Rize Petek Temizliği

Petek Temizliği Ne zaman yapılmalıdır?

Petek temizliği eski peteklerde , peteklerin altının ısınmadığı durumlarda, kombi bakımını yapan teknisyenin yapılması gerektiğini söylediği durumlarda petek temizliği yapılmalıdır.

Petek Temizliğinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hareketli su aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kombi kalorifer tesisatlarındaki su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur. Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs. Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı iyonlarına ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür. Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur. Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır. Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

Tüm bu olumsuz etkilerden kurtulmak için peteklerinizi temizleterek confor ve yakıttan tasarruf sağlarsınız.

Dezavantajı ise sistemdeki temiz suyun paslanmayı tetikliyeceğinden radyatör koruyucu kullanmanız tavsiye edilir. Diğer bir dezavantajı ise bazı radyatör temizleme kimyasalları kombiye ve contalara zarar vererek su kaçaklarına sebebiyet veriyor.

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Tesisat temizleme makinesi ile petekler Kimyasallar ile yada kimyasalsız yıkanıyor. Daha sonra sistem havaları kontrol ediliyor. Radyatörlere koruyucu kimyasallar ilave edilerek paslanmaya karşı korunuyor.

Radyatör Koruyucu Nedir?

Aşağıdaki formu doldurarak petek temizliği için randevu oluşturursunuz. Teknisyenlerimiz size telefon ile ulaşıp fiyat bilgisi ve randevunuz hakkında bilgi paylaşacaklardır.

  Kombi Markanızı Seçiniz:

  Hasan Ali

  Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

  BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

  Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

  Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.