Anasayfa / İklimlendirme ve Soğutma / Oda Termostatının Faydaları

Oda Termostatının Faydaları

Oda Termostatı Faydalı mıdır?

Oda termostatı almaya karar verdiğinizi düşünüyorum ama faydası konusunda tedirginliğiniz varki bu sayfada bu makalemizi okuyorsunuz. Oda termostatının faydası var ama bu faydayı zarara çevirecek durumlarda vardır. Bu durumlardan ilerleyen paragraflarda bahsedeceğiz.

Oda termostatı kullanılan ısıtma cihazına bilgi vererek istenilen oda sıcaklığını ayarlayan cihazlardır. Kablolu, kablosuz, programlanabilir, Uzaktan Yönetilebilir modelleri vardır. Oda termostatı bulunduğu ortamın sıcaklığını ölçerek istenilen sıcaklık değerlerine gelinceye kadar ısıtma cihazına çalışması bilgisini gönderir ve ortam istenilen sıcaklığa geldiğinde ısıtma cihazına ortamın istenilen sıcaklığa geldiğini ve ısıtmaya ara vermesi gerektiği bilgisini verir. Örnekleyecek olursak evimizde kullandığımız oda termostatlarını 23 dereceye ayarlıyoruz. oda termostatının bulunduğu oda 23 dereceye geldiğinde kombimiz ısıtmayı durduruyor.

Oda termostatı hem komfor hemde kullanılan yakıtta tasarruf sağlıyor. En iyi tasarruf için aşağıdaki yöntemleri denemelisiniz.

Isı Yalıtımlı Binalarda ve / veya Güneş Alan Binalarda

oda termostatını ısı yalıtımlı bir binada kullanıyorsanız kombinizin derecesinin 55-75 arasında tavsiyem 65 dereceye ayarlayınız. Oda termostatının sıcaklığını ise evde olduğunuz durumlarda 22-24 derece arasında ayarlayınız. Gece yatarken oda termostatının derecesini 14-18 derece arasında kullanabilirsiniz. Evde olmadığınız zamanlarda ise yine 14-18 derece arasında kullanılmasında fayda var. Isı yalıtımlı evlerde radyatörlerin vanalarını kapatmanızı tavsiye etmiyorum. Kullandığınız tüm odalardaki radyatörlerin açık olmasına özen gösterin. Özellikler salon , hol, koridor gibi ortak alanlarda kesinlikle radyatör olmadır. Bu ortak alanlardaki radyatörleri kesinlikle kapatmıyorsunuz.

Evde Tek Başıma Yaşıyorum. Nasıl Tasarruf Sağlarım?

Bu sorunuza cevabım şu şekilde olacaktır. Kombinin çalışma mantığını kavramak gerekiyor. Bu nedenle tecrübeli biri olarak şunu tavsiye ediyorum. Sürekli oturduğunuz oda küçük bir oda tercih edin. Zaten tek kişisiniz. İkinci olarak radyatörleri kapatmayın evinizde ısı yalıtımı varsa. Eğer kapatırsanız en az 4 metre petek açık olmalıdır. Kombinizin derecesi 70 derece üzerinde olmalı ve oda termostatını yukarıdaki paragrafta belirttiğim gibi kullanmalısınız.

Isı Yalıtımı Olmayan Binalarda ve / veya Güneş Almayan Binalarda

Kiracılarımızı ilgilendiren kısım bı kısım olduğunu düşünüyorum nitekim uygun kiraya baktığımız dairelerde bu durumlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu gibi binalarda ne yapmalıyız.

Oda termostatını nasıl kullanmalıyız?

Oturma salonunuzu küçük odalarda kullanmaya özen gösterin. Hatta mümkünse dışarı nizam olmayan yerlerden uzak durun. Mesela evinizin orta odasını kullanabilirsiniz. ısı yalıtımı olmayan güneş almayan binalarda radyatörler büyük seçilmeli ve ne kadar çok radyatör o kadar iyi olur bence.

Oda termostatını kesinlikle evin iç odalarından birine takılmalıdır. Kesinlikle dış cephesi olan odalara takılmasını önermiyorum.

Kombinizin sıcaklığını 75 derece yapmalısınız. Oda termostatını ise evde olduğunuz durumlarda 20-23 derece arasında evde olmadığınız durumlarda 17-19 derece gece yatarken 17-19 derecelerde kullanabilirsiniz. Kullanmadığınız odalarn peteklerini kapatabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken 4 metre petek açık olmasına kesinlikle dikkat edin ve kesinlikle ortak kullanım alanlarındaki petekeri kapatmayın.

Oda Termostatının Faydaları

 • Tasarruf sağlar
 • Konfor Sağlar
 • Kombinin yanına gidip ayar yapma derdinden kurtuluyorsunuz
 • Programlı modellerde siz eve gelmeden eviniz ısınabiliyor
 • Sağlıklı bir ısınma sağlıyor.

Oda termostatı hakkında soru cevap şeklinde sizleri bilgilendirebilirim. Bu nedenle sorularınızı iletişim sayfamızdan veya yorum bölümünden bizlere iletmeniz halinde en kısa sürede cevaplayıp sizleri bilgilendireceğim.

Demirdöküm Kombim var Oda Termostatı Ne Önerirsiniz?

Demirdöküm kombinizde kullanacağınız oda termostatı Demirdöküm marka olmalıdır. Bu nedenle Demirdöküm Oda Termostatlarını listeleyecek olursak.

Bu kadar seçenek içinden hangi oda termostatını seçeceğinizi karar vermediyseniz size karar vermenizde bir kaç önerimiz var. Öncelikle kablolu oda termostatlarının montajında kablo bağlantısının hazır olması gerekiyor. Eğer kablo bağlantısı hazır değilse kablosuz modelleri tercih etmelisiniz.

Kablo bağlantınız var ise önce bütçenize göre bir tercih yapacak olursanız pahalıdan ucuza doğru SD 5000 oda termostatı, exa control 7, SD 5002 modellerinden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Kablo bağlantınız var ise ikinci kretirimiz Kullanım kolaylığı olsun. Kullanımı kolaydan daha zora göre sıralayacak olursak sd5000, exa control 7 ve sd5002 diyebiliriz. Burda önemli olan oda termostatını kulanacaklar yaşlılarsa kesinlikle sd 5000 oda termostatı tercih edilmelidir.

Oda Termostatı Nasıl Kullanılmalıdır.

Oda termostatı kullanmaya karar verdik ve termostatımızı ısıtma sistemimize bağladık. Isıtma sistemimizin kombi olduğunu varsayalım ve oda termostatının nasıl kullanılacağı hakkında biraz bilgi verelim. Öncelikle kombiniz ister hermetik ister yoğuşmalı olsun kombi üzerindeki ısıtma derecesi 55-65 arasında olmalıdır. Bu derecenin yüksek olmasındaki amac evin yada ısıtılacak mekanın bir an önce istenilen sıcaklığa gelmesi ve kombinin durmasıdır.

Oda termostatını ise ortalama 22 derece civarında tutulacak ve gece 18-19 dereceye düşürülmelidir. Sabah saatlerinde evi havalandırmalı ve bu havalandırma sırasında oda termostatının kapalı olduğuna dikkat etmelisiniz.

TAVSİYE ETTİĞİMİZ EN UYGUN ODA TERMOSTATI VE KABLOSUZ

Oda termostatı almaya karar verdiyseniz alınabilecek en uygun kablosuz oda termostatı tavsiyemiz olan General Ht 250 Set oda termostatını satın alabilirsiniz. Oda termostatının kombiniz ile uyumlu olup olmadığı ürün resmi web sitesinde mevcut. Kurulumu ve kullanımı kolay bir oda termostatı aynı zamanda kablosuz oda termostatlar arasında en uygun model olan oda termostatını satın alabilirsiniz.

Kablosuz HT 250 Set Oda Termostatını satın almak için :www.generallife.com.tr sitemizden sipariş verebilirsiniz.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Kablosuz Oda Termostatı Tavsiye

Kablosuz oda termostat tavsiye yazımızı okumadan önce Oda termostatı faydaları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Eğer …

49 YORUMLAR

 1. Avatar

  Merhaba iyi çalışmalar benim sormak istediğim şu şimdi ben demirdöküm nitromix kombi kullanıyorum peteklerim çok ve büyük evim 2+1 odalar iç içe ortada salon var kombi yi 38 yada 40 aldığım da kısa kollu ile geziyoruz şimdi benim sorum şu faturayı biraz daha düşürmek için oda termostadı düşünüyorum servise sordum aynı bu sekil hiç gerek yok dedi hem odaların sıcaklık derecesi eşit olmaz dedi ama bana hiç mantıklı gelmedi sonuçta bu sıcak su bütün peteklerde dolaşıyor her oda farklı olması inandırıcı gelmedi yani oda termostadı bulunduğu oda içinmi geçerli gerçekten ne yapsam alsam mı ki oda termostadı bu durumda işime yararmı cevap verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

 2. Hasan Ali

  Oda termostat taktırmanız tasaruf sağlayacaktır. Taktırmanızı tavsiye ederim.

 3. Avatar

  MRB BENIM KOMBIM ECA TERMOSTATIM İSE General Ht 250 Set oda MARKA ISI TASARRUFU NASIL YAPABILIRIM

  • Hasan Ali

   Kombinin derecesi 60 oda termostat derecenin gündüz 20 akşam 22 yada 23 derece ayarlayarak kullanım yapabilirsiniz.

 4. Avatar

  Merhaba iyi çalışmalar benim kombi protherm
  Lynx evim 95m2 alt ve üst katlarda oturan yok
  Evimi ısıtamıyorum evim yeni bina dış yalıtım
  Var oda termostadı taktırsam evi ısıtabilirmiyim
  Tasarruf sağlarmıyım

 5. Avatar
  İsmail Türkel

  Buderus marka kombiye hangi marka termostat önenirsiniz?kablolu kablosuz mu olmalı? Tşkler.

  • Hasan Ali

   Öncelikle kombinin garantisinin devam edebilmesi için Buderus Marka bir oda termostat tercih etmelisiniz. Fakat diğer marka oda termostatlarıda takılabilir.

 6. Avatar

  Merheba hasan bey.ev 95 m2 eca proteus blueplas kombim var bır ay hep 40 derecede calıştırdım.zaten endüşük 40 derece gelen fatura 400 tl ev mantolama yaptırdım busene ilk fturamda bu para gelınce çok şaşırdım.ev müstakil tekkatlı .acaba yanlışmı yapıyorum en düşükte kullanmayla.siz 60 70 derecelerisöylüyorsunuz.korkudan dereceyi yükseltmiyorum.faturadan dolayı sizden ricam kaçderecede kullanmalıyım.peteklerde ayarlı vanalarım var oda termostatı taktırıyımmı.acaba sizden ricam kaç derecede kullanayım.şimdiden teşekkür ederim

  • Hasan Ali

   Termostatik vanaları 5. kademeye alın.
   40 derecede açtığınızda eviniz 20 derece ve üzerine çıkıyor mu?

   Şuan için oda termostat taktırmanızı tavsiye etmem.

 7. Avatar

  Merhabalar yazınız için teşekkür ederim. Pratikte kullanımdan kullanıma, evden eve değişiiecektir ama trorikte yani kağıt üzerinde oda termostatları ne kadar tasarruf sağlıyor. Evimde kiracıyım bu termostatı belki başka yerde kullanamam bir kışta amorti edecekse ona göre almayı düşünüyorum.

 8. Avatar

  MRB HASAN ALİ BEY BEN BOSH KOMBİ KULLANIYORUM CONDENSE 2000 BİNA SIFIR ALT KATTA DOĞALGAZ ÇALIŞIYOR ÜST KAT BOŞ PETEKLERDE ISI AYARI YOK DÜZ VANA EVDE TOPLAM 6 PETEK VAR ODA TERMOSTADI ALSAM FAYDA GÖRÜRMÜYÜM

 9. Avatar

  Merhaba immergaz kombi kullanıyorum oda termostatik var 21 derece kombi petek sıcaklık ayarı kaç olmalı en yuksekmi en düşük mü

 10. Avatar

  merhaba ben eca proteus premix 24 binlik kullanıyorum ev mustakil 4 cephe acık icten mantolama yapılı 527 tl fatura geldi ısınıyoruz ama oda termostatı faydalı olurmu bu arada confor modda 55 derecede yakıyoruz

  • Hasan Ali

   Oda termostatı kullanmanızın iki faydası olur. Birincisi eviniz istediğini sıcaklıkta olur. İkincisi kombi balkonda ise içeriden kotrol etmenizi sağlar. Yakıt için müstakil binalarda fazla bir tasarruf sağlanamaz.Eğer düşünceniz fatura ise ısı kaybı ile ilgili çalışmalar yapın.Petek sayısını büyültün vs.

 11. Avatar

  merhaba benim evimin 4 cephesi acik mustakil icerden mantolama var oda kombim proteus premix kollektorlu sistem var oda termostati fayda saglar mi

 12. Avatar

  Merhaba efendim
  Evimde baymak dua teck24 yogusmali kombi kullaniyorum . Evim son katta guney cephe ve mantolamali 3 senelik bina. Evimize oda termostati taktirmayi dusunuyoruz hem yakit tasarrufu olarak hemde ewin her yerini ayni sicaklikta tutmak icin oda termostatinin biZe faydasi olurmu

 13. Avatar

  Merhaba evim müstakil üst katım boş altım dolu evimde dış montalama ve çatı montalaması var 110 m2 üç tarafı açık evin vailant kablosuz oda termostadı taktırdık oturma odasında kullanıyorum kullandığım oda büyük ısıtmak için yermiştir serçesi kaçta olmalı ve kombi kaç derece olmalı. Şuna termostat 22 kombi 60 kombi devreye girdiğinde yarım saat aralıksız çalışıyor bu normal mi fatura yüksek gelir mi

  • Hasan Ali

   Termostat derecesi gündüz 20 akşam 22 yada 23 ihtiyaca göre gece 19 derece olarak kullanabilirsiniz. Faturanız ise ısı kaybına göre değişecektir. Çatı katı olması sebebiyle ısı kaybınız diğer katlara göre yüksektir. Bu nedenle faturanız yüksek gelir.

 14. Avatar

  merhaba hasan bey yetkili servis bile bize bu şekilde bilgi aktarmazken sizin ilgi ve alakanız işinizi sevmekten olsa gerek çok teşekkürler 😊

 15. Avatar
  Mehmet günerigök

  Merhaba evim üst kat vaylant kombi kullanıyorum kombi balkonda dolap içerisinde çalıştırma 40. 45 hava şartlarına göre ayarlıyorum fatura 360 geldi.normalin üstü olduğu için oda termostatı almaya karar verdim.kafama takılan soru tasaruf olacakmı ısınmada faydası olurmu ve sıcak su ayarlaması termostattan oluyormu. kablosuz Termostat en fazla kaç metre kombi den uzak olursa randuman veremez son olarak Termostat tüm odalardaiçin etkili yoksa bulunduğu oda.için tekmi geçerli.

  • Hasan Ali

   360 fatura gelmeini neye göre kıyasladınız.
   oda termostatı tasarruf sağlar mantolamanız iyi ise.
   kablosuz termostatlar bütün odalarınızdan ceker proplem fazla yaşamazsınız.
   petek tesisatı iyi ise ve petek hesabı iyi yapılmışsa odalar eşit sıcaklıkta ısınır.

 16. Avatar

  Selamlar, iyi işler ve forumlar diliyorum. Benim sorum su sekılde olacak/ Evim triplex 4 tarafı boş, 135 m2 oturma alanı var, guney cephelı panjur ve cıft cam var yenı bına.. Bodrum katında dıs yalıtım ustumde teras katında da gunes ve yagmura karsı yalıtım var ve camlarım buyuk ayrıca mantolama yok. ben hemen teras altında, gırıs katı ustunde 45 m2 lık acık mutfaklı bolumde oturma odası olarak kullanıyorum. Evın ıcerısınde merdıven ve boslukları oldugu ıcın soguk ve kayıp oluyor. Klıma/sofben mı yoksa elektrıklı kombı mı dıye tereddut edıyorum. Her kat 45 m2 her odada petek yerlerı bırakıldı. Dogru su ısıtma ve ısı almak ıstıyorum her kat ve oda ıcın. Toplamda / bodrum kat tek oda 45 m2, gırıs kat 1 yatak odası , 1 adet cocuk odası, 1 adet kucuk banyo havlu panlı ve hol var. Dogru hesaplama, petek sayısı ve uzunlugu ve uygun cozum sıze nedır ? Somut onerılerınız ıcın cok tsk ederım.

  • Hasan Ali

   Eğer doğalgaz var ise kombi tavsiye ederim demirdöküm nitromix p35
   Doğalgaz yok ise demirdöküm solitech katı yakıtlı kat kaloriferi 65 binlik
   Petekler için ise metrekare x 12 çıkan sonucun üzerinde petek takmanızı tavsiye ederim örneğin yatak odanız 10 metrekare x 12 =120 cm Petel bu ölçü minimum tabi siz bunu daha büyüğünü takmanız şiddetle tavsiye ederim.

   Eletrikli kombi tavsiye etmem nedeni ise yakıt fazla aynı zamanda evde sanayi eletriği bağlatmanız gerekir.
   Eğer doğalgaz yok ise katı kayıtlı kömürlü kazan yada pelet sobası tavsiye ederim.
   Dikkat etmeniz gereken petek hesabını bir kaç kişiye yaptırın. En büyük petek ölçüsü vereni baz alın.
   Petek markası olarak demirdöküm plus yada ECA tavsiye ederim.

   • Avatar

    Detaylı yanıtınız ıcın cok tesekkur ederim. Ek sorum/ 45 m2 lık oturma alanını ısıtma amaclı kac btu ve hangı marka klıma onerırsınız ve su ısıtma ıcın hangı termosıfon verımlıdır marka model olarak?

    • Hasan Ali

     Klima olarak marka pek önemli değil, ama klimanın ama amacı ısıtma olmadığı için ve kışın dış ortam sıcaklığından klimalar etkilenmektedir.
     24 binlik ve üzeri tercih edilmeli 410a gazlı bir klima olmalı. inverter teknoloji yakıt açısından iyi fakat yedek parça fiyatlı. Garantisi uzun olan cihazlar tercih edilebilir. Ama ısıtma için klima doğru bir tercih olmaz.
     Sıcak su için normal dairelerde 60 litrelik modeller tercih edilmekte. Sizdeki sıcak su bataryaları biraz fazla olduğunu düşünerek 80 litrelik bir termosifon öneririm. Termofisonlar hakkında yayınladığım bu makalemi okumanızı tavsiye ederim.
     http://hasanalicolak.com.tr/termosifon-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz/

 17. Avatar

  Selamlar. Evim mantolamalı 2. Kat. 4+1 ve salonu çok büyük olduğundan salon peteklerini kapattım. Şimdi de termostat taktırmayı düşünüyorum. Kablosuz General HT250 ile General HT300 arasında kaldım. Sizce ne farkı var bunların. Ayrıca salon peteklerini kapalı tutmam tasarruf sağlamaz mı?

  • Hasan Ali

   Oda termostatların farkı haftalık ve günlük programlama yapabiliyorsunuz. Tavsiyem eğer proglama ihtiyacınız yoksa Ht250 Set modeli. Ama ben programlamak istiyorum, Tuşları Dokunmatik olsun. Tatil modu Ekononk modu olsun istiyorsanız HT300 Set Olabilir. İki ürünüde inceleyin ihtiyacınızı karşılayacak olanı seçim yapabilirsiniz.

   Petek kapatmanın pek tasarruf sağladığını soyleyemem. Tavsiyem kombi derecesini gece ve evde olmadığınızda düşürmeniz yada oda termost ile kullanmanız.

 18. Avatar
  Ersin Yalçın

  Hasan Bey merhaba.Kablosuz oda termostatı almayı düşünüyorum.Kablosuz olmasının avantajı istediğimiz odaya termostatı taşımak ve o odaya göre ısıyı ayarlamak mı?Yoksa termostat sabit bir yerde sadece görsel olarak kablo kullanılmaması mı?

 19. Avatar

  Merhabalar benim evim banyo tuvalet hariç yaklaşık 85m2 evim kuzey cephe ama mantolaması mevcut çatı teras ama içeriden tavanlar da mantolamalı bu arada bina eski toplam petek boyum 5.6 metre bunu anladığım kadarıyla yükseltmem lazım ne kdar yapmalıyım ısınamadığım için yeni termostat taktım faturam yüksek mi gelir acaba tereddüt te kaldım ufak bir bilgi verebilir misiniz?

 20. Avatar

  Kablosuz oda termostatin yeni taktırdım.ev 110 m2 ve orta kat.fakat alt boş.gunduz evde yokken 19 gece 21 derece yapıyorum.yalniz kombi 21 yaptigimda sanki sürekli yanıyor.anlamadim bir türlü.

  • Hasan Ali

   Tavsiyem Evde yokken 18 Derece Evde olduğunuz saatlerde 21-23 arası gece ise 19 derece ayarlamak. Kombi sürekli çalışmıyordur. sadece ses geliyordur.

 21. Avatar
  ufuk kahraman

  merhaba

  birkaç sorum olucaktı yardımcı olarsanız sevinirim general ht220s set oda termostatı aldım kombimiz baymak enerji digit 240 fi bu kombiden 2 kat birden ısınıyor evimiz 65 metre kare müstakil montalama yok termostat oturma odasında duruyor ama oda kapısı yok bunun ısıtma aşamasında çok zararı olurmu kombiyi kaç derecede çalıştırmamız gerekiyor sıcaklığı kombini üzerinden hava koşullarına göre ayarlamamız gerekiyormu çok soğuklarda 55 derecede yaktık termostat derecesi 22.5 ayarlıydı 510tl geldi dahamı yüksek çalıştırmamız gerekirdi tanıdığımız birisinde cosa termostat var orta katta oturuyor evin montalaması yok her ay 100 tl fatura geliyor termostat farkı oluyormu bizmi yanlış bişey yapıyoruz cevaplarsanız sevinirim

 22. Avatar
  Ufuk kahraman

  Merhaba hasan bey oda da kapı olmadığı için ısı kaybı olabilir odaya kapı taksam çok etkisi olurmu 55 derecede çok soğuklarda 22.5 dereceye çok zor çıkıyordu kombiyi takip ettiğim kadarıyla aralıksız çalışıyordu kombi otomatik ediyormu derken onu anlamadım

 23. Avatar

  Merhaba hasan bey.demirdöküm nitromix,a r ız am var servis çözemei.Daha önce 38 derecede mükemmel ısıtan kombi sıcak su ayarı petek deyil 6 derece geriden ısıtıyor servis su basıncından diyor basıçta bir değişiklik yok tabiiki işin içinden kolayca kurtulma yolu.garanti 7 .ci ayda bitiyor bunlar garanti uzatma derdinde sen ilk arızamı gideremedinde uzatsam ne olacak ne yapmam lazım. Banyoda sıcak suyu ayarlamakmesele haline geldi derce 45 hala suyu çok kısarsan ıancak ısınıyor .der c e ile ölçüyorum 45 derece olması gereken su 38 derece yardımcı olursanız sevinirim Hoşçakalın.

  • Hasan Ali

   Servis doğru bilgi aktarmış. Su basıncı ve debisi yükselirse sıcak su az ısınır. Tavsiyem su giriş vanasını az açın. Sıcak su ısınıyor ise su debisi yüksek. Basınç düşürücü taktırin tesisat girişine. Garanti uzatın ilerideki arızalar ve bakimlarin sigortası olur garanti ile.

 24. Avatar

  Hayırli akşamlar hasan bey yazinizi tek solukta okudum.. Tesekkurlerimi sunarim..

  Benim size soeum olacak ve kafam ciddi anlamda cok karişik 2.5 ay sinra cocugum olacak

  Evimin 4 tarafi dis cepe ile kapli en us katta oturuyorum ustumde cati var ve alt katta oturanda var bu sene termostat almak istiyoruz malum 🙂 kablosuz olarak cevremde cosa kullanan cok var ama wi fi kopmasi oluyormus sonra tekrar baglamak gerekiyormus esim pek anlamiyor bu tarz teknik islerden bende kablolu istemiyorum malum etrafta kablo karmasasi olmasin..

  Kombimim markası: Alarko Seradens Super SRS 24 Tam Yoğuşmalı Kombi 24 KW

  Bu sizin bana onerinizi ( wifi gerektirmeyen varsa kablosuz ilk aradigim) ozellikte termostat oneriniz varmidir hasan bey bizi uzmeyecek kurulumu kullanimi basit ..?

  Birde nasil derecede kullanmak gerekir…

  Ilgi ve cvabiniz icim simdiden tesekkurler hasan bey… iyi forumlariniz olsun..

  • Hasan Ali

   Öncelikle alarko marka bir termostat kullanamız gerekir. Servis alarko termostata musade ediyor. Eğer başka markalar musade ediyorise General HT250 Set modeli kablosuz oda termostat tavsiye ederim.
   Öncelikle çocuğunuzun Allah’dan sağlıklı sıhhatli bir evlat olmasını ve hayırlısı ile dünyaya gelmesini dilerim. Oda sıcaklığını ne fazla sıcak nede fala soğuk. Tavsiyem gündüz saatlerinde 20 aksam saatlerinde 22 gece ise 19 derece kullanmanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir