Rize Ayder Yaylası

Yolunuz bir gün Rize’ye düşerse Rize’de gezilecek yaylaların başında yer alan Rize Ayder Yayla’ını görmeden Rize’den ayrılmak olmaz. Ayder Yaylasını gezmeye karar verdiyseniz eğer Rize merkezdeki hava durumu sizi yanıltmasın. Kesinlikle Aydere çıkarken yanınızda yağmurluk ve soğuktan korunmak için giysileriniz olmalıdır. Ayder Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinden 19 km uzaklıkta olup yılın 4 mevsimi turizme açık bir yayladır. Ayder Yaylasına vardıysanız eğer karadenizin tüm güzellikleri sizi orada karşılayacaktır. Ormanın yeşili, Havanın temizi, Çiçeklerin rengarenk olanları ve sıcacık insanları…

Ayderde yapılacakları sıralayacak olursak Ayder kaplıcalarına girip doğal termal kaynak suyunda vakit geçirebilir ve çeşitli hastalıklara tedavi niteliği olan ayder kaplıcasında şifa bulabilirsiniz. Bunun yanında Ayderin doğa zenginliğini gezerek ayderi bir nebze tanımış olursunuz. Ayderde gezerken teleferik ile tatilinize heyecan katabilir bu heyecanınızı fırtına deresindeki rafting sporlarına katılarak dahada artırabilirsiniz. Kamp için ekipmanınız varsa Ayder’de kamp kurabilir sabah kalktığınızda tulum eşliğinde karadeniz oyunlarına eşlik edebilir ve ardından çeşitli yöresel kahvaltılardan tadabilirsiniz.

Yürüyüşe meraklı olanlarımız için Ayderden biraz daha yukarı çıkıp kaçkar dağları eteklerine bir gezinti yapabilir hatta Kaçkar zirvesine yapılan yürüyüş turlarına katılarak o muhteşem karadeniz dağları üzerinde yürüyerek zirveye çıkarsınız. Zirvede sizi bekleyen göller ve tertemiz hava ile adeta kendinizi bir kaç yaş gençleşmiş hissedeceksiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Ortalama Eletronik Aletlerin Garanti Süresi

Ortalama Elektronik Alet Garanti Süresi Elektronik aletler son derece hassas ürünler olup kullanımları belli bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.