Sahte Adobe Flash Güncellemelerine Dikkat

Hep sizleri uyarmışımdır tanımadığınız bilmediğiniz şeylere tıklamayın diye ama sakalımız yokki sözümüz dinlensin. Bugün okuduğum habere göre Türkiye’deki internet kullanıcılarını hedef alan kötü amaçlı yazılımların kurbanı oldunuz.

Facebook twitter gibi sosyal medya araçları üzerinden yayılan bu yazılım sizleri nasıl kandırdığına bir bakalım isterseniz. Facebook hesabında gezinirken önünüze güzel bir video yada arkadaşınızın size gönderdiği bir video açılıyor. videoyu izlemek istediğinizde flash playeriniz güncel değil güncellemek için tıklayınız dediğinizde artık sizde kötü amalı yazılımın kölesi oldunuz demektir. Haberin ayrıntsına göre bu yolla bilgisayara kurulan kötü amaçlı yazılım kişisel bilgilerinizi alıyor ve onları kullanarak kendini geliştiriyor.

Haberde ayrıca bu kötü amaçlı yazılımdan etkilenenlerin %93’ünün türkiye internet kullanıcıları kapsıyor. Bu durumda ne kadar bilinçsiz internet kullandığımızın bir göstergesi.

 

Eğer bilgisayar ve internetile yeterli bilgiye sahip değilseniz fazla merak sizin için iyi değil. O nedenle bilmediğiniz tanımadığınız içeriklere tıklamayın.. tıklatmayın…

 

Sağlıklı bir internet için bilinçlenelim.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.