaydı oluşturak sorunu giderebilirsiniz.

Diğer karşılaşacağınız arızaları yorumda bize yazabilirsiniz.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Demirdöküm Exa Control 7 Kablolu Programlanabilir Oda Termostadı Kullanımı

DEMİRDÖKÜM EXA CONTROL 7 ODA TERMOSTAT KULLANIMI   Değerli ziyaretçilerimiz bugün sizlere demirdöküm’ün yeni çıkardığı …

33 YORUMLAR

 1. Avatar

  Demirdöküm bu kombiyi tavsiye eder misiniz Hasan bey. İyi yorumlar var çünkü. Yazı içinde ayrıca teşekkürler
  http://www.istanbulkombimarket.com/demirdokum-nitromix-p-24-yogusmali-kombi-20-000-kca-h

 2. Avatar

  Slm ben yeni kombi almak istiypeum bana tafsiyeni marka madel önernizi bekliyorum dairenin oturumu 135mm2

 3. Avatar

  Hasan bey nitromix kombimin kış modun da kalorifer kısmı çalışıyor petekler ısınıyor ama bugün birdenbire sıcak su akmaz oldu. Yaz modunda su ısıtmıyor. ekran hiçbir arıza kodu göstermiyor. sebebini ve çözümü hakkında bilginiz varmı?

  • Hasan Ali

   Su akış sensörü yada su akış sensörünün bağlı olduğu parça sorun oluşmuş olma ihtimali var. Servis kaydı oluşturmalısınız.

 4. Avatar

  Merhaba demirdöküm nitromixs kullanıcısıyım kombiyi çok beğendim komşum kullanıyor diye bende aldım fakat konbide bir sıkıntı var onu çözemedik soğuk suyu açıp ellerimi yıkayıp musluğu kapattıktan sonra konbide bir çalışma oluşuyor 15 saniye kadar bu sürekli oluyor klozetin sinfonunu çektiğim zamanda yapıyor bahçedeki musluğu açıp kapatınca da yapıyor bu konıda fikir ve yardımcı olabilecek veya başına böyle bir olay gelen varsa ne yapacağıma yardımcı olacak biri olursa çok sevinirim teşekkürler.

  • Hasan Ali

   Kombinin soğuk su şebeke girisine çek valf taktırmaniz gerekiyor. Su basınç dalgalanması oluşundan cihaz diğer muslukları acip kapattığınızda devreye giriyor gibi olur. Bir tesisatci ile irtibata geçin soyleyin onlar takarlar çek valf. İyi çalışmalar.

 5. Avatar

  Slmlar kombim demirdokum f28 f29 arızası vermektedir

 6. Avatar
  Burhan Akpınar

  Hasan bey Nitromix p24 kombi kendi kendini resetliyor ne yapmalıyım

 7. Avatar

  Kışın nitromix kombi petek ayar düğmesini hiç kapatmıyor hep açık bırakıyorum,hava ısısı iyi olduğunda ısı ayarını en düşük 10 derecede bırakıyorum kapatmıyorum, sıcak su ayarı da 45 de,doğru su bu mu? ,aydınlatabilirmisiniz tşkkrler.

 8. Avatar
  Sefer özdemir

  Demirdöküm nitromix de gece gündüz modu varmı nasıl ayarlanır

  • Hasan Ali

   Yaz ve kış modu var. Mode düğmesine basarak yaz moduna alabilir tekrar basarak kış modula alabilirsiniz. Bahsettiiniz gibi gece gündüz modu yok.

 9. Avatar

  Merhaba, Nitromix yoğuşmalı kombimiz var tüm arıza kodlarını ve çözüm yollarını biliyorum ama 2 gündür ekranda üst sol kısımda re alt sol kısımda set yazısı gibi birşey çıkıyor araştırıyorum ama bulamıyorum kombi bu arıza ile çalışmıyor tabiki. Ne olabilir fikriniz varmı ? iyi günler

 10. Avatar

  Merhaba kobim petekleri isitmiyor her hangi bi ariza koduda yok

 11. Avatar
  MURAT ERGÜL

  MERHABA NITROMIX P28 KULLANICISIYIZ 4 YILDIR SORUNSUZ KULLANIYORDUK ANCAK SON ZAMANLARDA KOMBİ BASINCI KENDİ KENDİNE KOMPLE SIFIRLANIYOR. SUYUNU DOLDURUYORUZ BİR MÜDDET SONRA YAZ KONUMUNA ALINCA VEYA ISI DERECESİNİ MİN SEVİYEYE İNDİRİNCE BASINÇ SIFIRLANIYOR. SORUN NE OLABİLİR ACABA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

 12. Avatar
  ERCAN ŞAHİN

  niromix p 24 kullanıyorum.arıza kodu vermediği ve normal çalıştığını zannettiği halde daha önceleri belli bir süre sonra mavi ekran kapandığı halde şimdi sürekli acık kalıyor.Öneriniz.

