Modülasyonlu Oda Termostatları Hakkında

Bugün modülasyonlu oda termostatları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Modülasyonlu Oda Termostatlarının Çalışma Mantığı? Modülasyonlu Oda Termostatları Avantajları ve Dezavantajları? On-OFF Oda Termostatı İle Modülasyonlu Oda Termostat Farklılıkları Nelerdir? Gibi sorulare cevaplar vereceğiz.

Modülasyonlu oda termostatları, oda sıcaklığı bilgisini kombiye ileterek, kombinizin ne zaman çalışıp durması gerektiği konusunda yönlendirir. Bu durumda kombiniz, oda sıcaklığı bilgisine sahip olabildiği için tesisat suyu sıcaklığı yerine gerçek oda sıcaklığına göre modülasyon yapma imkanına sahip olduğundan çalışma hızını ayarlayabilir. Kombi, ortamda istenen sıcaklığa gelene kadar maksimum seviyede çalışmak yerine çalışma hızını ayarlayabildiği için hem açma kapama esnasında harcanan enerjiden tasarrufu sağlar hem de çalışma ömrünü uzatır.

Modülasyonlu Oda termostatlarının avantajları ise şu şekilde sıralayabiliriz. Oda sıcaklığınız ayarladığınız derecelerde çalışacak ve konforlu bir ısınma sağlamanın yanında ekonomik olacaktır. Bazı modülasyonlu oda termostatları aynı zamanda cep telefonunuzdan takip ederek oda sıcaklığını siz evde olmasanız bile telefonunuzdan evinizin sıcaklığını görebilecek ve değiştirebileceksiniz.

Modülasyonlı oda termostatları modülasyonlu kombiler ile kullanılmalıdır. ON-OFF oda termostat bağlantısı olan bir kombiye modülasyonlu termostat bağlamak doğru bir durum değildir. Günümüzde yoğuşmalı kombilerin birçoğu modülasyonlu oda termostat bağlantısı mevcuttur. Bunu öğrenmek için yetkili servisinizden teknik bilgi alabilirsiniz.

Modülasyonlu termortat alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kombinin ve termostatın markası. Alacağımız modülasyonlu termostat kombiniz ile aynı marka olması kombinin daha verimli ve modülasyonu daha iyi yapmasını sağlayacaktır.

Modülasyonlu oda termostatları hakkında yazımızdan edinemediğiniz bilgiyi yorum alanından bizlere gönderebilirsiniz. Yorumlarınızı en kısa sürelerde cevaplamaya çalışıyoruz. Eğer yazımızı beğendiyseniz ve bize destek olmak için lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı dileriz.


Bu Sayfaya Reklam Vermek İstermisiniz?

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

BU YAZIMIZI OKUDUNUZ MU?

Kombi Garanti Süreleri ve Ek Garanti

Birçok kombi üretici firma kombisine 2 ile 3 yıl arasında garanti veriyor. Peki bu garanti …

2 YORUMLAR

  1. Avatar

    Atromix kombide modülasyonlu oda termostatının bağlantısı farklımı oluyor hasan ustam

    • Hasan Ali

      modulasyonlu termostat modeliniz nedir? Bu kombide çalışan DemirdökmMigo ve Demidöküm Exacontrol E Modeli termostatlardır. Farklı marka modulasyonlu termostat bağlamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir