Demirdöküm Nitron Plus ve Nitron Condense Kombi Kullanımı

Demirdöküm Nitron Plus Modeli kombinizin kullanım videosu

Video altyazılıdır. Altyazıyı açarak izleyiniz.


Demirdöküm Nitron Plus Kombi Kullanımı  Demirdöküm nitron kombiyi açmak için eletrik ve gaz bağlantılarının yapıldığından emin olmalısınız. Kombiyi açmak için kombinin sağ tarafında bulunan çevirmeli düğmeyi OFF konumunda ise sağ tarafa çevirerek kombiyi açabilirsiniz.

Kombi ekranında su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Su basıncı 1 barın altında ise kombinin su basıncını su doldurarak 1.5 bara ayarlamalısınız.

Su Basıncı 2.0 bar üzerinde ise boşaltma vanasından yada radyatör peteklerinden su basıncını 1.5 bara düşürmelisiniz.


Kombi ekranında sıcak su derecesi ve petek derecesi olarak ikiye ayrılmıştır. Sağ taraftaki derece peteklerin derecesini göstermektedir. Sol taraftaki derece ise sıcak su derecesini göstermektedir.

Eğer kombinin ekranında sadece sıcak su derecesini görüyorsanız kombi yaz modunda (Radyatör Petek Isıtması devre Dışı) olduğu anlamına gelir. Kombiyi kış moduna almak için ekranın sağında bulunan düğmelerden üsteki düğmeye (güneş ve kar işareti olan düğme) bir kere basılarak kombi kış moduna alınır. Yaz moduna almak için yine aynı düğmeye basılarak kombi kış modundan yaz moduna geçiş yapar.

Sıcak su derecesini ayarlamak için kombinin ekranının sol tarafında bulunan düğmeye (musluk işareti olan düğme) bir kere basıldıktan sonra ayarlı olan sıcak su derecesi yanıp sönmeye başlayacaktır. Yanıp sonme esnasında sağ taraftaki açma kapatma düğmesi (çevirmeli düğme) ile sıcak su derecesi istediğiniz dereceye ayarlanmalıdır. Maksimum 60 derece minimum 35 derece arasında ayar yapabilirsiniz. Tavsiyemiz 45 derecedir.

Petek derecesini ayarlamak için kombinin ekranının sağ tarafında bulunan (petek işareti olan ) düğmeye bir kere basıldıktan sonra ayarlı olan radyatör petek derecesi yanıp sönmeye başlayacaktır. Yanıp sönme esnasında sağ taraftaki açma kapatma düğmesi (Çevirmeli düğme) ile radyatör petek derecesini istediğiniz dereceye ayarlanmalıdır. Maksimum derece 80 minimum derece 30 derece arasında ayar yapabilirsiniz. Tavsiyemiz 50 derecedir.

Kombinin gazının kesildiği durumlarda kombi gaz yok uyarısı F28 Uyarısı vermektedir. Gaz geldikten sonra ekranın altındaki reset düğmesine bir kere basıp bırıkılarak reset atılmalıdır.

Demirdöküm Nitron Plus Fiyat

Demirdöküm Nitron Plus fiyatı 3000 TL civarındadır.

Demirdöküm Nitron Plus Yoğuşmalı Mı?

Demirdöküm Nitron Plus modeli kombi hermetik kombidir. Nitron Condanse Modeli Yoğuşmalıdır.

Demirdöküm Nitron Plus Su Basıncı Kaç Olmalı?

Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Kombi çalışırken su basıncı 1.0 ile 2.0 bar arasında değişir.


Demirdöküm Nitron Plus Petek İşareti Yanıp Sönüyor

Bu bir arıza değildir. Kombinin ısıtmasının peteklerde olduğunu gösterir. Sıcak suyu açtığınızda ise sıcak su Musluk işareti yanıp sönmektedir.

Demirdöküm Nitron Plus Kombi Kullanımı  Hakkında merak ettiklerini karşılaştığınız proplemleri yorum bırakarak bize ulaştırabilirsiniz.

Oda Termostatı tasarruf sağlarmı ? Makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda radyatör koruyucular ile ilgili yazdığımız Radyatör Koruyucu Nedir makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

5 YORUMLAR

  1. Ahmet Gümüş

    Kombim nitron plus

  2. Ahmet Gümüş

    Zaman ayarı bozulmuş soketi çıkarttım yani devre dışı bıraktım kombim normal çalışıyor bi sıkıntı olur mu ileride

  3. Mrb demir döküm nötron plus kombim var kombi kış modunda çalışır durumda iken peteklere yakalsik bir dakika sıcak su geliyor ısıtmada falan herhangi bir problem yok. Lakin bir dakika sonra petekler yavaştan soğumaya başlıyor . Peteklerin sürekli sıcak vaziyette olması lazım değil midir. Kombi 5ila 10 dakika arasında tekrar sıcak suyu veriyor . Ayarlarla ilgili bir problem olduğunu düşünüyorum lakin bulamadım .hava falan hiç bir sıkıntı yok . Sadece peteklerin bir dakika sonra ısısı düşüyor hiç caliamamis gibi neden ???

    • Petekler sürekli sıcak olmaz ayarladığınız derecenin 5 derece üzerine çıkınca petek ısınması durur. Petek soğuduğunda tekrar çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.