Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Termosifon Nedir?

Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Termosifon eletrikli ve depolu su ısıtıcı cihazlardır. Sıcak su ihtiyacı olan ve doğalgaz gibi yakıtların olmadığı yerlerde tercih edilir. 50-100 litre arasında sıcak su ihtiyacınızı karşılayacak farklı marka ve modellerde termosifonlar vardır.

Uzun ömürlü termosifon kullanmak için dikkat etmeniz  bazı noktalar var. Bunları sıralayacak olursak öncelikle termosifona bağlı olan şebeke suyunuzun temiz olması; bunun için su şebeke girişinde filitre kullanmalısınız.

Uzun ömürlü termosifon kullanmak için su basıncınızın 4-5 barın üzerinde olmaması gerekiyor. Eğer su basıncınız yüksek ise termosifonunuz erken sürede su sızdırmaya  başlıyor. Bunun için şebeke suyu girişine basınç düşürücü kullanmalısınız.

Termosifonun sıcaklık ayarını ihtiyacınız olacak kadar ayarlamalısınız. Termosifonunuzda karşılaştığınız sorunları bizimle paylaşabilirsiniz.

Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Termosifon alırken ihtiyacınızı belirlemelisiniz. İhiyacınıza göre tercih yapmalısınız. Öncelikle termosifonlar depolu ısıtıcılar olduğu için 50 litreden başlamaktadır. 50 Litre termosifonlar tek kişilik veya az su hacminin olduğu yerlerde tercih edilmekte. Normal ailelerde ise 65 litre termosifonlar tercih edilmelidir.

Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Diğer dikkat etmeniz gereken durum ise termosifonun yakıt tüketimidir. Termosifonlarda 1500 W ile 2000 W arası ısıtıcı rezistans bulunmaktadır. Termosifon alırken yakıt tüketimi az olan yeni modelleri tercih edilmelidir.

Termosifon alırken fiyat karşılaştırması yapmalısınız. Bazı termosifon modelleri dijital göstergeli olduğundan fiyatı artmaktadır. Tavsiyemiz dijital Modeller yerine standart model termosifonlar tercih edilmesi bütçe açısından daha uygun olacaktır.

Son olarak dikkat etmeniz gereken termosifon boyutu. Termosifonun takılacağı yerler bazen dar yerler yada kapı kenarı makine üzeri gibi yerler olmakta ve bu yerlerde montaj için uygun alan olmamaktadır. Termosifon almadan önce boyutlarına da bakmalısınız.

Hangi Marka Termosifon Almalıyız?

Termosifonda marka tercihi için servis ağı yaygın markalar tercih edilmelidir. Termosifon için tavsiye eddeceğimiz markalar Demirdöküm ve Arçelik. Aynı zamanda Protherm Markasıda tercih edebilirsiniz. Protherm Markasının Servisini Demirdöküm Yetkili Servisleri yapmaktadır.

Nereden Termosifon Almalıyız?

Termosifon almaya karar verdiyseniz sıra nereden alacağımız. İnternette birçok web sitesinden satın alabilirsiniz. Ama tavsiyemiz n11, hepsiburada , Trendyol gibi web siteleri ve bu sitelerde kampanyaları takip ederek daha uygun fiyatlara termosifon alabilirsiniz.

İnternetten aldığınız termosifonları kargodan teslim alırken ezik, yırtık anbalaj vs var ise kargo görevlisine tutanak tutturunuz.

Termosifonunuzu aldıktan sonra aldığınız markanın çağrı merkezini arayarak montaj kaydı oluşturmalısınız. Bir çok firma termosifon montajını ücretsiz yapmaktadır.

Doğalgaz var ise Hermetik Şofben Tercih Etmek İster misiniz?

Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bizi Sosyal Medyadan Takip Etmek İster misiniz?

instagram.com/hasanalicolak.com.tr/

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Oda Termostatı Nedir

Oda Termostatı Nedir? Oda termostatı kelimesini hemen herkes sıklıkla duymaktadır, özellikle de kombili daireler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.