Kombi Oda Termostat Bağlantısı
Kombi Oda Termostat Bağlantısı

Kombi Termostat Bağlantısı

Demirdöküm Termostat Bağlantısı

Demirdöküm marka kombinize termostat bağlantısı yapmak mı istiyorsunuz? Kablolu termostatı kombi anakartı üzerinde bulunan termostat klemensine bağlayabilirsiniz. Kablosuz termostatların kombi yanında olan alıcı cihazına modeline göre eletrik alacaksınız ve COM NO bağlantılarını kombinin termostat klemensine bağlayacaksınız. Modülasyonlu termostatlarda ise genelde BUS bağlantısına bağlanmaktadır. Dikkat etmeniz gereken ise modülasyonlu oda termostat ile kombinizin uyumlu olması. Gelin modellere göre kombiye termostat nasıl bağlanır inceleyelim.

Nitromix Kombi Termostat Bağlantısı

Nitromix Kombi Kablolu Termostat Bağlantısı

Nitromix kombinize kablolu on of termostatlar takılamtadır. Fakat cihaz ile uyumlu demirdöküm marka kablolu oda termostatları tercih etmelisiniz. Demirdöküm Kablolu oda termostatları modelleri ExaBasic Kablolu oda termostatı ve ExaControl7 Kablolu Programlanabilir oda termostatlarıdır.

Oda termostatından iki adet kabloyu kombinin anakartı üzerinde bulunan RT klemensine bağlayarak oda termostatını kolay bir şekilde bağlayabilirsiniz.

Nitromix Oda Termostat Bağlama
Nitromix Oda Termostat Bağlama

Nitromix kombi için tavsiye ettiğimiz kablolu oda termostatı Demirdöküm ExaControl 7 Kablolu Programlanabilir oda termostatıdır. Bu termostat hakkında videoya altaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

hasanalicolak.com.tr/demirdokum-eca-control-7-oda-termostati/

Nitromix Kombi Kablosuz Termostat Bağlantısı

Kablosuz oda termostatları 2 parçadan oluşmaktadır. Bunlardan birincisi oda içerisine takılan termostat ve kombinin yanında olan alıcı cihazdır. Burda dikkat etmeniz gereken alıcı cihazın eletrik bağlantısınıdır. Aldığınız kablosuz oda termostatının bağlantı şemasındaki gibi 220V beslemesini kombinin yanındaki prizden alabilirsiniz. Aynı zamanda kombiye bağlamak için alıcı üzerinde COM ve NO klemensleri yada kablosu yer almaktadır. Bu kabloyuda kombinizin anakartı üzerindeki RT klemensine bağlayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Nitromix Kablosuz Oda Termostat Bağlama
Nitromix Kablosuz Oda Termostat Bağlama

Kablosuz oda termostat olarak yine demirdöküm Exa Control 7R modeli kablosuz programlanabilir oda termostatını tavsiye ederim. Bu termostat hakkında bilgiye altaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Exacontrol 7R Kablosuz Oda Termostat Frekans Ayarı

Nitromix Kombi Modülasyonlu Termostat Bağlantısı

Modülasyonlu oda termostatı için kombinize uyumlu olan Exa Control E Modülasyonlu oda termostatını tercih etmelisiniz. Bu termostat aynı zamanda kabloludur. Modülasyonlu termostatlar hakkında bilgi almak isterseniz altaki bağlantıyı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Exa Control E modülasyonlu oda termostatını kombi anakart üzerinde bulunan BUS bağlantısına yapabilirsiniz. Modülasyonlu oda termostat taktığınızda kombinizin derecelerini kombi üzerinden ayar yapamazsınız. Oda termostatı üzerinden derece ayarı ve sıcak su ayarını ayarlamanız gerekmektedir.

Modülasyonlu oda termostatında petek sıcaklığını ayarlayamazsınız. Termodtat modülasyonlu olduğu için oda sıcaklığı ve istediğiniz sıcaklığa göre kombinizin petek derecesini otomatik olarak artırmakta veya azaltmaktadır.

Atron Condense Kombi Termostat Bağlantısı

Atron Condense Kombi Kablolu Termostat Bağlantısı

Atron Condense kombiye kablolu oda termostat bağlamak kolaydır. Fakat unutmamanız gereken bu kombiye termostat bağladıktan sonra parametre ayarlarından oda termostatını aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Dolaysı ile Atron Condense Kombiye oda termostatını yetkili servislerin bağlaması gerekmektedir.

Atron Condense Kombi Kablosuz Oda Termostat Bağlantısı

Kablsozuz oda termostatını kombiye bağlamadan önce bilmeniz gereken kombiye oda termostatı bağladıktan sonra kombinin parametre ayarlarından oda termostatını aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için kombiye kablosuz oda termostatını Yetkili servisle tarafından takılması gerekmektedir.

Atron Condense kombi için tavsiye ettiğimiz kablosuz oda termostatı Demirdöküm Exa Control 7 R oda termostatıdır.

Atron Condense Kombi Modülasyonlu Oda Termostat Bağlantısı

Atron Condense kombiye modülasyonlu oda termostatı takılmaz. Kombi modülasyonlu oda termostatları ile çalışmamaktadır.

Atromix Kombi Termostat Bağlantısı

Atromix Kombi Kablolu Oda Termostat Bağlantısı

Atromix kombiye kablolu oda termostat bağlantısı oldukça kolaydır. Oda termostatından gelen 2 kablo kombi anakartı üzrinde yer alan oda termostatı klemensi RT klemensine bağlanır. Tavsiye ettiğimiz kablolu oda termostatı Exa Control 7 Kablolu Programlanabilir oda termostatıdır.

Atromix Oda Termostat Bağlama

Atromix Kombi Kablosuz Oda Termostat Bağlantısı

Yukarıda kablosuz oda termostatlarının 2 parçadan oluştuğunu yazmıştık. Kombi yanına takılan alıcının eletrik bağlantısı yapılır. Alıcıda bulunan COM ve NO klemensi veya kablosu kombi anakartında RT Oda termostat klemensine bağlanır. Atromix kombi için tavsiye ettiğimiz Exa Control 7R Kablosuz Programlanabilir oda termostatını incelemenizi tavsiye ederiz.

Atromix Kombi Oda Termostat Bağlama

Atromix Kombi Modülasyonlu Oda Termostat Bağlantısı

Atromix kombi ile uyumlu Exa Control E Modülasyonlu oda termostatını kombi anakartı üzerinde yer alan BUS klemensine bağlayarak çalıştırabilirsiniz. Sıcak su sıcaklığını artık termostat üzerinde ayarlayacaksınız. Oda sıcaklığınıda yine termostat üzerinden ayarlayarak kullanabilirsiniz.

Diğer Modeller için Termostat Bağlantısı

Demirdöküm Nitromix , Atron Condense ve Atromix Bağlantısı hakkında bilgi verdik. Diğer modeller için yorum yazabilirsiniz.

Oda Termostatı Satın Al: En Uygun Oda Termostatları

Oda Termostat Faydaları Oda Termostatının Faydaları

Modülasyonlu Oda Termostatı Nedir? Modülasyonlu Oda Termostat Tavsiyesi

Nitromix Arıza ve Çözümleri Demirdöküm Nitromix Arıza ve Çözümleri

Atromix Arıza ve Çözümleri Demirdöküm Atromix Arıza ve Çözümleri

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.