Modülasyonlu Oda Termostat Tavsiyesi

Modülasyonlu Oda Termostat Tavsiyesi

Modülasyonlu Oda Termostatı Tavsiye

Modülasyonlu Oda Termostat Tavsiye bu makalemizde siz okuyucularımız ile paylaşadağız. Oda termostatını seçerken kombiniz ile uyumluluğuna dikkat etmelisiniz. Özellikle Modulasyonlu oda termostatları kombinizin markasından tercih etmelisiniz. Çünki bir çok kombi modülasyonlu termostat olarak kendi üretimini yaptığı modülasyonlu oda termostatları ile sorunsuz çalışmaktadır.

Modülasyonlu Oda Termostatı Nedir?

Modülasyonlu oda termostat kombinize oda sıcaklığını ve istediğiniz oda sıcaklığı bilgisini göndererek kombinizin yüksek kapasitede veya düşük kapasitede yanmasını sağlayan cihazlardır. Örnekleyelim oda sıcaklığımız 15 derece ve istediğimiz oda sıcaklığı 23 derece olsun. Kombimiz evin soğuk olduğunu algıladığından yüksek kapasitede hızlı bir şekilde evinizi 23 dereceye getirmek için çalışıyor ve evimizin derecesi 15 dereceden 23 dereceye yaklaştıkça kapasitesini düşürüyor. Hem konfor sıcaklığına evinizi ulaştırıyor hemde bütçenize tasarruf sağlayarak katkıda bulunuyor.

Kablosuz oda termostatı tavsiye yazımızı okudunuz mu?

https://hasanalicolak.com.tr/kablosuz-oda-termostati-tavsiye/

Modülasyonlu Oda Termostatı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Modülasyonlu termostatlar genelde kombi markanız ile aynı olmalıdır. Bu durumun ana sebebi modülasyonlu termostatlar kombiye bilgiyi gönderdiğinde bu bilgiyi kombinizin anlayabilmesi gerekmektedir. Farklı termostatlar kombinize uyumlu olmadığından farklı arızalara sebebiyet vermektedir.Modülasyonlu termostat alırken kesinlikle kombi markanız ile aynı olmasına özen gösterin. Bunun yanında eski model kombiler modulasyonlu oda termostatları ile uyumlu değildir.Termostat almadan önce bize kombi markasını ve kombinizin modelini bize yorum olarak yazarsanız size hem kombinizin modülasyonlu termostatlar ile uyumlu olup olmadığını ve uyumlu ise tavsiye ettiğimiz Modülasyonlu oda termostatını inceleyebilirsiniz.

Modülasyonlu Oda Termostatı Kombiye Nasıl Bağlanır

Modülasyonlu termostat kombinizin anakartında özel bir klemense bağlanmaktadır. Bu klemen bazı kombilerde Oda termostat bağlantı yeri olurken bazı kombilerde özel olarak ayrıca bırakılmıştır.Termostatınızı yetkili servislere bağlatmanız en doğru seçenek olacaktır.

Nitromix Kombiye Modulasyonlu Oda Termostat Bağlama

Demirdöküm Nitromix kombiye uyumlu modülasyonlu oda termostatı Exa Control E oda termostatıdır. Bu termostat kabloludur ve kablosu kombi anakart üzerinde yer alan BUS bağlantı noktasına yapılmaktadır.

Atromix Kombiye Modulasyonlu Oda Termostat Bağlama

Demirdöküm Atromix kombiye uyumlu modülasyonlu oda termostatı Exa Control E oda termostatıdır. Bu termostat kabloludur ve kablosu kombi anakart üzerinde yer alan BUS bağlantı noktasına yapılmaktadır.

Modülasyonlu Oda Termostat Tavsiyesi

Kombi Marka Modeline Göre Tavsiye Ettiğimiz Modülasyonlu Oda Termostat Tavsiye

Kombi Markası ve ModeliUyumlu Madülasyonlu Oda Termostat Modeli
Demirdöküm NitromixDemirdöküm Exa Control E
Demirdöküm AtromixDemirdöküm Exa Control E
Protherm Lynx CondensDemirdöküm Exa Control E
Vaillant EcoTEC İntroVaillant VRT 50
Vaillant Eco TEC PlusVaillant VRT 50
Vaillant EcoTEC ProVaillant VRT 50
Vaillant EcoTEC PureVaillant VRT 50
Bosch Condens 2200Bosch CR10
Bosch Condens 2300Bosch CR10
Bosch Condens 7000Bosch CR10
Bosch Condens 2000Bosch CR10
Bosch Condens 2500Bosch CR10
Bosch Confort CondenseBosch CR10

Yukarıda hazırladığımız listede sizin kombi modeliniz yoksa bize yorum olarak kombi markanızı ve modelini gönderin. Sizin kombiniz ile uyumlu modülasyonlu oda termostat incelesini yapalım. Bize Sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

https://www.instagram.com/hasanalicolak.com.tr/

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

28 YORUMLAR

 1. Merhaba Protherm Lynx Condens kombi anakartı Demirdöküm atromix kombi anakartıyla aynı gibi gözüküyor. Elimde Demirdöküm Migo modülasyonlu termostatı Protherm Lynx’e bağlasam çalışır mı?

 2. Merhaba, daikin vz premix 24 kw kombi için, on/off eca kablosuz oda termostati almayi düşünüyorum. Modulasyonlu olanlar hem.kablolu hemde pahali. Benim termostati koyacağım oda kombiye 20 mt uzaklikta kablolu olunca kablo çekme işi sıkıntılı olacak gibi. On/off sistemli ile modülasyonlu arasinda tassrruf olarak fark olur mu? Olursa yuzdelik olarak ne kadar olur

  • On off oda termostatını güzel kullanırsanız oldukça tasarruf sağlayabilirsiniz. Örneğin Ev boş: 18 Gece :20 Evde : 22 derece ayarlayarak. Normal bir kablosuz termostat almanız işinizi çözecektir.

 3. Merhaba Hasan Ali Bey
  Demirdökümdöküm Exacontrol 7R kablosuz oda termostatımızın programlanmasındaki desteğinizden dolayı çok minnetarım.

 4. Merhabalar bugün buderus gb 122i kombimin ilk çalışmasını servis yaptı. Bu cihaza uygun modülasyonlu kablosuz oda termostatı almak istiyorum. Önerinizi merakla bekliyor olacağım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 5. Benim kombi boch tam yoğuşmalı 1 tane petek yaktım şimdi 60 derece kombi ye aldım termostat da 22 derece aldım tek petek çalıştırıyorum sıkıntı olur mu

 6. Merhabalar
  Viessmann Vitodens 050-W kombime modülasyonlu oda termostatı almak istiyorum. fiyatı uygun hangi ürün alabilirim.

 7. Sağlam bir bilgi daha teşekkürler

 8. Merhabalar,
  Demirdöküm Termostar Comfort kombi için hangi termostatları bağlayabilirim. Ben programlanabilir kablolu (Demirdöküm Exacontrol 7 model) düşünüyordum ama uyumlu olup olmadığını bilemedim. Yrdımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

 9. Hasan Ali Bey, paylaşımlarınız için teşekkürler.
  Demirdöküm Nitron kombi kullanmaktayım. modülasyonlu bir termostat mı kullanmam gerekiyor acaba?
  Ayrıca kiracı olduğumdan kablosuz bir termostat almak istiyorum. Öneriniz hangi termostattan yana olur acaba?

 10. Merhaba Hasan Ali Bey,
  Nitromix kombi bağlattık oda termostatı olarak DD Exa Control E modülasyonlu modelini almak istiyorum ama aklıma bir şey takılıyor. Kombideki BUS kısmına kablı bağlantısını yaptıktan sonra kombi üzerinde Servis menüsünden işlem yapmam gerekiyor mu? yoksa sadece bağlayıp kullanımamı geçiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

  • Bağlayıp kullanıyorsunuz. Herhangi bir parametresi yok. Bağlandıktan sonra cihaz üzerinden ayar olmaz. Sıcak su ayarını ve Oda sıcaklığını oda termostatı üzerinden ayarlayabilirsiniz.

   • Geç oldu, cevabınız için teşekkür ederim. BUS bağlantısında – ve + var. Nasıl bağladığım fark eder mi?

 11. Hasan Ali Bey honeywell marka termostatı buderus marka kombi için aldım sorunsuz kullandım. yeni taşındığım evde demirdöküm atromix 28 kullanıyorum. bağlantı yaptım ancak termosatatı kapalı moda aldım. kombide petek derecsini 50 dereceye aldığımda kombi çalışıyor normalde kapalı olması gerek miyor mu. termostat uyumlu görünüyor ama çalıştırmama sebebi ne olabilir?

 12. Hasan Ali bey faydalı paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  Yerden ışıtmalı sistemlerde modülasyonlu termostatların değil de on off termostatların daha verimli olduğu gibi bir bilgi var. Ama bunlar forumlardaki bilgi kirliliği de olabilir bilemiyorum. Sizce Bosch condens 2300 i w kombime yerden ısıtmalı sisteme uygun şekilde ne tür termostat almalıyım? Teşekkürler

  • Yorumunuz için teşekkür ederim. Benim tavsiyem modülasyonlu termostat kullanmanızdan yana olacaktır.

   • Hasan Ali bey size 2 sorum olacaktı,buderus GB 022i model kombiye general life Ht500 akıllı oda termostadi uyumlu mudur?Kombideki hangi klipsin olduğu yere bağlantı kablosu takilmali,yardımınız için teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.