Anasayfa / İklimlendirme ve Soğutma / Oda Termostatı Nasıl İptal Edilir?

Oda Termostatı Nasıl İptal Edilir?

Oda termostatından memnun olmadığınızda veya oda termostatınız arıza yaptığında oda termostatının nasıl iptal edildiğini sizlere anlatmadan önce oda termostatı faydaları makalemizi okumanızı eğer kombinizden yeterli verim alamıyorsanız veya tasarruf sağlamak istiyorsanız aşağıdaki makalelerimizi okumanızı tavsiye ederim.

Radyatör Koruyucu Nedir?

Termostatik Vana İle Tasarruf

Kablolu oda termostatını iptal etmek oldukça kolay.Burada dikkat etmeniz gereken on/of oda termostatı kullanıyırsanız oda termostatı kontak uclarına gelen kablolar köprü yapılarak oda termostatını devre dışı bırakabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken oda termostat kablosununda kombide kontak ucuna bağlı olması. Eğer oda termostatınız kombi kartı üzerinden besleme sağlıyorsa bu durumda kombi üzerinden parametre ayarları yaparak oda termostatını iptal edebilirsiniz.

Kombi marka ve oda termostat modelini yorum alanına yazarak oda termostatının nasıl iptal edileceği ile ilgili detaylı yorum alabilirsiniz.

Atromix Kombi Oda termostatı İptal Etme

Atromix kombiye bağlı olan oda termostatını iptal etmeyi aşağıda makalemizde açıkladık. Aynı zamanda aşağıdaki yazılarımızı okumanızı tavsiye ederim.

Kombi anakartının kutusu açılır ve oda termostatının bağlı olduğu klemesn tespit edilir. (RT Klemensi)

Demirdöküm atromix kombide oda termostatı kart üzerindeki RT klemensine bağlanmaktadır. Burada yapmanız gereken RT klemensine bağlı olan kablolar (resimde beyaz renk kablo) sökülerek Klemense köprü atılır. Sonuç olarak klemens aşağıdaki şekildeki gibi olmalıdır.

Diğer marka model oda termostatları için yorum alanında bize marka ve model bildirdiğiniz taktirde geri dönüş yapmaktayız.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Petek Ters Bağlantı Sorunu ve Çözüm Önerileri

Petekleriniz ısınmıyorsa Petek Isınmama nedenleri makalemizi okumanızı tavsiye ederim. petek bağlantı şekilleri Yukarıda petek bağlantı …

3 YORUMLAR

  1. Avatar

    faydalı paylaşımlarınız için çok teşekkürler, yazılarınızdan sürekli faydalanıyoruz.

  2. Avatar

    Benim kombi alorko marka kombi termostatı nasıl iptal edebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir