Kombi Garanti Süreleri ve Ek Garanti

Birçok kombi üretici firma kombisine 2 ile 3 yıl arasında garanti veriyor. Peki bu garanti bittikten sonra ne olacak?

Kombinizin garanti süreleri genellikle ilk açılış yapıldıktan sonra başlar ve iki (2) yıl garantili olurlar. Bu garantide kullanıcı kaynaklı sorunları kapsamaz ve bazı durumlarda kombi kullanıcısı ücret ödemek zorunda kalır. Her şey bedava olmaz!

Garanti firmanın ürettiği kombinin zaman içinde oluşan teknik arızalarını ücretsiz olarak yapması, arızayı gidermesi anlamına gelir. Burda firma kadar bölgenizdeki servisin bu işi ne kadar profesyonel ve ne kadar tecrübeli elemanları olduğuda önemli bir noktadır.

Garanti Dışı Nedir?

Garanti şartları sözleşmesindeki şartlardan herhangi birine uymadığınız durumda garantiniz fesh edilir ve kullanmış olduğunuz cihaz garanti dışı kalır.

Yetkili servis haricinde kombilere müdahale edilmesi, tamirat yapılmaya çalışması, uygun olmayan montaj yapılması gibi bir çok durumda kullandığınız kombi garanti dışı kalır. Dikat etmeniz gereken bilinçli bir tüketici olmak, sözleşmelerde ve kullanım klavuzlarını okumak anlamak.

 • Donma ,yangın veya yıldırım düşmesi durumunda meydana gelen hasar ve arızalar,
 • Malın tesliminden sonraki yükleme,boşaltma ve sevkiyat anında meydana gelecek arızalar.
 • Hatalı yakıt kullanılması ve yakıt özelliklerinden doğan hasar ve arızalar
 • Voltaj düşüklüğü veya fazlalığı;
 • Topraksız priz kullanılması
 • Hatalı elektrik tesisatından meydana gelen hasar ve arızalar
 • Su tesisatından, suyun kalitesinden (kirlilik, kireç oranı, vb.) meydana gelen hasar ve arızalar GARANTİ KAPSAMI DIŞINDAdır.

Kombinizde oluşan arızalarda yetkili servislerden bilgi alınmalıdır.

Kombiye Ek Garanti Yapılmalı mı?

Zaman kavramı günümüzdeki tempoda oldukça kısaldı. Yıllar ay gibi geçiyor. Daha dün kombimi aldım garantisi var düşüncesi bizi hüsrana uğratmasın.

Ek garanti şartları firmadan firmaya değişmektedir. Yine firmanızdan ek garanti fiyatlarını ve hangi durumlarda ek garantinizi kullanağınızı mutlaka araştırın.

Garantici misiniz ? Evet o zaman hemen kombinizin garantisini uzatın. Kombinize yaptıracağınız ek garanti ve bu süreçte yaşanan arızaları ücretsiz bir şekilde servislerden hizmet alabilirsiniz.

Kombinizin garantisini uzatmanın bir çok avantajı vardır. Öncelikle yüksek tamir masraflarından kurtulursunuz. İşte Bir kaç avantaj daha!

Garanti Uzatmanın Avantajları

 • Düzenli bakım ile cihazınızın verim ve performansının korunması
 • Arızalı parça ve parçalar ücretsiz değişir.
 • Arıza ihtimali olan parçalar ücretsiz değişir.
 • Rutin bakım ve kontroller ücretsiz yapılır.
 • Onarım ve bakım giderlerinin azaltılması,
 • Maliyet minimum seviyede olur,
 • Cihazınıza Yetkili Servisi ile uzman ve yetkili teknik servis tarafından hizmet verilmesi,
 • Müşteri Memnuniyeti sağlanır,
 • Güvence altında sorunsuz ısınma,
 • Ayağınızı yorganına göre uzatırsınız Kombi bozulacak derdiniz olmaz.

Kombi garantisini uzatmak isterseniz kullandığınız kombinin yetkili servisine giderek kombinizin garantisini uzatabilirsiniz. Çağrı merkezleri aracılığı ile kombinizin garantisini uzatabilirsiniz.

Ek Garanti Fiyatları Ne Kadar ?

Firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Bu nedenle kullandığınız kombi markasının yetkili servisi veya çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda araştırdığımız bazı markaların ek garanti fiyatlarını paylaşıyoruz.

Bosch & Buderus Kombi Ek Garanti Fiyatları

Bosch Kombi Garanti Fiyatları

Kombi Ek Garanti Ücretleri

Ek Garanti Paketleri Paket Tipi Kampanya Fiyatları (KDV Dahil) Standart Paket Fiyatları (KDV Dahil)
Yoğuşmalı Kombi Paketi1 yıl325,00 TRY325,00 TRY
Yoğuşmalı Kombi Paketi2 yıl450,00 TRY600,00 TRY
Yoğuşmalı Kombi Paketi4 yıl900,00 TRY1.100,00 TRY
Konvansiyonel Kombi Paketi1 yıl265,00 TRY265,00 TRY
Konvansiyonel Kombi Paketi2 yıl325,00 TRY430,00 TRY
Konvansiyonel Kombi Paketi4 yıl650,00 TRY850,00 TRY

Demirdöküm Kombi Ek Garanti Fiyatları

Demirdöküm markalı kombi veya şohben kullanıyorsanız size en yakın yetkili servisinize giderek fiyat alabilirsiniz. İsterseniz Demirdöküm çağrı merkezini 7/24 arayarak cihazınıza ek garanti yaptırabilirsiniz. Demirdöküm çağrı merkezi 0850 222 18 33 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz.

Vaillant Kombi Ek Garanti Fiyatları

Vaillant markalı kombi veya şohben kullanıyorsanız size en yakın yetkili servisinize giderek fiyat alabilirsiniz. İsterseniz Vaillant çağrı merkezini 7/24 arayarak cihazınıza ek garanti yaptırabilirsiniz. Vaillant Çağrı Merkezi 0850 222 28 88 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz.

Viessmann Kombi Ek Garanti Fiyatları

Viessmann markalı kombi kullanıyorsanız size en yakın yetkili servisinize giderek fiyat alabilirsiniz. İsterseniz Viessmann Çağrı merkezini 7/24 arayarak cihazınıza ek garanti yaptırabilirsiniz. Viessmann Çağrı Merkezi 444 90 92 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz.

ECA Kombi Ek Garanti Fiyatları

ECA markalı kombi kullanıyorsanız size en yakın yetkili servisinize giderek fiyat alabilirsiniz. İsterseniz ECA Çağrı merkezini 7/24 arayarak cihazınıza ek garanti yaptırabilirsiniz. ECA Çağrı Merkezi 444 0 322 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz.

Kombi Garanti Hakkında

Sizde kombinizin garantisi hakkında aklınıza takılan sorularınızı yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Kombi marka ve modelini yazarsanız sizlere daha hızlı yardımcı oluyoruz. Yazımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olmanız bizi memnun edecektir.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ferroli FH

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir?

Ferroli Kombi FH Hatası Nedir? Kombinizin su basıncı 1.5 bar olmalıdır. Eğer su basıncının 1 …

3 YORUMLAR

 1. Ertugrul sakarya

  kombi demirdöküm nepto 2013 başlangıçlı şu ana kadar sorunsuz geldik, bkm olma açısından garanti uzatma süreleri ve ücret bilgisi istiyorum,

 2. yazılarınız çok faydalı, teşekkürler paylaşımlarınız için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.