Kombiniz Kışa Hazır mı?

Yazın sıcak su ihtiyacınızı kışınsa ısıtma ihtiyacınızı karşılayan kombiniz acaba kışa hazır mı? Her çalışan cihaz gibi kombinizinde bakımlarının yapılmış olması gerekiyor. Gelin kombinizi kışın soğuklana hazırlayalım.

Öncelikle kombinizi bakımsız kullanıyorsanız bakım için yetkili servislerinizden bakım yaptırmak için başvuru yapın. Unutmayın ki kombiye her yıl bakım yapılması gerekiyor.

Kombi Bakımınızı Her Yıl Yaptırın.

Kombinizin bakımı yapılmış ise kombinizi kışa hazırlayabiliriz. Öncelikle kombinizin su basıncı 1-2 bar ayarlı olması gerekmektedir. Tavsiyemiz kombi basıncınızı 1.5 bar ayarlamak.

Kombi Basıncını Ayarlamak

Kombinizin düzenli çalışması için su basıncının 1.5 bar seviyesine ayarlamanız gerekiyor. Bunun için kombinizin su basıncını kontrol edin. Dijital model kombilerde kombinin ekranında veya bazı model kombilerde kombinin önünde veya altında yer alan basınç saatine bakınız. Basınç 1 bar altında ise kombinin su doldurma vanasından kombinize 1.5 bar su ilave ediniz.

Kombi Su Basıncını 1.5 Bar Ayarlayın

Su basıncınız 2 bar üzerinde ise su basıncını düşürmeniz gerekiyor. Bunun için radyatörelrinizden hava alarak veya boşaltma vanası var ise su basıncını düşürerek 1.5 bar su basıncını ayarlayabilirsiniz.

Su basıncı 2 bar üzerinde ise petelerinizden hava alarak su basıncını düşürebilirsiniz.

Petek Vanaları Açık mı?

Kış bitiminde bazı petek vanalarını kapatıyoruz. Kullanacağınız peteklerin vanalarını kontrol edin. Petek vanaları kapalı ise sol tarafa çevirerek petek vanalarını açınız.

Kombi kış moduna aldınız mı?

Her şey hazır peki kombi kış moduna aldınızmı. Kombinizin ayarlarından petek derecesini 50 dereceye ayarlayın ve kombinizin kış moduna alınız.

Oda termostat Var İse

Oda termostatınız varsa kombinizi kış moduna altıktan sonra oda termostat derecenizi ayarlamalısınız. Oda termostat derecenizi yükseltin.

Artık peteklerini ısınıyor ise kışa hazırsınız. Karşılaştığınız sorunları yorum alanına yazabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki yazılarımızı okumayı unutmayınız.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Oda Termostatı Nedir

Oda Termostatı Nedir? Oda termostatı kelimesini hemen herkes sıklıkla duymaktadır, özellikle de kombili daireler için …

1 Yorum Yazılmış

  1. Süper yazılar yazıyorsunuz kombimle ilgili herşeye burdan bakdım tşk Demirdöküm nitromix aldık şimdilik perf çok iyi inş böyle gider sizde beyenmişssiniz iyi bişey aldık inş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.