Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Şofben Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Şofben almadan önce dikkat edilecek hususları bir baç başlık olarak sıralayalım.Ardından sizlere tavsite ettiğimiz Şofben modellerini inceleyebilirsiniz.Karar vermekte tereddüt ederseniz bize yorum gönderirseniz sizlere yardımcı oluruz.

Sıcak Su Kapasitesi

Bir şofben alırken sıcak su kapasisini doğru seçmelisiniz. Kalabalık bir aile bireyi iseniz öncelikle kapasitesi yüksek Şofben tercih etmelisiniz.Çekirdek ailelere dakikada 11 litre kapasitedeki Şofbenler ihtiyaçlarını karşılıyorken kullanılan su miktarı artıkça kapasitesi yüksek modeller tercih edilmelidir.

MarkaModelMax. Su Debisi (lt/dk)Açıklama
DaxomUKDAX-12CT9Su debisi ΔT 33 °C
DaxomUKDAX-12STL9Su debisi ΔT 35 °C
DaxomUKDAX-11ST9Su debisi ΔT 31 °C
DaxomTERMOMEX9Su debisi ΔT 31 °C
DemirdökümC 275 F11
ECAPhoenix11Su debisi ΔT 25 °C
ProthermT 191 / L11
TermodinamikJSG 25-12 K11
VaillantturboMAG 1212
BaymakBH 1212Su debisi ΔT 25 °C
VaillantturboMAG 1414
DemirdökümC 375 F14
TermodinamikJSG 28-12-K14
DaxomUKDAX-20BT(Yoğuşmalı)20Su debisi ΔT 25 °C
DaxomUKDAX-33BT(Yoğuşmalı)33Su debisi ΔT 25 °C
Sıcak Su Debisi Tablosu

Su debisi ΔT 25 °C Nedir?

Soğuk su sıcaklığınıza kaç derece ekleyeceğini ifade eden değişimdir. Örnek olarak Soğuk su girişiniz 15°C ise ΔT 25 °C ile akan su sıcaçlığınız 30 °C olacaktır.

Montajda Dikkat Edilecek Hususlar

Hermetik Baca Uzunluğu

Şofben montajında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi max. baca uzunluğudur. Eğer Sofben kendi bacası yeterli değilse ve ek baca kullanacaksanız max. baca uzunluğunu bilmeniz gerekiyor. Almaya karar verdiğiniz şofbenin teknik özellikler tablosunu incelemeli ve max. baca uzunluğunu öğrenmelisiniz. Ortalama max. baca uzunlukları 3 metredir. Eğer Şofben takacaksanız ve 3 metreden uzun baca gerekiyor ise muhakkak teknik özellikler tablosundan max. baca uzunluğunun sizin ihtiyacınızı karşıladığından emin olmalısınız.

Eletrik Bağlantısı

Şofben yakınında eletrik bağlansıtı olmalıdır. Alacağınız modele göre sigorta veya topraklı priz olması gerekmektedir.

Uygun Doğalgaz Projesi

Şofben montajında dikkat edilmesi gereken doğalgaz projeniz uygun mu? Tahattüt firmanızdan yada doğalgaz tesisatınızı yapan firma yada kişiler ile iletişime geçerek bilgi almalısınız.

Soğuk ve Sıcak Su Bağlantıları

Şofben montajını yaparken soğuk ve sıcak su bağlantıları olmalı ve soğuk su bağlantısında vana ve filitre kullanılmalıdır. Eğer su basıncınız 4 bar üzerinde ise ECA markalı bir Basınç düşürücü ile su basıncınızı düşürmelisiniz.

Basınç Düşürücü
Basınç Düşürücü

Dekorasyon

Şofbeninizi mutfak balkon gibi yerlere montajı yapılmaktadır. Dolaysı ile montaj ve estetiğinin evinizin dekoruna uygun olmalı. Cihaz özellikleri istediğiniz ihtiyacı karşılıyor ise son olarak şofbeninizin estetik görünümü incelemelisiniz.

Hızlı Teknik Servis

Şofben tercih ederken bölgenizde servisinin olup olmadığını öğrenmelisiniz.Bölgenizde olan markaların Şofbenlerini tercih etmeniz ilerleyen yıllarda arıza durumunda hızlı bir şekilde servis imkanınızın olmasını sağlayacaktır.

En Ucuz Şofben Fiyatları

En ucuz şofbenler için internette alışveriş siteleri üzerinde araştırma yapabilirsiniz. Fiyatlar değişiklik gösterdiği için burada paylaşmıyorum. Ama Hermetik şofben fiyatlarının 1500 ₺’den başladığını bilmenizde fayda var.

Şofben Garanti Süreleri

TABLO EKLENECEKTİR.

Hermetik Şofben Tavsiyemiz

Demirdöküm L 375 F modeli tavsiyemizdir. 14 lt Su debisi ile sıcak su ihtiyacınızı karşılamakta ve yaygın servis ağının olmasından dolayı tavsiye ettiğimiz modeller arasına girmektedir. Aynı zamanda 3 Yıl garanti ve isterseniz ek garanti ile garantisini uzatabilirsiniz.

Bu yazımızında sonuna geldik. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.Sorularınızı bize yorum yazarak sorabilirsiniz.

instagram.com/hasanalicolak.com.tr/

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

1 Yorum Yazılmış

  1. Çok önemli bir bilgi yine iyi bir iş çıkarmışsınz👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.