Anasayfa / İklimlendirme ve Soğutma / Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Termosifon Nedir?

Termosifon eletrikli ve depolu su ısıtıcı cihazlardır. Sıcak su ihtiyacı olan ve doğalgaz gibi yakıtların olmadığı yerlerde tercih edilir. 50-100 litre arasında sıcak su ihtiyacınızı karşılayacak farklı marka ve modellerde termosifonlar vardır.

Uzun ömürlü termosifon kullanmak için dikkat etmeniz  bazı noktalar var. Bunları sıralayacak olursak öncelikle termosifona bağlı olan şebeke suyunuzun temiz olması; bunun için su şebeke girişinde filitre kullanmalısınız.

Uzun ömürlü termosifon kullanmak için su basıncınızın 4-5 barın üzerinde olmaması gerekiyor. Eğer su basıncınız yüksek ise termosifonunuz erken sürede su sızdırmaya  başlıyor. Bunun için şebeke suyu girişine basınç düşürücü kullanmalısınız.

Termosifonun sıcaklık ayarını ihtiyacınız olacak kadar ayarlamalısınız. Termosifonunuzda karşılaştığınız sorunları bizimle paylaşabilirsiniz.

Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Termosifon alırken ihtiyacınızı belirlemelisiniz. İhiyacınıza göre tercih yapmalısınız. Öncelikle termosifonlar depolu ısıtıcılar olduğu için 50 litreden başlamaktadır. 50 Litre termosifonlar tek kişilik veya az su hacminin olduğu yerlerde tercih edilmekte. Normal ailelerde ise 65 litre termosifonlar tercih edilmelidir.

Termosifon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Diğer dikkat etmeniz gereken durum ise termosifonun yakıt tüketimidir. Termosifonlarda 1500 W ile 2000 W arası ısıtıcı rezistans bulunmaktadır. Termosifon alırken yakıt tüketimi az olan yeni modelleri tercih edilmelidir.

Termosifon alırken fiyat karşılaştırması yapmalısınız. Bazı termosifon modelleri dijital göstergeli olduğundan fiyatı artmaktadır. Tavsiyemiz dijital Modeller yerine standart model termosifonlar tercih edilmesi bütçe açısından daha uygun olacaktır.

Son olarak dikkat etmeniz gereken termosifon boyutu. Termosifonun takılacağı yerler bazen dar yerler yada kapı kenarı makine üzeri gibi yerler olmakta ve bu yerlerde montaj için uygun alan olmamaktadır. Termosifon almadan önce boyutlarına da bakmalısınız.

Hangi Marka Termosifon Almalıyız?

Termosifonda marka tercihi için servis ağı yaygın markalar tercih edilmelidir. Termosifon için tavsiye eddeceğimiz markalar Demirdöküm ve Arçelik.

Nereden Termosifon Almalıyız?

Termosifon almaya karar verdiyseniz sıra nereden alacağımız. İnternette birçok web sitesinden satın alabilirsiniz. Ama tavsiyemiz n11, hepsiburada gibi web siteleri ve bu sitelerde kampanyaları takip ederek daha uygun fiyatlara termosifon alabilirsiniz.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Petek Ters Bağlantı Sorunu ve Çözüm Önerileri

Petekleriniz ısınmıyorsa Petek Isınmama nedenleri makalemizi okumanızı tavsiye ederim. petek bağlantı şekilleri Yukarıda petek bağlantı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir