Oda Termostatı Nasıl İptal Edilir?

Oda termostatından memnun olmadığınızda veya oda termostatınız arıza yaptığında oda termostatının nasıl iptal edildiğini sizlere anlatmadan önce oda termostatı faydaları makalemizi okumanızı eğer kombinizden yeterli verim alamıyorsanız veya tasarruf sağlamak istiyorsanız aşağıdaki makalelerimizi okumanızı tavsiye ederim.

Radyatör Koruyucu Nedir?

Termostatik Vana İle Tasarruf

Kablolu oda termostatını iptal etmek oldukça kolay.Burada dikkat etmeniz gereken on/of oda termostatı kullanıyırsanız oda termostatı kontak uclarına gelen kablolar köprü yapılarak oda termostatını devre dışı bırakabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken oda termostat kablosununda kombide kontak ucuna bağlı olması. Eğer oda termostatınız kombi kartı üzerinden besleme sağlıyorsa bu durumda kombi üzerinden parametre ayarları yaparak oda termostatını iptal edebilirsiniz.

Kombi marka ve oda termostat modelini yorum alanına yazarak oda termostatının nasıl iptal edileceği ile ilgili detaylı yorum alabilirsiniz.

Atromix Kombi Oda termostatı İptal Etme

Atromix kombiye bağlı olan oda termostatını iptal etmeyi aşağıda makalemizde açıkladık. Aynı zamanda aşağıdaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederim.

Kombi anakartının kutusu açılır ve oda termostatının bağlı olduğu klemesn tespit edilir. (RT Klemensi)

Demirdöküm atromix kombide oda termostatı kart üzerindeki RT klemensine bağlanmaktadır. Burada yapmanız gereken RT klemensine bağlı olan kablolar (resimde beyaz renk kablo) sökülerek Klemense köprü atılır. Sonuç olarak klemens aşağıdaki şekildeki gibi olmalıdır.

Diğer marka model oda termostatları için yorum alanında bize marka ve model bildirdiğiniz taktirde geri dönüş yapmaktayız.

Nitromix Oda Termostat İptal Etme

Nitromix kombinizde oda termostatını iptal etmek içim oda termostatı kablolarını sökmeniz ve RT klemensini köprü yaparak oda termostatını iptal edebilirsiniz.

Yukarıdaki resimde tüm kablolar sökülür ve sadece beyaz kabloların bağlı olduğu RT klamensi köprü yapılarak termostatı iptal edebilirsiniz.


Bu Sayfaya Reklam Vermek İstermisiniz?

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Kombi Garanti Süreleri ve Ek Garanti

Birçok kombi üretici firma kombisine 2 ile 3 yıl arasında garanti veriyor. Peki bu garanti …

10 YORUMLAR

 1. Avatar

  faydalı paylaşımlarınız için çok teşekkürler, yazılarınızdan sürekli faydalanıyoruz.

 2. Avatar

  Benim kombi alorko marka kombi termostatı nasıl iptal edebilirim

 3. Avatar

  Hasan Ali bey..baymak nova dens exstra 24 Luk kombiyi kullniyorum 4.kat 4 cepe açık yalıtımsız bir 100 mtr evim güneş gören bir ev ama yalıtım olmayışı ısı kaybına yol açıyor geçen sene çok yüksek faturalarla bogustum ,kablolu kombinin üzerinden sökülüp salonuma takılan oda termostati buna sebepmis gibi geliyor bı sene belli bir ayarda yakip termostati iptal etmek istiyorum sizce bu sartlrda ne yapmalıyım yardımcı olmanızı temmeni ediyorum izmirdeyim daha açmadım doğal gazı iptal nasıl ederim bilemedim de çok uzun oldu şimdiden teşekkürler 🙏

 4. Avatar

  Hasan Ali bey iyi günler bende protherm lynx condens kombi var general ht 250 termostat aldim termos kombinin klemens ayni resimdeki gibi termostad 2 kablo geliyor onlar rt 24 yazan yeremi monte ediyoruz

 5. Avatar

  Peki kahverengi ve mavi kablolati sökmemize gerek varmı

 6. Avatar

  Mrhb daikin premix vz 24 kw tam yoğuşmalı kombi aldım general ht 300 kablosuz oda termostato kullanıyorum ve ayrıca peteklerde termostatik vana kullanıyorum ama kombiden istedğim ısı verimini alamıyorum kablosuz oda termostatını iptal etmek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir