Anasayfa / Genel / Karadeniz Oyun Havaları

Karadeniz Oyun Havaları

Karadenizde düğüne gidenlerimiz kara denizin o müzik zevkini kıvrak oyun havalarını beğenmiş ve karadeniz oyun havalarina eşlik etmiştir.

Kara denizin birbirinden değerli sanatçısı ile hareketli karadeniz oyun havaları aslında karadeniz insaninin sıcak kanlı olduğunun bir işareti.

Bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de kullanilan çalgılar insanı costuruyor. Örneğin dogu karadeniz bölümünde tulum ile oyun havası yapılırken batiyaya dogru bu enstürman yerini kemence ve davul alıyor. Tabi bunun yaninda zurnayida es geçmemek lazim.

Karadeniz oyun havalarını çeşitli halk eğitim merkezlerinde verilmektedir. Ayrıca anadolu ateşi grubu karadeniz oyun havalarını en iyi şekilde icra etmeye çalışıyor.

Başlıca oyun hava isimlerini siralayacakcak olursak hoptek , horon , kolbastı ve bunların alt dalları karadenizde oyun havası olarak oynanmaktadır.

Hakkımızda Hasan Ali

Hasan Ali
Trabzon Rize Website tasarım ve optimizasyon “Olabildiğince yalnız kalmalıyım. Başardığım ne varsa, ancak yalnızlığımın karşılığıdır.” hasanalicolak.com.tr

Bu Makalemizi İndelediniz Mi?

Türk Torrent Siteleri

Bir Engellemede TÜRKTORRENT’e Yapıldı

Tv izlemem pek ama sevdiğim dizileri filmleri takip ederim. Bunun içinde torrent kullanmaktayım. Fakan dün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Burası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat