Erkeklere Uygun Alışveriş Tavsiyeleri

Erkeklere Uygun Alışveriş Tavsiyeleri

Günümüzde baylar da en az bayanlar kadar modayı takip etmekteler. Geçmişte giyimi ve kuşamına özen gösteren erkek oranı az olduğu için, özenli giyinen erkekler toplum içerisinde rahatlıkla aradan sıyrılır, dikkat çekerdi. Bayların da birer modadan anlayan bireylere dönüşmesi sonucunda, baylar arasında da kıyasıya bir tarz yarışı başlamış oldu. Her bir mağazanın birbirinin aynı vitrinlerinden bıkan erkekler için, “Bu değişik bir ürün” dedirtecek giysiler sunan çevrimiçi alışveriş platformları ve bu sitelerden alışveriş yapmanın önemli noktaları sıralanabilmektedir.

Çevrimiçi Alışveriş Yapmadan Önce Önem Verilmesi Gerekenler

Bir erkek olarak ilk başta alışveriş yapılacak platform iyi seçilmelidir. Verilen hizmet kalitesi, ödemedeki güvenlik protokolleri ve müşteriler ile olan ilişkileri karar verme sürecinde önem arz etmektedir. Bunun gibi güvenilir olan ve işini hakkı ile yapan çevrimiçi mağazaları tespit etmek için forumları ve alışveriş yapanların yorumlarının özenle incelenmesi gerekir.

Yabancı ülkelerden alışveriş yapma niyetinde olan arkadaşlarım için 100 dolar ve üzerindeki her şey için gümrükte yüzde 18 gümrük vergisi ödeneceğinin bilinmesi gerekir ve hesabın buna uygun yapılması gerekir.

Beden ölçülerinin iyi bilinmesi gerekir ki daha sonra oluşabilecek sorunlarda geri yollama, değiştirme gibi problemli konularla uğraşmak zorunda kalınmasın. Ülkeden ülkeye değişen beden tablolarının özenle incelenip, mümkün olduğu kadar sipariş edilecek ürünü veya bir benzerini mağazada denenmesi önerilmektedir.

İndirimlerin olduğu dönemleri takip etmek için sitelerin e-mail gruplarına katılmış olunması da avantaj sağlayacaktır. Özellikle Özel Günler ve yılbaşı benzeri insanlar için özel zamanlarda %80’e kadar indirimler olabilmektedir.

İyi Giyim Alışkanlığının Erkekler Arasında Yayılması

Erkeklerinde kadınlar kadar alışveriş yaptıkları ve görünüşüne önem verdikleri bu zamanda uygun bir alışveriş için seçtikleri platformları iyice araştırmaları gerekli gördükleri durumlarda tavsiye almaları yapılan işlemden alınan sonucun kalitesini artıracaktır. Daha önce bir mağazada problem yaşayan bir kişi çevresine vereceği tavsiye olumsuz yönde olacaktır. Fakat iyi hizmet sunan ya da uygun ve kaliteli ürün barındıran bir kuruluş müşterilerinin olumlu tavsiyeleri ile daha da rağbet görecektir.

İyi sonuçlanan bir alışveriş ve insanlar arasında elde edilen uygun bir görünüş kişinin gündelik hayatındaki öz güvenini arttırarak yaptığı işin kalitesini etkilemektedir. Bu durum sonucunda geliştirilen uygun alışveriş tüyoları erkekler arasında paylaşılması ile özenli giyinen erkek sayısı artıp toplum olarak iyi giyinen bir kitle olunması kaçınılmazdır.

İnternet magazalarını takip etmeli ve alışverişlerinizi internetten planlamak hem maddi olarak bütçenizi fazla etkilemeyecektir.

Erkeğin en dikkat etmesi gereken elbisesine uygun bir ayakkabı seçimidir. Burada ayakkabılar önemli bir noktadır ve ayakkabı üzerinizdeki kombini tamamlayıcı olmalıdır.

Sizde giyiminiz hakkında görüş ve fikirlerinizi yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.