Demirdöküm Atromix Kombi Oda Termostatı Bağlanması

Demirdöküm Atromix Kombi Oda Termostatı Bağlanması

Demirdöküm Atromix kombinize oda termostatı bağlama işleminin nasıl yapıldığını makalemizde sizlere paylaşıyoruz.

Demirdöküm Atromix Kombi Oda Termostatı Bağlanması Demirdöküm Atromix kombinizin servis kapağını açıyoruz. Servis kapağı altında bulunan Anakart ve elektronik kartın olduğu plastik kutuyu açıyoruz. Anakarta ulaştık. Oda termostatından gelen COM ve NO uclarını anakart üzerinde RT yazan kırmızı köprü kablosunu çıkarıp oda termostatından gelen kabloyu buraya bağlayarak işlemi tamamlıyoruz. Ardından servis kapağını yerine takıp oda termostatı ile kombinizi kumanda edebilirsiniz.

Servis kapağını açtıktan sonra Anakerta ulaşmak için plastik kutuyu açınız.
Anakart Üzerinde Köprü bulunan soket. Anakartın sağ tarafında bulunuyor.
RT yazan köprü yerine oda termostatı kabloları bağlanır.

Yukarıdaki resimde RT 24 V yazan beyaz kabloların bağlı  olduğu klemense oda termostatından gelen kontak uçları bağlanmalıdır.

Oda termostat bağlantısında eletrik bağlantısını kesiniz.

Hasan Ali

Hasan Ali
Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

En İyi Kombi Markaları

En İyi Kombi Markaları En iyi kombi markaları incelerken bu incelemeyi satış fiyatı, yedek parça …

27 YORUMLAR

 1. Avatar

  HASAN BEY MERHABALAR ODA TERMOSTATINI IPTAL ETMEK İSTİYORUM NE SEKİLDE İŞLEM YAPACAGIM

 2. Avatar

  Birde hasan bey bu atromix kombiler gürültülü mü çalışıyor. Yoksa benim kombidemi sıkıntı var.

 3. Avatar

  Merhaba bendede manuel termostat var atromix kombi satın aldım kombiye bağlayacağım gösterdiğiniz gibi. Artı eksi varmı yoksa istediğim kabloyu istrdiğim yere bağlayabilirmiyim.Peki sonra hangi ayarda oda termostatı devreye girer Kombide .

 4. Avatar

  Selamün aleyküm hasan bey manuel oda termostatı var elimde montajını yaptım bağlantı yapmadım atromix modeli kombim 2 sorum olacak 1. Kablo bağlatınsında yerler farkedermi ters bağlantı olurmu. 2. Manuel oda termostatıda işe yararmı ev yeni

 5. Avatar

  Merhaba Hasan hocam, atromix kombiye Demirdöküm RF 6001 kablosuz oda termostatı bağlamak istiyorum 24v besleme uçlarınıda bağlamam lazım bus klemensi bunun için mi? bu kombi ile uyumlu mu bendeki termostat?

 6. Avatar

  Hasan hocam exacontrol 7 r tüm bağlantıları yaptım. Kombi nitromix.sinyal alıyor yeşil o anda yanıp sönüyor ama kombide hiç bir tepki yok

 7. Avatar
  Ramazan emirdağlı

  Remosense th 920d rf kablosuz oda termostadı var bende bunu dediğiniz gibi bağlıyorum ama kombiyi çalıştırmıyor yani ateşleme yapmıyor sebebi ne olabilir acaba

 8. Avatar
  Sezer kahrıman

  Modülasyonlu termostat bağlantı şeması nasıl hocam ?

 9. Avatar

  İyi günler. Bilgi için çok sağolun ben cosa kablosuz termostat kullanacağım. Anladığım kadarıyla kabloları rt yazan yere takacağım. Peki ürünün elektrik bağlantısını nereye yapmamı tavsiye edersiniz. Kombini olduğu yerde priz yok. Elektriği en iyi nerden alabilirim. Sigorta bir seçenek ama kombi içinde görünümü bozmayacak şekilde nasıl olur?

  • Hasan Ali

   Oda termostatı kablosunu RT yazan yerlere bağlayacaksınız. Kulanacağınız alını 220 Volt ise sigortadan eletrik bağlantısı alabilirsiniz. Görüntü için bir tavsiyem yok.

 10. Avatar

  Bu konulara oldeukca yabancıyım bana kablosuz oda termostatı önerir misiniz?

 11. Avatar

  İki resimde 4 clamens boş iken 3. resimde 4 klamenste dolu iki beyaz mavi ve kahverengi ikisi modemden gelen peki alttakı mavi ve kahverengi kablolar nedir.

 12. Avatar

  Merhabalar Hasan Ali hocam keşke bağlanmış şeklini yayınlasaydınız. Bende de atromix kombi var kablosuz bağlıyacağım kafam karıştı bununla, atromix ile ilgili tek ve en yakın paylaşım bu sayfa var ama bence çok yeterli değil.Bağlanmış şeklini lütfen yayınlarmısınız ?

  iyi çalışmalar.

 13. Avatar

  merhaba peki atromix kombide servis parametre işlemi yapmak zorundamıyız? ben general ht 150 kablosuz bağlamak istiyorum. kablosuz aktarıcı üzerinde com ve no girişlerini, kombi üzerinde rt de sağ sol farketmeden takabilir miyim? teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir