Demirdöküm Atromix Arıza ve Çözümleri

Kombi Kullanımı

Merhaba bugün sizlerle atromix kombinin kullanımını inceleyeceğiz.

Sıcak Su Ayarı Nasıl Ayarlanır?

Öncelikle atromix kombimizin sıcak su ayarını sıcak su ayar düğmesini çevirerek ayarlıyoruz. Sıcak su ayar aralığı 35 derece ile 60 derece arasında değiştirebiliyoruz. Sıcak su ayarımızın ortalama 40 ile 45 derece arasında kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Petek Sıcaklığı Nasıl Ayarlanır ?

Petek sıcaklık ayarını petek ayar düğmesini çevirerek ayarlayoruz. Petek sıcaklığı ayar aralığı 10 derece ile 75 derece arasında değiştirebiliyoruz. Petek sıcaklığı ayarını ortalama 40 ile 50 derece arasında kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Yaz moduna almak için, yani peteklei kapatmak için petek ayar düğmesini kapalı konuma getirebiliriz.

Kombi Su Basıncı Nasıl Ayarlanır?

Atromix kombimizin su basıncını kontrol etmek için sıcak su ayar düğmesi ve petek ayar düğmesini kapalı konuma getiriyoruz. Su basıncımızın 1 bar ile 2 bar arasında olduğunu kontrol ediyoruz. Eğer su basıncımız 1 barın altında ise kombinin altında bulunan su doldurma vanasını açarak kombimize 1.5 bar su ilave ederek, su doldurma vanasını tekrar kapatoyoruz. Su basıncımız 2 bar üzerinde ise herhangi bir petekten hava alma işlemi yaparak su basıncını düşürebiliriz.

Kombi Nasıl Kapatılır?

Atromix kombimizi kapatmak için ayar düğmelerinin arasında bulunan küçük açma kapama düğmesine basıp bırakarak kombimizi kapatibilir veya kapalı ise açabilirsiniz.

Kombiye Nasıl Reset Atılır?

Herhangi bir arıza karşısında reset atmak için açma kapama düğmesine 3 saniye ile 5 saniye arasında basılı tutarak reset atabilirsiniz.

Doğalgaz kesildiğinde atromix kombimiz f28 hatası vermektedir. Gaz geldikten sonra reset atarak kombimizi kullanıma devam edebiliriz.

Atromix F00 Arızası ve Çözüm Yolları

Arıza: Gidiş devresi sıcaklık sensörü

NTC soketi takılı değil veya gevşek, elektronik kart üzerindeki çoklu soket tam olarak takılmamış, kablo demetinde kopukluk, NTC sensörü arızalı.

ÇÖZÜM: Yetkili servise başvurun.

Atromix F01 Arızası ve Çözüm Yolları

Arıza: Dönüş devresi sıcaklık sensörü

NTC soketi takılı değil veya gevşek, elektronik kart üzerindeki çoklu soket tam olarak takılmamış, kablo demetinde kopukluk, NTC sensörü arızalı.

ÇÖZÜM: Yetkili servise başvurun.

Atromix F10 Arızası ve Çözüm Yolları

Kısa devre: Gidiş devresi sıcaklık sensörü
NTC sensörü arızalı, kablo demetinde kısa devre, kablo/gövde

ÇÖZÜM: Yetkili servise başvurun.

Atromix F11 Arızası ve Çözüm Yolları

Kısa devre: Dönüş devresi sıcaklık sensörü
NTC sensörü arızalı, kablo demetinde kısa devre, kablo/gövde

ÇÖZÜM: Yetkili servise başvurun.

Atromix F11 ve F91 Arızası ve Çözüm Yolları

Kısa devre: Boyler sıcaklık sensörü

NTC sensörü arızalı, kablo demetinde kısa devre, kablo/gövde

ÇÖZÜM: Yetkili servise başvurun.

Atromix F13 Arızası ve Çözüm Yolları

Kısa devre: Sıcak su boyleri sıcaklık sensörü

NTC sensörü arızalı, kablo demetinde kısa devre, kablo/gövde

ÇÖZÜM: Yetkili servise başvurun.

Atromix F20 Arızası ve Çözüm Yolları

Emniyet kapatması: Aşırı ısıtma sıcaklığına ulaşıldı
Ürüne giden kablo demeti topraklama bağlantısı hatalı, gidiş veya dönüş suyu NTC arızalı (temassızlık), ateşleme kablosu, ateşleme soketi veya ateşleme elektrodu üzerinden kaçak nedeniyle deşarj.

Atromix F75 Hatası ve Çözüm Önerileri

Kombiniz F75 hatası veriyor ise kombinizin pompasında bir problem olduğunu gösteriyor. Çözümü için peteklerin havasını kontrol edin. Peteklerin vanasını açık olup olmadığını kontrol edin, eğer kapalı ise Petek vanalarını açın. Kombinin su basıncını kontrol edin. Kombinin su basıncı 1.5 Bar olması gerekiyor. Kombinizin su basıncı yetersiz ise kombinin su basıncını 1.5 bara ayarlayayım. Eğer bu adımlardan sonda F75 hatası düzenlemiş ise kombinizi bir sefere mahsus reset atın Sorun devam etmesi halinde yetkili servis ile iletişime geçin .

ÇÖZÜM: Yetkili servise başvurun.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

3 YORUMLAR

  1. Biz dd atromix kullanıyoruz bir kere bile sorun yaşamadık alalı 3 yıl oluyor saatgibi çalışıyor bide demirdöküm çok yardımcı firma ne sorssak arayı hemen dönüş yapiolar

  2. Mehmet YAVAŞ

    RF 6001 Kablosuz Oda Termostatı servis tarafından bağlandı. Ama sürekli kopuyor. Kombi balkonda takılı. Ancak kombinin bulunduğu duvarın arkasında ki odada çekiyor. Onda da bir kaç günde bir kopuyor. Kombi otomatik devreye girmeyince fark ediyoruz. Kombimiz Atromix ve daha bir yıl olmadı bile. Servis çözüm bulacağına, çevrede radyo yayını vardır. Kablolu kullanın dedi. Ne yapmalıyım ? Yardımcı olur musunuz ? DemirDöküm Exacontrol 7R Kablosuz Programlanabilir Oda Termostatı alıp , taktırmak çözüm olur mu?

    • Oda termostatının pilini duracel veya varta marka pil ile değiştirin ve yeniden frekans ayarı yapın. Oda termosttaını tv ve modem yanında kullanmayın. Sorun devam ederse oda termostatını değiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.