  • Hasan Ali

   Kombi Su basıncının 1-2 bar arasında olmalı. Eğer su basıncının bu değerler arasında ve ekran mavi ışığı sürekli yanıyorise servisten teknik destek almalısınız.

 13. Avatar

  Slm Hasan bey.nitromix p24 kullanmaya basladik.sorun su.asiri sanirim gaz tuketimj yapiyor.soyleki taktirdiktan sonra 5gun kullandik fatura kesildi 134 tl.gunluk 14-15m3 gaz tuketiyo.ortalama 45 derece ayarli kombi.Evde tam anlamiyla isinmiyo.petekler demirdokum plas.ev burut 145 m2.7m petek boyu.yani servis 55 derecede kombiyi calistirin diyo isinmadigi icin ama o sekilde yakarsak ortalama 1000tl ye yakin fatura gelir diye hesap yapabiliyorum ne yapmamizi onerirsiniz.tsk ederim.

  • Hasan Ali

   Kombi kapasitesi küçük seçilmiş. Tavsiyem P28 veya P35 modeli olmalı. Bunun yanında peteklerde yeterli takılmamış olabilir. Tavsiyem peteklerinizi ve kombinizin kapasitesini atırmak veya kullanmadığınız odaların peteklerini kapatın geriye 5 metre yada 5-6 petek açık olsun.Kombiye oda termostat takılabilir. yada dereceyi ayarlayarak kulanabilirsiniz. Örneğin aksamdan akşama 55 diğer saatlerde 40-45 arası olabilir. Binanın ısı kaybıda önemli tabi.

 14. Avatar
  yasmin yalçın

  merhabalar ..kombim demirdöküm nitromix p 24.cihazı bu sen taktırdım. bar 2,4 ve ekranda düşük basınç hatası verdi.ne yapmalıyım. tşkler.. şimdiden.

  • Hasan Ali

   Peteklerin herhangi birinden hava alma yerinden su alarak su basıncını düşürebilirsiniz.

  • Avatar

   Merhabalar Hasan bey Nitromix kombimde üst ekran 14 al ekranda 5. Hatası var sağ tarafında kalıver yada su ısıtma simgesi ve anahtar logosu bızdekı sorun Petek kapalı mod iken kendı kendını otomotık peteklerin çalışması kapatıyoruz ve yine çalışıyor ekranda çıkan yazı bu nasıl bir cözum olabılır teşekkürler

 15. Avatar

  hasan bey kombi en düşük kaç derecede petekleri ısıtıyor 30 civarlarında çalışınca peketler soğuk sadece pompa devirdayim yapıyor gibi, en düşük petek ısıtma derecesi kaçtır, birde yoğuşmada en iyi verimi hangi derecede veriyor, mesela güzel havalarda kombiyi ılık yapması için açık bıraksak minimum kaç derecede kalması lazım bazı kombiler 30 da bile çılışırken bizimki 30 da çalışıyor lakin petek ısınmıyor

  • Hasan Ali

   Oda termostatı ile kullanmanızı ve kombi derecesini 55-65 arasında ayarlamanızı tavsiye ederim. Güzel havalarda kesinlikle bence oda termostat olmalı. Termostatsız kulanmak istiyorsanız 30 uygun aslında. Ama dediğim gibi termostat o işi başarılı bir şekilde ayarlıyor. Tavsiyem oda termostat kullanmanız.

 16. Avatar

  Merhaba Hasan Bey. 2 gun once aldigimiz ve yeni montaj ettirdigimiz nitromix p24 kombi,tum sular kapaliyken 5-10sn kendi kendine bir ugultu oluyor ve gidiyor. Sicak suyu actigimizda da ayni ses var ve acilan su kapatildiginda bazen 5 sn daha o ugultu devam ediyor. Bu bir sorun mudur? Ne yapilabilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir