Anasayfa / Genel / Windows 7 DNS Değiştirme

Windows 7 DNS Değiştirme

Windows 7 DNS Değiştirme

DNS Değiştirme daha önce Windows xp üzerinde dns değiştirmeden bahsetmiştik. Bugün Windows 7 ve 8’de dns değiştirmeye değineceğiz. Dns değişikliği genelde yasaklı sitelere giriş için kullanıyoruz. Özellikle bu dönemlerde torrent sitelerine erişim engellendiği için dns değiştirerek torrent sitelerine giriş yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzdan yasaklı sitelere giriş ile ilgili makalemizi önümüzdeki günlerle bloğumuzda paylaşacağım. Konumuza dönecek olursan Windows 7 de dns değiştirme işlemi sırasıylaaşağıda anlatıldığı gibi.

Cep telefonunuzda ise bu işi uygulamalar ile yapmak mümkün bunun için tavsiye ettiğimiz uygulama SUPERVPN uygulamasını google play’den indirebilirsiniz. Şimdi dilerseniz Windows DNS değiştirmeye.

Denetim Masası > Ağ ve Internet > Ağ Bağlantılarına sağ tık özellikler seçilir ardından İnternet Protokol Sürüm 4 Seçilip özelliklere tıklanır.

Ardından açılan pencerede dns bölümüne sırasıyla 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazılmadır. Aşağıda konuyla ilgili resimler eklenmiştir. Bu dns ler google dns’ridir. İsterseniz internette farklı sunucuların dns adreslerini deneyebilirsiniz.

Notlar

Eğer Denetim Masası > Ağ ve Internet > Ağ Bağlantılarına girdiğinizde birden fazla bağdaştırıcı çıkıyor ise siz kullandığınız bağdaştırıcıyı seçip işlem yapmalısınız.

Yukarıda anlatılan işlemleri yapmadan önce bu hazırladığımız videoyu izledikten sonra yapmanızı tavsiye ederiz.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Zorunlu Mali Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Mali Trafik Sigortası Nedir? Zorunlu mali trafik sigortası; Bir kaza sonucunda zarar verilen diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir