Google’ın Gözünden Siteniz

Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru açık ara farkla Google’dır. İşte bu sebeple sitelerin tasarımında Google kurallarına riayet etmek son derece önemlidir. Peki sitenizin Google kurallarına ne kadar uyduğunu sizler de merak ediyor musunuz? Eğer cevabınız evet ise bu durumda kontrol etmeniz gereken birçok veri bulunduğunu sizlere ifade etmek isteriz.

Siteyi Gözden Geçirin

Sitenizin baştan sona her yeri Google botları tarafından denetlenmektedir. Her ne kadar bu botlar sitenizi sayısal bir dizin olarak algılasa da hataları da bu şekilde tespit etmektedir. Bu hatalar içerisinde bazıları şunlardır: hatalı linkler, özgün olmayan içerikler, spam uygulamalar, zararlı içerikler, zararlı backlinkler gibi daha birçok farklı sorunu sayabiliriz.

İşte bu sorunlar Google botları tarafından tespit edilmekte ve sitenizin hanesine eksi olarak yazılmaktadır. Bu da arama sonuçlarında arka sıralarda kalmanıza neden olmaktadır. işte böylesi bir durumla karşılaşmamak adına yapmanız gereken bu verileri düzenli aralıklarla kontrol etmektir.

Google SEO Araçları

Google’ın sitenize ait elde ettiği verilere bakarak sizler de Google’ın siteniz hakkındaki düşüncelerine vakıf olabilirsiniz. Bu sayede eksik olan noktalarınızı kapatmak için çaba sarf edebilirsiniz. İşte bunu yapabilmeniz için takip edebileceğiniz bazı Google SEO araçları şunlardır: Google webmaster tools, Google Analytics, Google keyword planner, Google consumer services, Google PageSpeed Tools, Google Analytics Content Experiment, Google Tag Manager vb.

SEO Hakkında daha kapsamlı bilgileri https://seoreq.com/ adresinde bulabilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.