Anasayfa / Genel / Sahte Adobe Flash Güncellemelerine Dikkat

Sahte Adobe Flash Güncellemelerine Dikkat

Hep sizleri uyarmışımdır tanımadığınız bilmediğiniz şeylere tıklamayın diye ama sakalımız yokki sözümüz dinlensin. Bugün okuduğum habere göre Türkiye’deki internet kullanıcılarını hedef alan kötü amaçlı yazılımların kurbanı oldunuz.

Facebook twitter gibi sosyal medya araçları üzerinden yayılan bu yazılım sizleri nasıl kandırdığına bir bakalım isterseniz. Facebook hesabında gezinirken önünüze güzel bir video yada arkadaşınızın size gönderdiği bir video açılıyor. videoyu izlemek istediğinizde flash playeriniz güncel değil güncellemek için tıklayınız dediğinizde artık sizde kötü amalı yazılımın kölesi oldunuz demektir. Haberin ayrıntsına göre bu yolla bilgisayara kurulan kötü amaçlı yazılım kişisel bilgilerinizi alıyor ve onları kullanarak kendini geliştiriyor.

Haberde ayrıca bu kötü amaçlı yazılımdan etkilenenlerin %93’ünün türkiye internet kullanıcıları kapsıyor. Bu durumda ne kadar bilinçsiz internet kullandığımızın bir göstergesi.

 

Eğer bilgisayar ve internetile yeterli bilgiye sahip değilseniz fazla merak sizin için iyi değil. O nedenle bilmediğiniz tanımadığınız içeriklere tıklamayın.. tıklatmayın…

 

Sağlıklı bir internet için bilinçlenelim.

Bu yazımızı beğendiyseniz paylaşarak destek olabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir