Windows 7 DNS Değiştirme

Windows 7 DNS Değiştirme

DNS Değiştirme daha önce Windows xp üzerinde dns değiştirmeden bahsetmiştik. Bugün Windows 7 ve 8’de dns değiştirmeye değineceğiz. Dns değişikliği genelde yasaklı sitelere giriş için kullanıyoruz. Özellikle bu dönemlerde torrent sitelerine erişim engellendiği için dns değiştirerek torrent sitelerine giriş yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzdan yasaklı sitelere giriş ile ilgili makalemizi önümüzdeki günlerle bloğumuzda paylaşacağım. Konumuza dönecek olursan Windows 7 de dns değiştirme işlemi sırasıylaaşağıda anlatıldığı gibi.

Cep telefonunuzda ise bu işi uygulamalar ile yapmak mümkün bunun için tavsiye ettiğimiz uygulama SUPERVPN uygulamasını google play’den indirebilirsiniz. Şimdi dilerseniz Windows DNS değiştirmeye.

Denetim Masası > Ağ ve Internet > Ağ Bağlantılarına sağ tık özellikler seçilir ardından İnternet Protokol Sürüm 4 Seçilip özelliklere tıklanır.

Ardından açılan pencerede dns bölümüne sırasıyla 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazılmadır. Aşağıda konuyla ilgili resimler eklenmiştir. Bu dns ler google dns’ridir. İsterseniz internette farklı sunucuların dns adreslerini deneyebilirsiniz.

Notlar

Eğer Denetim Masası > Ağ ve Internet > Ağ Bağlantılarına girdiğinizde birden fazla bağdaştırıcı çıkıyor ise siz kullandığınız bağdaştırıcıyı seçip işlem yapmalısınız.

Yukarıda anlatılan işlemleri yapmadan önce bu hazırladığımız videoyu izledikten sonra yapmanızı tavsiye ederiz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.