Protherm Lynx Condens Kombi

Protherm markasının tam yoğuşmalı yeni kombisi lynx condens 24 kW ve 28 kW olarak iki modeli var. %93 Isınma verimi ile ısıtma ve sıcak suda konforu sağlamaktadır.

Isıtma konumunda radyatör derecesini 10 °C ile 80 °C arasında ayarlayabilme özelliği, e-bus bağlantısı ile akıllı oda termostatı bağlanabilmesi lynx condens kombinin tercih edilmesini artırıyor.

Sıcak su konumunda 35°C ile 60°C arasında sıcaklık ayarı , minimun 2 l/dk maxsimum 11,4 l/dk su debisi ile sıcak suda konforu sağlamaktadır. 28 Kw modellerde maksimum su debisi 13,2 l/dk’dır.

52 d(B)a ses ile oldukça sessiz çalışan kombi mutfakta kullanabilirsiniz.

Kullanımı kolay LCD panel ile istediğiniz gibi kombiyi kolay ayarlayabir ve arıza durumunda LCD ekrandan arıza ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Lynx Condens kombi yoğuşmalı kombiler arasında en uygun fiyatlı olması ve servis hizmetini Demirdöküm Yetkili Servisleri tarafından sağlanması kombinin tercih edilme sebeblerinden sadece birkaçı.

Lynx Condens Resimleri

Lynx Condens Kombi Kullanımı

Kombiyi açmak için açma kapatma düğmesine basıp kombiyi açıyoruz. Kombi açıldığında ekranda musluk işareti ve petek işareti olması gerekiyor. Eğer her iki işaret varsa KOMBİ hem sıcak su konumunda hem Petek konumunda çalışıyor demektir. Ekranda bu işaretler simgeleri yok ise mode düğmesine basarak bu simgeleri ekrana getirebilirsiniz.

Sıcak su derecesi ne ayarlamak için artı ve eksi düğmelerine basılıp sıcak suyun derecesini ayarlayabilirsiniz,daha sonra moda düğmesine basarak ayrıldınız sıcaklığı hafızayı almanız gerekiyor.

Petek sıcaklığını ayarlamak için ise mode düğmesine basın ekranda Petek simgesi yanıp sönerken artı ve eksi tuşlarına basarak peteklerin derecesini ayarlayıp tekrar mode düğmesine basarak Petek derecesini ayarladığınız dereceyi kaydediyorsunuz.

Kombinin su basıncını görmek için moda düğmesine üç sefer basarak ekranda sadece basıncı gösterdiğinde kombinin su basıncını görebiliyorsunuz. Kombinin su basıncının 1.5 bar olması gerekiyor eğer kombinin su basıncı 1 bar altına düşerse kombiye 1.5 bar su doldurmanız gerekiyor.

F22 Hata Kodu ve Çözümü

F22 hatası su basıncı düşük olduğunu yada basıncı ölçen sensörün arızalı olduğunu gösterir. Yapılması gereken ise su basıncı 1.5 bar olacak şekilde kombiye su vermelisiniz.

F28 Hata Kodu ve Çözümü

Gaz kesintisi veya gaz vanasının kapalı olması sonucu bu hata oluşur. Hatayı gidermek için gaz vanalarının açık olduğuna ve gazında kesik olmadığından emin olduktan sonra açma kapatma düğmesine 3 sn basılı tutup kombiye reset atmalısınız.

Kombinizde karşılaştığınız arıza ve proplemlerinizi yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Klima Yaz Moduna Nasıl Alınır?

Klima Yaz moduna nasıl alınır? Klima kaç derecede kullanılmalıdır. Klima Bakımı ne zaman yapılmalıdır? Klima …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.