Anasayfa / Genel / Sahte Adobe Flash Güncellemelerine Dikkat

Sahte Adobe Flash Güncellemelerine Dikkat

Hep sizleri uyarmışımdır tanımadığınız bilmediğiniz şeylere tıklamayın diye ama sakalımız yokki sözümüz dinlensin. Bugün okuduğum habere göre Türkiye’deki internet kullanıcılarını hedef alan kötü amaçlı yazılımların kurbanı oldunuz.

Facebook twitter gibi sosyal medya araçları üzerinden yayılan bu yazılım sizleri nasıl kandırdığına bir bakalım isterseniz. Facebook hesabında gezinirken önünüze güzel bir video yada arkadaşınızın size gönderdiği bir video açılıyor. videoyu izlemek istediğinizde flash playeriniz güncel değil güncellemek için tıklayınız dediğinizde artık sizde kötü amalı yazılımın kölesi oldunuz demektir. Haberin ayrıntsına göre bu yolla bilgisayara kurulan kötü amaçlı yazılım kişisel bilgilerinizi alıyor ve onları kullanarak kendini geliştiriyor.

Haberde ayrıca bu kötü amaçlı yazılımdan etkilenenlerin %93’ünün türkiye internet kullanıcıları kapsıyor. Bu durumda ne kadar bilinçsiz internet kullandığımızın bir göstergesi.

 

Eğer bilgisayar ve internetile yeterli bilgiye sahip değilseniz fazla merak sizin için iyi değil. O nedenle bilmediğiniz tanımadığınız içeriklere tıklamayın.. tıklatmayın…

 

Sağlıklı bir internet için bilinçlenelim.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Zorunlu Mali Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Mali Trafik Sigortası Nedir? Zorunlu mali trafik sigortası; Bir kaza sonucunda zarar verilen diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir