Laf sokucu sözler

Laf sokucu sözler

Laf sokmak günümüzde bir sanat haline gelmiş ve bazı durumlarda aşırı ihitayaç duyulmaya başlanmıştır. Güzel bir laf soktuğunuzda taşı gediğine oturtmuş olmanın verdiği keyif ve mutluluk ile kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Genelde bir durumda sokacağımız laflar hep gece yatarken aklımıza gelir. Ve Böyle olduğunda içimiz içimizi yer. Bu şekilde olmasını engellemek ve hazır cevap olarak laf sokabilmek için bu tür lafları okuyarak aklımıza kazıyabiliriz ve bunları yeri geldiğinde karşımızdaki insana kullanabiliriz. Gece ‘’keşke bu lafı söyleseydim de lafı en son sokan ben olsaydım.’’ şeklinde cümleler kuran siz olmazsınız. Öğreneceğiniz ve yeri geldiğinde sokacağınız laflar gece hala karşı tarafa acı veriyor olacaktır. Bir ortamda ezildiğimizde, hor görüldüğümüzde, laf sokulduğunda kendimizi kötü hisseder verecek bir cevap ararız. Bu işte ustalaşmış kişilerin aklına hemen bir cevap gelir bunun sebebi doğal olarak daha önceden okuduğu sözler ve aklında kurduğu laf sokan cümlelerdir. Birkaç örnek vermek gerekirse; ‘‘Bazı kişiler konu dümen çevirmek olduğunda kaptan olabilmek için sıraya giriyorlar.’’

Şeklinde olan ve insanların içine dokunabilecek olan laflardır. Ortam kızı şeklinde tabir edilen kendine bilmez ve laf sokulmaya hak eden kişilere şu şekilde laflar sokulabilir mesela. ‘‘Makyaj malzemelerini arada ye ki için de güzelleşsin.’’ Gibi çeşitli laflarla karşımızdaki kişiyi alt edebilir ve gece aklında soktuğumuz lafı sürekli tekrar ettirebiliriz. Laf sokma sanatı da diğer sanatları gibi kabiliyet ve bolca pratik ister burada okuduğumuz laflar ileride öyle bir durumda kaldığınızda işinize çok ama çok yarayabilir. Sokacağınız lafları önceden ezberlemek ya da bu laflara aşina olmak bu tür tartışmalarda sizi daima öne geçirecektir. Soktuğunuz lafın karşınızdaki insana günlerce acı vermesi dileğiyle. Örneklerimiz sizi tatmin edecektir.Herkes için laf sokucu sözler paylaşmak istiyoruz.

Birbirinden güzel laf sokucu söz örnekleri aşağıdadır.

-Ben belki bir Sherlock Holmes değilim, ama ikiyüzlülüğü her halinden belli olan bir insanı çözmek pek zor değil. Bu kadar kolay çözülüyorsun işte. Her halinden düşen bin parça!

-Birine ahmak dersen bu bir sıfat olarak geçecektir. Sana ahmak dediğimde ise bir isim olur. Sıfatlar ismin önüne gelirken, isimler o şeyin kendisi olurlar.

-Kullanman gereken bir aklın olduğunu hatırla, bir kez bile olsa kullan onu; karaktersizliğine bir sınır koy artık, sınırsız erişim nereye kadar?

-Sağ taraftan bakıyorum umurumda değilsin, sol taraftan bakıyorum umurunda değilsin, biraz yukarıdan bakayım dedim boyum yetmedi ama yine umurunda değilsin.

-Kırdım mı ben seni? Bazen olur öyle şeyler, hiç üzülme. Senin yüzünden köklerimden koptum, gıkım bile çıkmadı benim.

-Eğer vicdan dediğimiz şey bir organ olsaydı, ben vicdan kanseri olurdum. Sen mi? Böbreksiz yaşayan insanlar gibi vicdansız yaşamayı kabul ederdin.

-Günümüzde karaktersizliğin son moda olduğunu biliyordum da, senin modayı bu kadar yakından takip ettiğini bilmek şaşırttı beni. Artık tam bir moda ikonusun karaktersizlik üzerine.

Hasan Ali

Web Tasarımı , SEO , SEM Hizmetleri... Özel bir firmada teknisyen olarak çalışmaktayım. Boş vakitlerimde web tasarım, SEO alanlarında kendimi geliştiriyor ve bir çok projeye ortak oluyorum. Aynı zamanda şuanda bulunduğunuz blog sayfasında makaleler yayınlayarak sizlere bilgiler paylaşıyorum.

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

10 Adımda Ev Dekorasyonu

EV DEKORASYONU İLE İLGİLİ 10 BİLGİ Vaktimizin çoğunu evde geçiriyoruz bu nedenle evimiz ferah ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.