Alexa Sıralaması Nasıl Düşer

Alexa sıralaması blog yada sitelerimizden para kazanmak için önemli pozitif etkiye sahiptir. Bir çok arkadaşımız bir siteye reklam verecekse alexsa sıralamasına bakmadan karar vermiyor. alexa tek başına yeterli değil tabiki, özgün içerikten tutalım siteden çıkan bağlantı sayısına kadar hemen hemen her şey bir etken.

Biz bu makalemizde alexsa üzerine konuşacağımız için alexa üzerinden örnekler vereceğiz. Alexsa sıralamasını sitenize girilen özgün ve düzenli içerik, içeriklere gelen yorumlar, sitenize gelen bağlantılar ve sitenizin trafiği belirler.

Neden Özgün ve Düzenli İçerik?

Başarıya ulaşmak için özgün olmalısınız ve düzenli içerik girerekde sitenizi takip eden ziyaretçilerin sitenizde kalmasını sağlayarak alexa sıralamasını düşürebilirsiniz. Eğer sitenize düzenli olarak değilde gelişi güzel haftada bir iki makale yada canın çekince peşpeşe beş on makale ile ziyaretçinizi etkileyemezsiniz. Bunun yerine kendinize bir düzen belirleyin ve hep aynı düzende içerik girmeye çalışın. Ben bunu hala başaramadım ama sizlerin başaracağına inanıyorum.

Neden İçeriğime Yorum Gelmeli?

Alexsa benim anladığım kadarıyla sitenizde ziyaretçilerinizi izliyor. eğer bir ziyaretçi konuya yorum yazma ihtiyacı hissettiyse bu önemli bir şey olmalıdır diyor. Ziyaretçi trafiğinizde dalgalanmalar olmamalıdır. Buda olumsuz bir etki yaratacağını düşünüyorum. İçeriğinizi yazarken ziyaretçilerinizin yorum yazması için ziyaretçilerinize soru yöneltebilirsiniz. Mesela bu makalem sizce alexa sıralamasını düşürürmü? Siz alexa sıralamasına önem veriyormusunuz?

Sitenize gelen bağlantı + sitenizin ziyaretçi sayısının alexsa için çok önemli bir etkiye sahip olduğunu düşünüyorum. Bunun için zaman zaman blog sitelerine sizlerde yorum yazarak backlink almalısınız. Bunun yanı sıra sosyal medyayı çok iyi bir şekilde kullanarak ziyaretçilerinizi kaçırmadan sitenize ziyaretçi davet etmelisiniz.

Resimlere Etiket ve seo Uyumlu Olsun

Resimlerinizi kendi hostingde barındırın aynı zamanda resmlerinize alt başlık eklemeniz hem seo kalitesini artıracak hemde alexa da sıranızı olumlu etkileyecektir.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.