Taksitle Ev Nasıl Alınır? Faizsiz ve Peşinatsız Konut Sahibi Olmak

Konut sahibi olmak isteyen kişiler, bazı zamanlar biriktirdikleri bütçe ile peşinat ödemesi yapma olanağına sahip olurken bazı zamanlar taksitle ev sahibi olabilecekleri kampanyaları araştırıyor. Ülkemizde inşaat sektörü büyük gelişme göstererek konut sahibi olmayı düşünenler için avantajlı bir ortam oluşturuyor. Geçtiğimiz zamanlarda yalnızca yatırım amaçları ve üst segment konut projelerini hayata geçiren gayrimenkul şirketleri, günümüzde alt ve orta gelirli vatandaşlara hitap edecek projeleri hayata geçiriyor. Alt ve orta gelirli vatandaşlar ev sahibi olmak için ilk olarak Toki projelerini düşünüyor. Kira öder gibi ev sahibi yapan Toki evlerine başvuru yapabilmek için birkaç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Öncelikle adınıza ya da ailenizden herhangi biri adına daha önce konut kaydı olmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra belli bir aylık gelire sahip olmalısınız. Bu sınırın üzerindeyseniz maalesef Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından açık artırma ya da başvuru önceliğine göre satışa çıkarılan projelere başvuru yapamıyorsunuz.

Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak isteyenlerin Toki projelerinden sonra ki alternatifleri faizsiz ev sahibi yapan modeller oluyor. Sektörün bilinen firmalarını Eminevim, Birevim, Fuzulev, Finansevim ve Hedefevim olarak sıralayabiliriz. Birevim yaklaşık 2,5 yıl önce sektöre çok hızlı bir giriş yaptı. Türkiye’nin bir çok yerinde şubelerini açan Birevim, tasarrufa dayalı, faizsiz ve taksitle ev sahibi yapan modelleri ile çok sayıda ailenin ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmeye başladı bile. Son kampanyası ile 312 TL’den başlayan taksitlerle ev sahibi olmak isteyenler 60, 80, 120, 180, 240, 360 ya da 480 kişilik gruplara dahil olarak kendi evlerinin sahibi olabiliyor. Ödeme gücünüze göre 312 TL’den başlayan 3.000 TL’ye kadar aylık taksit ödemeleri ile siz de Türkiye’nin dilediğiniz şehrinden konut sahibi olabilirsiniz.

Geçmişi Birevim’den daha öncesine dayanan Fuzulev sistemi de istediğiniz evi almanın en kolay yolu olarak nitelendirdikleri FPK sistemi ile hizmet veriyor. FPK, faizsiz, peşinatsız, kredisiz kısaltmalarından meydana geliyor. Hayalini kurduğunuz eve faizsiz ve vade farkı ödemeden, 0 peşinat ve banka kredisi çekmeden sahip olmanızı sağlıyor. Bu firmalar altın günü mantığı ile işliyor.

Her ay belli taksit ödemesi yapan kişilerin bir araya geldiği gruplar içerisinden noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişler ile kişiler ev sahibi oluyor.

Hizmet bedeli dışında herhangi ek bir ödemenin alınması Fuzulev ve Birevim gibi firmalar, banka faiz oranlarının çok arttığı günümüz şartlarında taksitle ev sahibi olmayı mümkün kılıyor. Toki haberleri ve konut projeleri ile gelişmeleri satilikdairekonut.com adresinden takip edebilirsiniz.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Kredi Kartımda, İyzico İstanbul TR Nedir

İyzico , bireysel ve kurumsal binlerce müşterisine ödeme altyapısı ve satış sonrası destek hizmeti sunan, …

2 YORUMLAR

  1. eskiden sadece bir kaç firmayı biliyorduk eminevim ve fuzulev gibi. şu ara çarşıda kafamı nereye çevirsem bu tür yerler görüyorum abartmıyoum sadece bir cadde üzerinde 4-5 firma gördüm. sundukları hizmet güzel ama insan acaba diye çekinmiyor değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.