Anasayfa / Genel / Rize Petek Temizliği

Rize Petek Temizliği

Petek Temizliği Ne zaman yapılmalıdır?

Petek temizliği eski peteklerde , peteklerin altının ısınmadığı durumlarda, kombi bakımını yapan teknisyenin yapılması gerektiğini söylediği durumlarda petek temizliği yapılmalıdır.

Petek Temizliğinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Hareketli su aşındırıcı bir etkiye sahiptir. Kombi kalorifer tesisatlarındaki su temas ettiği yüzeylerden (radyatörler, vanalar, kombi içindeki metal ve plastik parçalar, contalar) aşındırarak kopardığı parçacıkları (pas, çamur vs.) bünyesine kattıkça daha aşındırıcı olur. Dolayısıyla gün geçtikçe paslanma ve çamurlaşma artarak devam ederken, malzeme sorunları da farklı boyutlara ulaşır, su damlatmalar, kombide arızalar, pompa blokajları, kombi ve tesisatta sesli çalışma vs. Bir de suyun yapısında bulunan kireç tesisattaki suyun hızlı ısınıp soğumasından dolayı iyonlarına ayrışınca tesisattaki problemler daha da büyür. Tesisatta tıkanıklıklar buna bağlı olarak sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ısı ulaşamazken bazı radyatörler az ısınır bazılarının yarısı sıcak yarısı soğuk olur. Kirecin radyatör yüzeyinde oluşturduğu tabaka izolasyon etkisi göstererek ısı transferini azaltır. Tüm bunlar hem konforu hem de ısınma maliyetlerini olumsuz etkiler.

Tüm bu olumsuz etkilerden kurtulmak için peteklerinizi temizleterek confor ve yakıttan tasarruf sağlarsınız.

Dezavantajı ise sistemdeki temiz suyun paslanmayı tetikliyeceğinden radyatör koruyucu kullanmanız tavsiye edilir. Diğer bir dezavantajı ise bazı radyatör temizleme kimyasalları kombiye ve contalara zarar vererek su kaçaklarına sebebiyet veriyor.

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Tesisat temizleme makinesi ile petekler Kimyasallar ile yada kimyasalsız yıkanıyor. Daha sonra sistem havaları kontrol ediliyor. Radyatörlere koruyucu kimyasallar ilave edilerek paslanmaya karşı korunuyor.

Radyatör Koruyucu Nedir?

Aşağıdaki formu doldurarak petek temizliği için randevu oluşturursunuz. Teknisyenlerimiz size telefon ile ulaşıp fiyat bilgisi ve randevunuz hakkında bilgi paylaşacaklardır.

Kombi Markanızı Seçiniz:

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Endüstriyel Otomasyon Ne Demek?

Endüstriyel Otomasyon Ne Demek? Çağımızda giderek artan küreselleşme ortamında, işletmeler kazançlarını artırmak ve rekabetçi piyasadaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir